Adwokat nieśmiertelny

vena1980

Member
Sty 7, 2006
13
0
0
Składniki:
250 g cukru
cukier waniliowy
6 żółtek
250 ml wódki
250 ml mleczka skondensowanego niesłodzonego

Żółtka, cukier i cukier waniliowy włożyć do naczynia. Nastawić czas 10 min., obr. 3, temp. 70 stopni. Po 5 min. wlać przez otwór w pokrywie mleczko, a potem wódkę. Rozlać do butelek.
Ja osobiście razem z żółtkami i cukrem daję łyżkę kawy rozpuszczalnej, co powoduje, że adwokat jest jeszcze szlachetniejszy. Sklepowy się chowa po prostu!!! :cheers:
 

edi

Member
Cze 30, 2006
22
0
0
Jest przepyszny. Ale zauważyłam, że za każdym razem wychodzi mi nieco inny, a więc nie ma tu mowy o nudzie
icon_smile.gif
 

vena1980

Member
Sty 7, 2006
13
0
0
Masz rację, czasem jest gęstszy. Zmienia też smak w zależności od rodzaju kawy. Raz też robiłam z cukrem z prawdziwej wanilii. Smakował niebiańsko i miał pełno czarnych kropeczek od wanilii:)).
 

edi

Member
Cze 30, 2006
22
0
0
Pamietam jak kiedyś mąż nie osadził dobrze garnka na bazie. I garnek nie grzał, a tylko mieszał. Włożyliśmy wszystko do środka, ale adwokat nie był gorący. Przelaliśmy więc wszystko do garnka i podgrzaliśmy na gazie. I nawet wtedy wyszeł b. dobry.
Z kawą jeszcze nie próbowałam, ale myślę że warto
icon_smile.gif
 

beata65

Member
Paź 1, 2006
374
1
0
Właśnie uraczyłam męża . Zamiast cukru waniliowego dałam esensję na spirytusie (waniliową oczywiście). Napitek wyszedł super!
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
a ja zamiast alkoholu dałam mniejszą ilosc spiturysu, wyszedł gęsty jak budyń i pyszny jak zwykle
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
2 razy czytałam i nie zauważyłam
icon_lol.gif
jednak rodzice się zbuntowali i kazali mi zrobić bez kawy. Zrobiłam z 1,5 porcji. To co zostało poza litrową butelką, dzisiaj trafiło do porannych kaw
icon_mrgreen.gif
mniam

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Istis

Member
Kwi 22, 2010
1
0
0
Mam pytanie. o co chodzi z "Nastawić czas 10 min., obr. 3, temp. 70 stopni. Po 5 min." ? czy o jakies specjalne urzadzenie ? mozna to zrobic jakos inaczej? bo mam ogromna ochote na tej adwokat
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

adria21

Member
Cze 7, 2007
133
1
0
./.

Popełniłam dzisiaj niniejszy grzech w postaci ajerkoniaku. Dodałam spirytu naturalnie w mniejszej ilości, około połowy. Trunek a w zasadzie krem wyszedł wspaniały, z tym, że jedyną formą możliwą do jego konsumpcji pozostaje łyżeczka bowiem niemal daje się kroic ;)
Tym niemniej pycha jest
icon_smile.gif