Śledzie w marynacie*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Robię te śledzie, ilekroć przyjdzie mi ochota na coś pikantnego. Przepis pochodzi z miesięcznika Kuchnia wyd. Agora.

Składniki

6 - 8 filetów śledziowych solonych ( ja używam firmy Homar, w bardzo lekkiej słonej zalewie, woreczek
0,5 kg, jest w nim średnio 5 filetów)
4 czerwone cebule
5 łyżek oliwy
8 gożdzików
4-5 ziaren ziela angielskiego
1 łyżeczka cukru
1/4 łyżeczki startej gałki muszkatołowej
1/4 szklanki czerwonego octu winnego
2 łyżki rodzynek
sól i pieprz do smaku

Śledzie obmywam w zimnej bieżącej wodzie, kroję na kawałki 3- 4 cm, a cebulę na plastry. W rondelku rozgrzewam oliwę i wrzucam cebulę. Dodaję gożdziki, ziele, cukier, sól i pieprz do smaku i duszę na niewielkim ogniu, aż cebula zmięknie. Wtedy dodaję gałkę, ocet i rodzynki. Jeszcze chwilę duszę wszystko razem i odstawiam do wystygnięcia. W słoju układam warstwami śledzie i cebulę z dodatkami. Na wierzchu kładę cebulę. Najlepsze są po dobie marynowania. Można też wymieszać ostudzoną cebulę ze śledziami i tak zapakować w słój. Smakują równie dobrze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Te śledzie Seniorko są przepyszne! Na stałe wchodzą do menu! Dziękuję Ci bardzo za przepis! Na pewno będę je często robić! Polecam gorąco wszystkim! Róbcie!
icon_smile.gif

A teraz "idę" zobaczyć Twoje inne przepisy
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

beata65

Member
Paź 1, 2006
374
1
0
Przepis bardzo ciekawy. Śledzie wychodzą wspaniałe, cebulka delikatna. W przyszłą sobotę powtórzę, naprawdę warto!!!!
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Bardzo się cieszę, że smakują Wam te śledzie. Ponieważ ja tez jestem "dama śledziowa", postaram się zamieścić kilka nowych, a już od dawna przeze mnie robionych dań śledziowych. Serdecznie pozdrawiam.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
I nam bardzo smakowały, ale! (jak dla mnie) najlepsze po dobie, po dwóch tracą w smaku... znaczy się nie są mniej aromatyczne, ale smakują mi mniej, o.
Przepis poszedł w świat...
 

djulliet

Member
Lut 18, 2006
8
0
0
Wg mojego męża jedne z najlepszych jakie jadł w życiu
icon_smile.gif
Będą u nas na święta na 100% I wyglądają bardzo dekoracyjnie z tą czerwoną cebulą. Polecam bardzo
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Seniorko
anbetung.gif
zrobiłam z myślą o świętach, ale już drugi dzień próbuję z m jak się przegryzły
rofl.gif
, czyli trzeba dokupić śledzia
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,342
3,588
113
Zrobiłam kilka dni temu na spróbowanie ze zwykłą białą cebulą, bo czerwonej nie miałam, a że wyszły bardzo smaczne, będzie powtórka, tym razem z suszonymi żurawinami zamiast rodzynek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: