Kurczak pomarańczowy

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Szybki, prosty i fantastyczny w smaku kurczak. Śmiało mogę go nazwać pomarańczową eksplozją smaku. Podbił nasze serca i kubki smakowe od pierwszego kęsa. Szczerze polecam! (Źródło)

Przygotowując tego kurczaka mamy następujące możliwości:
a. używamy 2 pomarańczy, z jednej z nich wyciskamy sok, z drugiej ścieramy skórkę, a resztę kroimy i dodajemy do mięsa,
b. używamy jednej pomarańczy, z której ścieramy skórkę, a resztę kroimy i dodajemy do mięsa. Sok pomarańczowy dajemy zaś z kartonu/butelki.

orange_chicken.JPG

1 podwójna pierś kurczaka
1 jajko + szczypta soli
1 pomarańcza
mąka pszenna

ryż

sos:
100 ml soku pomarańczowego
100 ml octu (użyłam octu z białego wina, 6%)
100 ml wody
100 ml cukru
2 łyżki keczupu
1 łyżka ciemnego sosu sojowego

2 łyżki wody + 2 łyżki mąki ziemniaczanej

ew. chili do smaku

olej do smażenia

Ryż ugotować zgodnie z przepisem na opakowaniu.

Kurczaka pokroić w kostkę, dokładnie wymieszać w roztrzepanym jajku ze szczyptą soli. Następnie każdy kawałek obtoczyć w mące. Kurczaka smażyć ze wszystkich stron na oleju na złoto. W zależności od wielkości naszej patelni może się okazać, że lepiej smażyć partiami. Kawałki mięsa nie powinny się ze sobą stykać.
Zdjąć z patelni.

W międzyczasie zetrzeć z pomarańczy skórkę i pokroić miąższ w plastry, a następnie w trójkąty.
Wymieszać ze sobą składniki sosu.

Z oleju, na którym smażył się kurczak pozostawić na patelni ok. 3-4 łyżki. Resztę zlać, nie będzie już potrzebna.
Na rozgrzany olej wrzucić startą pomarańczową skórkę i szczyptę chili. Chwilę smażyć, mieszając. Następnie wlać sos.
Kiedy sos się zagotuje, zagęścić go, stopniowo wlewając wodę wymieszaną z mąką ziemniaczaną. Podczas wlewania cały czas mieszamy sos, obserwując, kiedy osiągnie odpowiednią konsystencję, w zależności, jak gęsty sos lubimy. Pozwalamy się sosowi zagotować.

Następnie do sosu dodajemy usmażonego kurczaka. Mieszamy i ponownie pozwalamy, by sos się zagotował. Na koniec wrzucamy pokrojoną pomarańczę i po raz ostatni mieszamy.

Podajemy z ryżem.
 

Załączniki

  • orange_chicken.JPG
    orange_chicken.JPG
    105.8 KB · Wyświetleń: 76
Ostatnią edycję dokonał moderator:

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
To takie wspaniałe smaki. Zycie jest za krótkie by to wszystko wypróbować.
 

flowerekk

Member
Sty 11, 2009
361
0
0
Boski jest! Wszyscy domownicy byli dzisiaj bardzo zaintrygowani i bardzo mile zaskoczeni obiadem! Kurczak pyszny! Jadłam kiedyś właśnie taki w USA w chińskiej restauracji. I w końcu znalazłam przepis idealnie odpowiadający tamtym smakom.. Jest genialny, delikatnie słodki, trochę kwaśny (moje pomarańcze były dość kwaśne)
icon_smile.gif


Szczerze polecam i dziękuję za przepis
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Flowerku, ogromnie się cieszę!!! Naprawdę, ogromnie!
freu.gif

My zapałaliśmy do niego miłością od pierwszego kęsa, to wspaniałe, że i Wam zasmakował zwłaszcza, że trafił w smak, którego już od jakiegoś czasu poszukiwałaś.
icon_smile.gif



 

flowerekk

Member
Sty 11, 2009
361
0
0
OOo tak, poszukiwałam go baaardzo długo
icon_smile.gif
W stanach się takim kurczakiem zażerałam
icon_smile.gif
A że bywałam tam tylko raz do roku, to potem jęzor na brodzie wisiał na samą myśl
icon_smile.gif
A tu proszę
icon_smile.gif
I mężowi też bardzo posmakował, kurczaka zrobiłam w sobotę, a on znowu wczoraj mnie pyta- kiedy zrobisz tego kurczaka z pomarańczami?
icon_smile.gif
 

Sylvia

Member
Sie 28, 2007
116
0
0
Wspaniały jest ten kurczak! Co prawda nie panierowałam w jajku i w mące, usmażyłam saute, ale mimo to wyszedł naprawdę przepyszny! Ten sos jest obłędny, idealnie słodki, słony, kwaśny, ostry! Następnym razem jednak będę smażyła kurczaka w panierce, myślę, że potem w sosie lepiej przejmie jego smak
lecker.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Flowektu, to super
icon_biggrin.gif


Sylvia, bardzo mi miło, że Ci smakuje.
icon_smile.gif
Bez panierki był niewątpliwie bardzo smaczny.
icon_smile.gif
Do panierki sos po prostu lepiej przylega, i , w mojej opinii, dzięki niemu mieso jest bardziej soczyste. Cieszę się, że sos Ci odpowiada, powiem szczerze, jest to zdecydowanie najsmaczniejszy z sosów, jakie ostatniu udało mi się znaleść.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Zrobiłam dziś zgodnie z przepisem (z octem ryżowym i świeżym chili). Zamiast kurczaka, wzięłam filet z piersi indyczej.
Pomarańczy nie kroiłam w plastry, tylko wyfiletowałam.
Dobre, ale za słodkie. Następnym razem dam połowę cukru.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Dziękuję za uwagę Joanno, bo jutro będę robiła. Wydawało mi się, że prawie pół szklanki cukru to zbyt dużo, teraz wiem żeby zmniejszyć
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Joanno, proporcje są chińskie, ale oczywiście można dostosować przepis do nie-chińskich gustów i kolejnym razem zrobić mniej słodkie
icon_smile.gif


Agatko, trudno powiedzieć, czy "trzeba", to się okaże, jak spróbujesz. Każdy powinien dostosować przepis do swojego gustu
icon_smile.gif
Oryginalne proporcje zakłądają równą ilość podstawowych skłądników sosu, azjaci lubią słodkie sosy.Chodzi o kontrast smaku kwaśnego (octu) ze słodyczą.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
To się cieszę, że przepis się przydał
icon_smile.gif


Edit: Joanno, myślę, że to efekt octu ryżowego. Nie wiem, którego użyłaś, ale ona mają zazwyczaj 3%. Ja użyłam octu winnego 6%, stąd u mnie jego smak był zdecydowanie wyraźny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Octu ryżowego dałam niespełna 50 ml, resztę uzupełniłam octem winnym. Użyłam go, bo to przecież chińska specjalność.
Możliwe też, że miałam bardzo słodkie pomarańcze.
Ale i tak zawsze warto obciąć cukier. Dla zdrowotności.
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Właśnie zjedliśmy na obiad.
Bardzo smaczne danie, ale mimo, że użyłam tylko 46 g cukru, i tak było bardzo słodkie. Nie była to słodycz, która zabijała pozostałe smaki, ale zdecydowanie słodki smak wysuwał się na prowadzenie.
Ocet dałam 7%.
Danie podałam z ryżem i surówką z białej kapusty. Ponieważ starłam zbyt dużo marchwi do surówki, garść dodałam do sosu, razem ze skórką pomarańczową. Fajnie się ta chrupiąca marchew wkomponowała w sos
icon_smile.gif



Na pewno będę powtarzać.
icon_smile.gif


 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
To super, że smakowało! Tak, danie ma być słodkie w smaku, cieszę się, że udało się dobrać ten poziom słodyczy, który jest dla Ciebie "akurat"
icon_smile.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Spokojnie możesz już gotowy sos próbować i dosłodzić, najlepiej cukrem pudrem to się szybko rozpuści
icon_biggrin.gif
 

poserbaby

Member
Paź 21, 2011
11,435
0
0
Pierwsze podejście niestety nieudane
zahnlos.gif
Sos mi za słony wyszedł. Znaczy jest to całkiem zjadliwe, tylko po prostu jak na słodko-kwaśny sos, to on jest jednak zdziebko za słony
zahnlos.gif
No nic, na przyszłość będę ostrożniejsza. Bo powtórzyć, to go niewątpliwie powtórzę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: