Cynamonowe poduszeczki drożdżowe

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Odrywane maślane bułeczki, lekkie i puszyste jak poduszki, obtaczane w cynamonowym cukrze i pieczone w tortownicy. Zapraszam tutaj do obejrzenia większej ilości zdjęć.

poduszkicinsbx6.jpg


liczba porcji: 1 tortownica 26 cm

1/2 szkl mleka
3 łyżki wody
1 duże jajko
1 i 1/2 łyżki roztopionego masła
szczypta soli
2 1/4 szkl mąki
3 łyżki cukru
1 i 1/4 łyżeczki suszonych drożdży

1/3 szkl cukru
1/2 łyżeczki cynamonu
2 łyżki roztopionego masła

METODA MANUALNA:
Drożdże rozpuścić w wodzie i odrobinie mleka, wymieszanej z 1 łyżką mąki i 1 lyżką cukru.
Odstawić na kwadrans. Resztę mąki wymieszać z solą. Wyrobić ciasto, dodając do mąki resztę mleka, cukru, jajko, rozpuszczone drożdże i na koniec roztopione masło. Zostawić przykryte do wyrośnięcia na ok.1 godz.

MASZYNA DO CHLEBA:
Nastawić na cykl wyrabiania ciasta, dodając składniki w/g instrukcji. Ciasto ma utworzyć w maszynie mięciusieńką sprężystą kulę, można dodać ewentualnie jeszcze 2-3 łyżki mleka. Pozostawić ciasto w maszynie do zakończenia cyklu (ok. 1 godz rośnięcia ciasta).

NASTĘPNIE:
Tortownicę wysmarować masłem i wysypać bułką tartą. Wymieszać cukier z cynamonem. Wlać
rozpuszczone masło do małej miseczki. Natłuszczonymi dłońmi wyjąć ciasto na wysypany mąką
blat. Lekko wyrobić. Podzielić na ok. 18-20 równych części, z których uformować małe kule. Zanurzać każdą kulę w rozpuszczonym maśle, a następnie obtaczać ze wszystkich stron w cukrze z cynamonem. Układać w jednej warstwie w tortownicy, tak aby było między bułeczkami odrobinę przestrzeni (ale mogą się trochę stykać, jak urosną - połączą się, mimo to po upieczeniu będą się bardzo łatwo oddzielać) . Zostawić do ponownego rośnięcia na ok.30 min. Piec w piekarniku nagrzanym do 190 stopni przez ok. 30 min.

dodatkowe informacje
Jak przystało na poduszeczki są niezwykle mięciutkie i ze wszystkich stron otacza je cynamonowa mgiełka. Proszę odrywać palcami jeszcze ciepłe bułeczki i zajadać popijając zimnym mlekiem. Ponoć 1 poduszeczka (przy 20 porcjach) ma tylko 97 kcal.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
:oops: wstyd mi bardzo mi wstyd ze jeszcze nic nie napisałam o tych bułeczkach a tyle razy je robiłam

Sa wspaniałe i tyle i nic więcej nie powiem bo one takie są słowo honoru jakem Honorata :mrgreen:

ps. dobrze ze lidqa załozyła ten wątek przypominający
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Ooooo, a ja naie widziałam tych bułeczek! Zrobię na pewno.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
PYSZNOŚCI TE BUŁECZKI PO PROSTU PYSZNOŚCI :lol: :lol: :lol:
 

basinka_25

Member
Lut 21, 2005
19
0
0
Teraz oglądam film ,ale jak się skończy to zmykam do kuchni zrobić te bułeczki ,wyglądają naprawdę apetycznie a ja uwielbiam cynamonowe ,,rzeczy'' :mrgreen: :lol:
 

basinka_25

Member
Lut 21, 2005
19
0
0
No i zrobiłam te pyszności ,zrobiłam z połowy porcji (bo tylko na 2 osoby).Zostały juz tylko 2 małe bułeczki. Zostaną dla męża,ja już nie mogę .bo na diecie jestem :ugly:
Bułeczki wyszły mnimuśne ,choć wydaje mi się ,że 30 min. pieczenia to chyba troszkę za długo bo skórkę miały mocno chrupiącą ,jakby spieczona ,ale nie spaloną .Następnym razem potrzyma je mniej.
Ale pysznę są naprawdę :lol: pozdrówki
 

malgozia

Member
Lip 11, 2005
47
0
0
Bułeczki te są po prostu pyszne . Minęła dopiero niecała godzina od kiedy je zrobiłam a już nie ma połowy :oops: . Na pewno zagoszczą jeszcze na moim stole.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no ja juz robiłam te bułeczki 3 razy i jeszcze nic nie napisałam :oops: ale wyszły pyszne! :dance: moja babcia i ciocia oszalały na ich punkcie- rozkazały mi podac przepis więc uległam ;) mam nadzieje że Agusiu nie będziesz zła :bussi:
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
Bardzo super :daumen:

Okazałam się być przewidującą mamusią i zrobiłam z podwójnej porcji, oczywiście nic się nie zmarnowało :lol:

A pomysł z mlekiem bardzo fajny i chociaż nie jesteśmy "mleczną" rodziną - zaadoptował się (zresztą z kawcią też świetnie wchodzą :lol: )

Dziękuję za przepis :wink:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Podciagam
icon_mrgreen.gif
icon_lol.gif


Agusiuuuuu- zrobilam te poduszki...
icon_lol.gif
Kuuuurcze!!! Jakie one sa pyyyyyyyyyyyyyyyszne!!!!
Matko jedyna - cudowne!!!!
Takie leciutkie, puszyste, no szok!!! I ta chrupiaca cynamonowa skorka
icon_lol.gif
icon_lol.gif
icon_lol.gif
icon_lol.gif

Normalnie niebo w gebie....
daumen.gif

Bardzo milo bylam zaskoczona surowym ciastem drozdzowym...
Cudownie sie wyrabialo ! Bylo takie elastyczne, mieciutkie, ze prawde mowiac- nigdy takiego ciasta nie udalo mi sie jeszcze zrobic
icon_smile.gif

Polecam te poduszki- sa na prawde rewelacyjne!!! A cieple, wyjete z pieca, to doslownie odlot
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif

Przepis oczywiscie juz jest "moj"
icon_lol.gif
icon_wink.gif
-Chyba nie musze mowic, ze z tego przepisu bede korzystac bardzo czesto
icon_wink.gif

Agusiu, bardzo, ale to bardzo dziekuje Ci za ten swietny przepis
bussi.gif
bussi.gif
bussi.gif
cvety.gif
cvety.gif
cvety.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif


poduszki1fc9.jpg

poduszkifd4.jpg
 

Załączniki

  • poduszki1fc9.jpg
    poduszki1fc9.jpg
    170.7 KB · Wyświetleń: 3
  • poduszkifd4.jpg
    poduszkifd4.jpg
    119.4 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,344
113
Potwierdzam poprzednie opinieW S P A N I A Ł E !!!

Wielkie dzięki dla AgusiH za wspaniały przepis i dla Caritki za przypomnienie.

Nie mogłam się oprzeć, jak zobaczyłam. A oto moje zrobione z 1/2 porcji w tortownicy 20 cm:

R__ne_023.jpg

R__ne_025.jpg R__ne_029.jpg

Agusiu, samo ciasto wspaniałe, podpisuję się pod opinią Caritki. Wykorzystam go pewnie i do innych wypieków.
 

Załączniki

  • R__ne_023.jpg
    R__ne_023.jpg
    43.9 KB · Wyświetleń: 3
  • R__ne_025.jpg
    R__ne_025.jpg
    45.3 KB · Wyświetleń: 3
  • R__ne_029.jpg
    R__ne_029.jpg
    33.4 KB · Wyświetleń: 3

agastaga

Member
Paź 9, 2006
208
0
0
Zdaje się, że to się fachowo nazywa "zlatne dukati" i pochodzi z Chorwacji. Przynajmniej takie info przeczytałam kiedyś na inszym kuchennym forum. Wasze zdjęcia są tak samo pyszne jak te bułeczki
icon_biggrin.gif
Mniammm...

PS. Ja kiedyś zaeksperymentowałam i ładowałam w środek bułeczki pół śliwki. Też rewelka
icon_biggrin.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,344
113
agastaga @ 4 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=388847Zdaje się, że to się fachowo nazywa "zlatne dukati" i pochodzi z Chorwacji. Przynajmniej takie info przeczytałam kiedyś na inszym kuchennym forum. Wasze zdjęcia są tak samo pyszne jak te bułeczki
icon_biggrin.gif
Mniammm...

PS. Ja kiedyś zaeksperymentowałam i ładowałam w środek bułeczki pół śliwki. Też rewelka
icon_biggrin.gif
Zajrzałam do przepisu na złote dukaty, który mam. Rzeczywiście podobny, tylko w tamtym nie ma cynamonu a mielone migdały.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Dziewczyny, bardzo dziekuje za mile slowa
icon_lol.gif


Hazo- szybka jestes
icon_wink.gif
Ciesze sie, udalo mi sie Ciebie skusic
icon_lol.gif
na zrobienie tych pysznosci
icon_wink.gif

Slicznie Ci ciacho wyszlo
icon_smile.gif