Biszkopt, który jest pyszny i niezawodny

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Biszkopt, który jest pyszny i niezawodny

4 jajka
szklanka cukru
szklanka mąki luksusowej
1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki proszku do pieczenia (płaskie łyżeczki)
łyżka octu

Jajka z cukrem ubijamy do białości. Dodajemy mąki, proszek do pieczenia - ubijamy i na sam koniec dolewamy łyżkę octu.
Pieczemy na złotawy kolor - sprawdzamy patyczkiem i gotowe ;)


p/s Zawsze wychodzi :D


smacznego.gif
smacznego.gif
smacznego.gif
smacznego.gif
smacznego.gif


Źródło: od lat w naszej rodzinie się go robi.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
biszkopt z octem robiła moja mama... ja sie troche boje :dump: sama nie wiem czego, najwyzej nie wyjdzie... muszę spróbowac.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
też nie wiem czego się boisz - a wyjdzie Ci piękniusi na 100 % :lol:
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
przy najblizszej okazji wypróbuje, a w jakiej tortownicy pieczesz? chyba nie za duzej prawda?
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
przy najblizszej okazji wypróbuje, a w jakiej tortownicy pieczesz? chyba nie za duzej prawda?
wiesz co zależy na co mi potrzeba
jak na jakieś ciasto z owocami przekładane to piekę w dużej prostkokątnej blaszce :lol:
jak na coś a la tort to w tortownicy tej 26 cm :lol: i mogę przekroić go na 3 płaty.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
A mnie zawsze z octem gumowate wychodzi :evil: i mam uraz :evil: ostatnio do Iguany szarlotki Henryk tak robiłam, no nie wiem dlaczego tak jest :evil:
Jeszcze spróbuję z Twojego przepisu i jak nie wyjdzie, to rozstaję się na zawsze z biszkoptami z octem :!:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
A ja dokladnie odwrotnie Beatko
icon_smile.gif
Nigdy z octem nie robilam, pierwszy raz sprobowalam robiac szarlotke Iguany i zachwycilam sie - biszkopcik wyszedl puszysty, leciutki i wilgotny
icon_smile.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
A mnie zawsze z octem gumowate wychodzi :evil: i mam uraz :evil: ostatnio do Iguany szarlotki Henryk tak robiłam, no nie wiem dlaczego tak jest :evil:
Jeszcze spróbuję z Twojego przepisu i jak nie wyjdzie, to rozstaję się na zawsze z biszkoptami z octem


Wyjdzie... gwarantuję :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No widziałam bajaderko, Twojego Henryka :!: , ale czemu mi to nie wychodzi :gruebel: widać są ciasta, do których nie mam ręki ;)
 

kasia

Member
Paź 9, 2004
38
0
0
Nas ten biszkopt nie zachwycil !
Tak jak pisze Beata Sz. jest gumowaty a w smaku dominuje proszek do pieczenia.Zostane jednak przy tradycyjnym przepisie na biszkopt,oczywiscie bez proszku do pieczenia.

Kasia
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Nas ten biszkopt nie zachwycil !
Tak jak pisze Beata Sz. jest gumowaty a w smaku dominuje proszek do pieczenia.Zostane jednak przy tradycyjnym przepisie na biszkopt,oczywiscie bez proszku do pieczenia.

Kasia
Tylko Beata pisze o innym biszkopcie więc nie wiem do którego Ty swą opinię zamieściłaś bo nie jest zbyt konkretna ;)
I pierwsze słyszę by z tego przepisu wyszedł gumowaty biszkopt :shock: - że o dominacji proszku do pieczenia nie wspomnę :shock: No ale jak widać są gusta i guściki :lol:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja robiłam z octem różnych przepisów i nigdy mi jak dotąd nie wyszedł, ale jak mówiłam jeszcze ten hihihiiii wypróbuję i jak nie wyjdzie, to znaczyć będzie, że klątwa nade mną biszkoptowo-octowa wisi. A proszek do pieczenia też daję do swoich biszkoptów i nie przeszkadza mi.
 

jolcia

Member
Kwi 14, 2005
78
0
0
Chciałam jutro zrobić pod truskawki,nada się,bo z biszkoptami jestem na bakier więc pytam i proszę o odpowiedź
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
wszystkie przepisy ktore hihi wstawia sie udaja wiec ten na pewno tez :mrgreen:

tego nie sprawdzalam, ale w zeszlym roku robilam pod truskawkowy wierzch biszkopt wg Malinny i wyszlo bosskie.

pzdr
yenn