Domowy serek kanapkowy typu cream cheese

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Domowy serek kanapkowy typu "cream cheese" można wykonać w kilka sekund, uzyskując zdrowy produkt, pozbawiony chemicznych dodatków smakowych i konserwantów. Przepis zachęca do eksperymentowania z ulubionymi smakami: ja dodałam koperek, lecz można dodać czosnek, szczypiorek, natkę pietruszki, paprykę, zielony marynowany pieprz, suszone pomidory... co tylko fantazja podpowie. Pomysł ze strony Jak Po Maśle.

serek_kan.JPG

300 g białego sera twarogowego
50 g masła
4 łyżki siekanego koperku
1/2 łyżeczki soli - do smaku

Masło wyjąć z lodówki i poczekać, aż będzie miękkie.

Twaróg utrzeć w malakserze lub blenderze z kielichem wraz z masłem i solą, aż całość osiągnie całkowicie gładką konsystencję. Dodać posiekany drobno koperek, ew. doprawić dodatkowo solą. Jeszcze raz uruchomić na chwilę ostrza blendera, by wmieszały koperek w masę serową.

Przełożyć do miseczki/pojemnika i odstawić do lodówki na 2-3 godziny, by serek się dobrze schłodził.
 

Załączniki

  • serek_kan.JPG
    serek_kan.JPG
    106.8 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Kiedyś często robiłam taki domowy "fromage" z różnymi dodatkami - czosnkiem, koperkiem, rzodkiewką.
Zupełnie o nim zapomniałam, a to fajne smarowidło.
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Przepyszny, zrobiłam wersję z czosnkiem, pieprzem i natką pietruszki
lecker.gif
Uwielbiam takie zdrowsze i smaczniejsze alternatywy dla sklepowych produktów, dziękuję za przepis
wink.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Jest w tej chwili taki wybór twarożków kremowych bez dodatków żadnych świństw, że mnie się nie chce robić
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Margarett, izunia, bardzo się cieszę, że Wam samkowało
icon_smile.gif
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Niezmiennie wracam do tego przepisu, pyszny serek!!
lecker.gif
Dzisiaj w mojej ulubionej kombinacji natka pietruszki, czosnek, pieprz.
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Zrobiłam i ja.Teraz się chłodzi,ale to co zlizałam z łyżki bardzo mi smakowało.Dodałam grubo mielony kolorowy pieprz i koperek.

Edit:Skonsumowany-pyszny
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: