torcik orzechowy

iktosia

Member
Paź 1, 2008
1
0
0
HEj,

poszukuję przepisu na torcik orzechowy.... robi sięgo bez mąki tylko z orzechów mielonych...
wiecie może jak siego robi?
baaardzo mi na tym zależy..

pozdrawiam
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
iktosia @ 1 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=757662HEj,

poszukuję przepisu na torcik orzechowy.... robi sięgo bez mąki tylko z orzechów mielonych...
wiecie może jak siego robi?
baaardzo mi na tym zależy..

pozdrawiam
Nie wypróbowany ale wklepuję

Tort orzechowy z masą kawową

Ciasto:
250 g orzechów włoskich
200 g cukru pudru
8 jajek
1 cytryna
3 łyżki bułki tartej

Orzechy zmielić- czas 5s obr.6, przesypać do innego naczynia
Naczynie umyć, wysuszyć , założyć motylek , utrzeć żółtka z cukrem pudrem - czas 10 min. temp.40 st.c obr.3 , w trakcie ucierania dodać sok z cytryny
Przelać do miski z orzechami , wymieszać, połączyć z tartą bułką
Naczynie myć, wysuszyć ,założyć motylek, ubić białka na sztywno - czas 4 min, obr.4
Delikatnie wymieszać z masą orzechowo jajeczną
Ciasto przełożyć do tortownicy o średnicy 22 cm, posmarowanej margaryną i wysypanej bułką tarta
Piec w temp. 180 st. c 40-50 min , sprawdzić patyczkiem

Masa kawowa:
6 łyżek mocnej, świeżo zaparzonej kawy( na gęsto - do zmielonej kawy wlać kilka kropli wrzątku,przykryć talerzykiem)
300 g masła
200 g cukru pudru
1 żółtko
1 kieliszek rumu

Masło i cukier puder utrzeć - czas 5 s poz 4
Nałożyć motylek , dalej ucierać , czas 30 s obr.3
stopniowo dodawać żółtka , przestudzoną kawę i rum

Zimny przekroić na pół i przełożyć połową masy, pozostałą masą posmarować boki i wierzch tortu, resztę masy przełożyć do rękawa cukierniczego i ozdobić tort, przybrać połówkami orzechów.

Smacznego
icon_smile.gif
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,357
822
113
Witam i zapraszam do wykonania wg podanego przeze mnie przepisu na Staropolski tort grylażowy, z mielonych orzechów. Nie jest trudny tylko trochę zabawy z suszeniem placków bezowych. Za to bardzo efektowny i wart zapamiętania. A przepisik powyższy sama też chętnie przetestuję.
cook.gif
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Oj pyszny ten Twój tort grylażowy, dawno nie robiłam , najwyższa pora na powtórkę
icon_smile.gif