Energetyczna bita kawa*

glimmer

Member
Lut 10, 2009
90
0
0
spotkałam ją na tym blogu. Zadziwił mnie jej sposób przygotowywania. Nie mogłam się powstrzymać, żeby natychmiast nie spróbować
icon_smile.gif
Warto. Kawa ma wysoką piankę i jest baaardzo słodka- dobra na poprawienie nastroju! Myślę, że w swojej mocy odpowiada latte, którą uwielbiam
icon_smile.gif
Polecam!

Bita kawa

3400641299_be4f179fe2.jpg



Składniki:

* 2 1/2 łyżki kawy rozpuszczalnej
* 4 łyżki cukru
* kilka łyżek wody, dodanych w małych porcjach
* 3 szklanki mleka

3400641229_04dda7d837.jpg



Sposób przygotowania:
Do kubka wsyp kawę i cukier, wymieszaj. Dodaj kilka kropel wody, wymieszaj łyżką, do uzyskania konsystencji pasty do zębów. Zacznij ubijać masę łyżką. Będzie stopniowo zmieniała kolor na jaśniejszy i będzie 'rosła'. Kiedy będzie za gęsta, żeby ubijać swobodnie, ponownie dodaj kilka kropel wody i ubijaj aż będzie sztywna.

W międzyczasie zagotuj mleko w garnku.
Do kubka nałóż po dużej łyżce ubitej masy, zalej z góry gorącym mlekiem, wymieszaj, żeby się rozpuściła. Podawaj natychmiast i pij ze smakiem!

Polecam!!!

3400641181_acf1a2d292.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A czemu to w rybach
icon_question.gif
icon_mrgreen.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Ja podobną kawę robiłam w shakerze tupperware - daje się kawę, cukier, odrobinę mleka czy wody - i shake, shake, shake siniora!
banana.gif
Jak już się dobrze ubije, po trochu przekłada się do filiżanek i zalewa ciepłą woda lub mlekiem. Dawno tego nie robiłam, muszę znowu spróbować
icon_smile.gif
 

Grzechu

Moderator
Cze 15, 2006
3,403
0
0
W moim życiu kawa na ten sposób pojawiła się jeszcze przed studiami rano na (czyli po) jakiejś imprezie, chyba Andrzejkach. Kumpela zapodała pomysł, a my w 7 sztuk faceta kręciliśmy dla ok. 20 sztuk narodu. Zdjęcia chyba nawet ktoś cykał, niestety era to była przedcyfrówkowa. Z shakera tupperware piłem w pracy w wersji mrożonej z lodem.

Kawa kręcona jest na każdej imprezie u mnie w domu, tylko teraz już mi się nie chce łyżeczką machać, więc mikserem kręcę. Robie z proporcji po 2 łyżeczki kawy i 1,5 łyżeczki cukru na osobę. Przy metodzie łyżeczkowej bardzo trzeba uważać, by z wodą nie przesadzić, a mikser jest odrobinę bardziej tolerancyjny. Moja ciocia coś w ten deseń robi w Thermomixie.
 

DziaMa

Member
Lip 19, 2007
60
0
0
przedobra
icon_smile.gif
właśnie popijam.ale ręka rzeczywiście odpada :D
 

cebulinka

Member
Lut 29, 2008
87
0
0
Wygląda na pyszną, ale ja tak mam, że po kawie nawet tak przyrządzonej serce mi telepie
icon_sad.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Zrobiłam w/g moich proporcji, żeby było mniej cukru. Wyszła pyszna.
Na jedną porcję dałam: 1 łyżeczkę kawy i pół łyżeczki cukru oraz mniej niż łyżeczkę wody.
Ubijałam rogolką-około 4 minut. Zalałam gorącym mlekiem. Jeszcze zrobię zalewając wodą
i sprawdzę która bardziej mi pasuje. Dzięki za przepis.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Tez juz od jakiego czasu robie taka kawe. Jest pyszna.
Nawet Mezowi, ktory nie lubi slodkich kaw- smakuje
icon_biggrin.gif


Bardzo przypomina mi caffe latte, ktora bardzo lubie.
Zreszta chyba mozna o niej tak powiedziec
icon_wink.gif

Ilosc cukru tez zmniejszam i dodatkowo gorace mleko jeszcze troche spieniam.
Jest wtedy jeszcze bardziej gesciejsza
lecker.gif

Ubita kawe, mozna przechowywac pare dni w lodowce - przykryte talerzykiem (na przyklad)- Sprawdzone.
Zawsze ubijam troche wiecej, zeby nie bawic sie, gdy nadejdzie mnie nagla ochota na taka kawe
icon_mrgreen.gif



I oczywiscie, dziekuje za przepis
anbetung.gif
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Caritka @ 6 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=897896Tez juz od jakiego czasu robie taka kawe. Jest pyszna.
Nawet Mezowi, ktory nie lubi slodkich kaw- smakuje
icon_biggrin.gif


Bardzo przypomina mi caffe latte, ktora bardzo lubie.
Zreszta chyba mozna o niej tak powiedziec
icon_wink.gif

Ilosc cukru tez zmniejszam i dodatkowo gorace mleko jeszcze troche spieniam.
Jest wtedy jeszcze bardziej gesciejsza
lecker.gif

Ubita kawe, mozna przechowywac pare dni w lodowce - przykryte talerzykiem (na przyklad)- Sprawdzone.
Zawsze ubijam troche wiecej, zeby nie bawic sie, gdy nadejdzie mnie nagla ochota na taka kawe
icon_mrgreen.gif



I oczywiscie, dziekuje za przepis
anbetung.gif
cvety.gif
Caritko- nie wiedziałam, że można zrobić na zapas. Dzięki za dobre rady.
anbetung.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
mariaanna @ 6 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=897898Caritko- nie wiedziałam, że można zrobić na zapas. Dzięki za dobre rady.
anbetung.gif
Prosze bardzo
icon_wink.gif

Z tym zapasem to niechcaco sie dowiedzialam
icon_wink.gif

Po ubiciu kawy, musialam wyjsc z domu. -Bylam pewna, ze jak troche postoi, to straci na puszystosci.
Po powrocie, bylo juz za pozno na kawe, wiec stala sobie do nastepnego dnia.
Nic sie z nia nie stalo.
Teraz robie wiecej i stoi przez 3-4 dni. Czasem jeszcze dluzej.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
QUOTE (Moniak @ 31 Mar 2009, 22:55 ) index.php?act=findpost&pid=841371Ja podobną kawę robiłam w shakerze tupperware - daje się kawę, cukier, odrobinę mleka czy wody - i shake, shake, shake siniora!
banana.gif
Jak już się dobrze ubije, po trochu przekłada się do filiżanek i zalewa ciepłą woda lub mlekiem. Dawno tego nie robiłam, muszę znowu spróbować
icon_smile.gif
Prawie
icon_wink.gif
tak robi sie kawe po grecku. Z lodem na upaly.
I dzieki shaker'owi rece nie odpadaja.

Co to jest rogolka?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: