Spaghetti z pomidorami i serem

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,303
4,470
113
Przepis pochodzi z książki "Złota księga makaronów". Ostatnio lubię proste i szybkie dania, a to do nich należy.

Spaghetti z pomidorami i serem


Składniki na 4-6 porcji:

1/3 szklanki oliwy, 1 mała drobno posiekana cebula, 2 puszki pomidorów w zalewie (daję takie rozdziabane), sól, świeżo zmielony pieprz, 1 łyżka listków bazylii (+ kilka do dekoracji), 500 g makaronu spaghetti, 90 g sera mozzarella pokrojonego w kostkę* (dałam całą kulkę, żeby się reszta nie marnowała), 1/3 szklanki świeżo startego parmezanu lub grana padano.

Oliwę rozgrzać, wrzucić cebulę, smażyć 3-4 minuty na średnim ogniu, żeby zmiękła. Dodać pomidory, doprawić solą i pieprzem. Dusić 15 minut, następnie dodać bazylię. W międzyczasie ugotować makaron al dente. Ugotowany i odcedzony makaron dodać do sosu i trzymać na dużym ogniu, ciągle mieszając. Zdjąć patelnię z ognia, dodać oba rodzaje sera, dokładnie wymieszać, posypać pozostałą bazylią i wcinać.

* robiłam z połowy porcji, ale mozarelli dałam całą kulkę, bo lubię
lecker.gif


I zdjęcie (za jakość przepraszam, bo z komórki i na szybko, bo głodomory czekały):
makaron.jpg
 

Załączniki

  • makaron.jpg
    makaron.jpg
    202.7 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,303
4,470
113
Cieszę się, że Ci smakowało
icon_smile.gif

Ja już wpadłam w uzależnienie, właśnie dzisiaj kupiłam kilka puszek pomidorów, bo zbyt szybko mi znikają z półki
icon_wink.gif