Pascha Marinika

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Składniki:

 2 l mleka,
 laska wanilii,
 0,5 l kwaśnej śmietany,
 6 jaj,
 250 g miękkiego masła,
 ¾ szklanki cukru pudru,ewentualnie miód
 bakalie
Autor: Agnieszka Kręglicka
Sposób przyrządzania: Bakalie namoczyć, jeśli trzeba, osuszyć, pokroić nie za drobno.Mleko zagotować z rozciętą laską wanilii. Do wrzącego powoli wlewać jaja roztrzepane ze śmietaną. Gotować, mieszając, aż cały płyn w garnku podzieli się na ser i serwatkę. Ostudzić, usunąć wanilię. Cedzak wyłożyć podwójną warstwą gazy i odcedzić ser. Maksymalnie go odcisnąć, najlepiej zostawić na noc na cedzaku, a rano docisnąć. Serek powinien być sypki. Masło zmiksować z cukrem pudrem. Do makutry wrzucić ser, stopniowo dodawać masło i ucierać, aż powstanie spójny krem. Można to zrobić mikserem. Dodać bakalie do masy. Wyłożoną gazą miskę napełnić dość luźnym kremem i wstawić do lodówki. Kiedy stężeje, przewrócić na talerz do góry dnem, zdjąć gazę i udekorować.
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Najwspanialsza pascha na świecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pyszna, przepyszna, rewelacyjna!!!!!!!!!!!
:lol:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
A to pascha w moim wykonaniu.Była przepyszna i jako pierwsza ze słodkości zniknęła ze stołu.Robiłam ją po raz pierwszy w życiu i wejdzie do wielkanocnego repertuaru na stałe.

148327.jpg
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Tak sie ciesze ze wam też smakuje Ja byłam bardzoz askoczona tym smakiem i tak mi (i nie tylko) przypał do gustu że to juz jest tradycja w naszym domu :lol:

Dziuniu wspaniale wygląda z biszkoptami powiedz czy one zwilgotniały troche i czy sie dobrze trzymały?

Powiedzcie jeszcze z jakimi dodatkami robiłyście. ja w tym roku z kawałkami gorzkiej czekolady i pasuje bardzo dobrze tylko musze nastepnym razem drobniej pokroić czekolade :lol:

Acha wykorzyustałam pomysł z TV sniadaniowej i włozyłam do foremki zwaneć ćwibakową czy jakoś tak. Bardzo dobrze sie prezentuje i ładnie kroi. Próbuje opracowac jakiś sposób zeby porcyjki takie maleńkie były. Nie wiem w co by ją wdusic zeby było tak na raz do buzi bez konieczności krojenia na porcje. Macie jakieś pomysły? Filiżanke sprawdziłam ale za duża choc efekt jest dobry wizualnie szczególnie po polaniu gesta czekoladą :mrgreen:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Iguano,te biszkopty to całkowicie celowo bo miałam z paschą problem-była za mokra i nie chciała zastygnąć,miała konsystencję gęstszego kremu.Już w desperacji chciałam dolać żelatyny rozpuszczonej w śmietanie ale postanowiłam jednak spróbować z biszkoptami,czyli do miski najpierw gaza później biszkopty i masa serowa i na to jeszcze biszkopty.I to był strzał w dziesiątkę,wszystko się doskonale powiązało ze sobą,biszkopty były wilgotne ale nie rozpadające się i pascha dała się normalnie kroić,także sukces pełen
icon_smile.gif
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,362
824
113
A to moja (Marinikowa)

pascha7hj.jpg

pascha23os.jpg
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0
Próbuje opracowac jakiś sposób zeby porcyjki takie maleńkie były. Nie wiem w co by ją wdusic zeby było tak na raz do buzi bez konieczności krojenia na porcje. Macie jakieś pomysły? Filiżanke sprawdziłam ale za duża choc efekt jest dobry wizualnie szczególnie po polaniu gesta czekoladą :mrgreen:
Może wcisnąć paschę w dziurki po czekoladkach w takim "wkładzie" bombonierkowym? Będą ładne kształty, no i malutkie. Tylko roboty od groma... :dump:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Albo w foremki do lodu?
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Janie wspaniała pascha i normalnie znowu mam na nia smaka :mrgreen: :dump: :cry:
Pomysł z babeczkowymi foremkami bardzo dobry bo w bombonierkowych to chyba troszke maleńkie i mogą się rozlatywac :mrgreen:

Och zawsze mogę postawic w całości i niech sobie sami kroją łakomczuchy jedne :mrgreen:
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,344
113
Liska

CYTATPomyslałam jeszcze, że można ją ew. zrobić w doniczce wyłożonej np. folią przezroczystą albo pieluszką. Myślicie, że to dobry pomysł?
Bardzo dobry. Ja też zawsze robię paschę w ceramicznej doniczce, specjalnie do tego celu zakupionej, wyłożonej złożoną gazą. Stawiam ją na głębokim talerzu lub w miseczce i cały nadmiar wody wycieka przez dziurkę w doniczce do podstawionego naczynia. Polecam. Sprawdzony sposób.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
A może po prostu w foremki babeczkowe- będa miały ładny kształt.
ja ostatnio w sklepie widziałam foremki niby babeczkowe ale nie były takie rozszerzone jak babeczkowe (mam nadzieję że rozumiecie) tylko takie bardziej do góry wystrzelone :!: , że w sunie bardziej przypominały malutkie foremki babkowe i nawet niektóre na dnie miały wzorek wypukły i zastanawiałam się czy nie kupić bo podobały mi się bardzo, ale wydaje mi się że na babeczki to one takie za głębokie były i zastanawiałam się do czego mogłabym je użyć, a teraz mi przyszło do głowy że może ta pascha : No ale miały dwie wady, były sprzedawane na sztuki po 1,20 zł i było ich stanowczo za mało :dump:
A jeszcze przyszła mi do głowy foremka do muffinów!
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
Ja robię w donicy +gaza lub durszlak+ gaza ,Elu nie wiem jak z tymi owocami z nalewki ,ja daję orzechy ,migdały,suszone morele ,śliwki ,daktyle,niekiedy po umyciu trochę moczę w koniaku itp
ale to chwilę.
 

dominique

Member
Lut 6, 2006
186
0
0
Bede robic na swieta, juz postanowione, tylko jeszcze jedno pytanko: kiedy ja zrobic, zeby byla najlepsza na wielkanoc? W wielki piatek?
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
Zrobie na Święta na 100 %
do tego czasu za Waszymi radami/poradami kupię albo donicę albo "nietypową" foremkę babeczkową.

Pozdrawiam.

:blume: