Prawdziwe Scones od Maureen

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Kiedy trzeba przyrzadzic cos do przegryzienia na slodko Maureen zawsze piecze te wlasniescones. Nie dosc ze sa naprawde wysmienite to sie niezmiernie szybko je robi. Wczoraj uczylam grupe klientow ze szpitala robic te cudenka i podczas pieczenia zapachem zostal przynecony psychiatra, dwoch psychologow i 2 pielegniarki ktorzy zazwyczaj staraja sie szerokim kolem omijac kuchnie.

A wiec:
3 szklanki maki
1/2 szklanki cukru
4 lyzeczki proszku do piecznia
szczypta soli

1 szklanka mleka
1 jajo
1 szklanka ( 250gram) masla
rodzynki, chedder ser lub kto co lubi


Suche skladniki mieszamy, wkrajamy do nich maslo i calosc dokladnie razem siekamy. Maureen twierdzi ze idealny do tego zadania jest taki oto przydas http://www.alliedkenco.com/catalog/images/PASTRY_BLENDER.jpg , nie mam zielonego pojecia jak go po polsku nazwac.

W innej malej miseczce mieszamy mleko i jajko ktore nastepnie dodajemy do posiekanego z maka masla. Uzywajac gumowa lub drewniana lyzke calosc mieszamy, dodajac nasze dodatki ( np. rodzynki) .

Na uprzednio wysypany maka blat, wykladamy ciasto, przez chwile wyrabiamy a nastepnie formujemy kule z ciasta. Dlonia splaszczamy kule na grubosc okolo 1 centymetra i uzywajac szklanke wykrawamy kolka.

Pieczemy w 200C przez okolo 15 minut lub do momentu az scones beda rumiane. Pycha!!


Uwaga:
Ostatnio jak robilam te scones w domu postanowilam troche poeksperymentowac i zamiast szklanki mleka dalam 3/4 szklanki mleka i 1/4 szklanki grand marnier. Dodatkowo zamiast rozdynek uzylam suszonych czeresni- Boskie wyszly!!!!
cheers.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Mleka dałam ze śmietanką pół na pół i w takiej też proporcji mąkę tortową i chlebową oraz po garsci rodzynek i żurawiny.
Ciasto trochę zbyt lepkie, pewnie nasza mąka inna, ale 3 łyżki dodatkowej dało radę. Pokroiłam w romby ( teoretycznie, jak widać, nie śmiejcie się
icon_mrgreen.gif
), bo bardzo plastyczne było. Ciastka bardzo smaczne, z wyraźną maślaną nutą, kruche i miękkie jednocześnie.
20181001_130808_1.jpg
 

Załączniki

  • 20181001_130808_1.jpg
    20181001_130808_1.jpg
    64.5 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator: