Ciasteczka z kleiku ryżowego

gohha

Member
Sty 12, 2005
2,824
0
0
- paczka kleiku ryżowego
- kostka margaryny
- 3 jajka
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- pół paczki wiórków kokosowych
- pół szklanki cukru
- cukier waniliowy

wszystko sobie wyrabiam w misce, jak się już wyrobi , formuję z ciasta kulki(wielkości klusek śląskich) a paluszkiem w środku robię wgłębienie,
kulki wykładam na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Do każdego wgłebienia daję trochę dżemu (jakiego mam- dziś był wiśniowy i truskawkowy).
Wkładam do piekarnika nagrzanego do 180 st. i pieke około 30 minut (może ciutke krócej muszą się ładnie zrumienić).
Wyśmienite do kawy. Pyszne są cieplutkie i świeżutkie :mrgreen:

Zdjęcie wkleję jak mi przejdzie
icon_smile.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
No i zrobiłam wreszcie i ja te ciasteczka ryżowe. Miały być do dzisiejszej walentynkowej kawy, ale jak chłopstwo poczuło zapachyz kuchni, połowe zjedli. Dzisiaj pewnie będzie powtórka. !
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
W sobotę zrobiłam z podwójnej porcji. Do połowy dałam wióri, a do drugiej suchego maku.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Sinistra @ 17 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=662108https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1203&hl=kleik*
Faktycznie nieco podobne, acz bez kokosu.

W kajeciku z przepisami, który założyłam jakieś trzydzieści lat temu, mam przepis na ciasteczka ryżowo - kokosowe, jednak zamiast pół szklanki, widnieje w nim - dwie łyżki cukru ( i cztery łyżki wiórków kokosowych). Nie pamiętam, czy taki przepis już dostałam, czy go sama dostosowałam do własnych upodobań, w każdym bądź razie postanowiłam go dziś wykorzystać w takiej właśnie nieco mniej kalorycznej wersji.
icon_smile.gif


ciasteczka_kokosowo__ry_owe2.jpg
 

Załączniki

  • ciasteczka_kokosowo__ry_owe2.jpg
    ciasteczka_kokosowo__ry_owe2.jpg
    36.5 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,565
1,097
113
Ostatnią edycję dokonał moderator: