IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Muffinki podwójnie czekoladowe, wilgotne, rozpływające się w ustach...
groszek_zielony
post 6 Apr 2013, 20:27
Post #61

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 40.627

CYTAT(imp_act @ 4 Oct 2007, 14:34 ) *
OTO MÓJ PRZEPIS NA CZEKOLADOWE MUFFINKI (sprawdzony wielokrotnie, zawsze z pozytywnym skutkiem):

300 g mąki
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki kakao
165 g cukru
cukier waniliowy mały
140 g masła lub dobrej margaryny
2 jajka
170 ml mleka
150 g mlecznej czekolady

Sposób wykonania: Tradycyjnie mieszamy suche składniki z mokrymi. Wcześniej rozpuszczamy i studzimy masło. Czekoladę siekamy nożem na drobne kawałeczki, ja zawsze siekam w drobne kosteczki. Ciasto mieszamy niezbyt dokładnie, ma być grudkowate.

Jestem początkująca więc proszę o wyrozumiałośc icon_neutral.gif Co to znaczy : Tradycyjnie mieszamy suche składniki z mokrymi. Czy razem wszystkie do kupy mieszamy czy jak icon_mrgreen.gif icon_question.gif A to masło to kiedy dodac gruebel_2.gif Dziękuję za odpowiedzi wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
h-elen
post 6 Apr 2013, 21:41
Post #62

szef kuchni

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 7.687

CYTAT(groszek_zielony @ 6 Apr 2013, 21:27 ) *
Jestem początkująca więc proszę o wyrozumiałośc icon_neutral.gif Co to znaczy : Tradycyjnie mieszamy suche składniki z mokrymi. Czy razem wszystkie do kupy mieszamy czy jak icon_mrgreen.gif icon_question.gif A to masło to kiedy dodac gruebel_2.gif Dziękuję za odpowiedzi wink.gif

Do rozpuszczonego masła wlewam mleko i rozmącone jajka. W drugiej misce mieszam suche składniki, czyli mąkę, kakao, proszek, cukier, czekoladę. Wlewam "mokre" i mieszam do połączenia składników ale krótko. Ciasto nie jest gładkie. Tego typu ciast nie uciera się dokładnie (taki ich urok) ale muffinka będzie idealnie wypieczona.

+Quote Post
Cinka
post 6 Apr 2013, 22:14
Post #63

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 1.716

To "tradycyjne mieszanie suchych składników z mokrymi" to jest właśnie podstawa przy wyrabianiu ciasta na mufinki. Żelazna zasada icon_wink.gif

Mieszamy suche na jednorodny proszek, mokre - cokolwiek tam idzie, czyli rozpuszczone masło też - mieszamy razem do połączenia.
A potem jak pisze H-elen raz dwa łączymy mokre z suchymi, niedbale - nie starając się zbyt idealnie łączyć - można to wymieszać po prostu łyżką i od razu w foremki i do pieca.

+Quote Post
groszek_zielony
post 9 Apr 2013, 22:22
Post #64

Użytkownik nr: 40.627

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi icon_razz.gif Niebawem wypróbuję i mam nadzieję,że będę miała czym się pochwalic icon_wink.gif wink.gif

+Quote Post
kobitka75
post 21 May 2013, 14:53
Post #65

Użytkownik nr: 7.524

Robilam w niedziele wyszly bardzo dobre tylko ja na samym końcu wmieszałam mrożone maliny

+Quote Post
Joanna
post 21 Mar 2015, 17:15
Post #66

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 1.024

Bardzo dobre.
Piekłam z mąki orkiszowej i cukru trzcinowego (150g). Dałam mniej masła (110g) i maślankę zamiast mleka.
Miałam tylko 100 g gorzkiej czekolady, więc dorzuciłam garść rodzynek i kilka daktyli.

Załączony plik  muffiny_czekoladowe.jpg ( 90.14K ) Suma pobrań: 0

Załączony plik  muffiny_czekoladowe1.jpg ( 99.21K ) Suma pobrań: 0

+Quote Post
MarthaB
post 10 Sep 2019, 15:19
Post #67

czeladnik

Użytkownik nr: 15.159

Zaraz bedę piekla. Mialam chec na wafla ale brakuje mi kluczowego składnika icon_wink.gif

+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 16th September 2019 - 05:38