Gombapörkölt, czyli grzybowy gulasz

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Gombapörkölt, czyli grzybowy gulasz
gg.jpg

0,5 kg grzybów (pieczarki)
cebula
łyżka papryki w proszku
łyżka przecieru pomidorowego (można zastąpić pomidorem i plasterkami zielonej papryki)
łyżka oleju
sól, pieprz
Drobno posiekaną cebulę winniśmy poddusić pod przykryciem na rozgrzanej patelni. Paprykę w proszku należy wymieszać dokładnie z łyżką przecieru pomidorowego, zestawić patelnię z ognia i dodać do cebuli, dokładnie mieszając.
Patelnię stawiamy z powrotem na ogniu, dodajemy ok. 1/2 szklanki wody i dusimy pod przykryciem, cały czas mieszając i dolewając w razie potrzeby wody, przez minut trzydzieści. Całość powinna złączyć się w delikatny i gładki sos. Na koniec doprawiamy solą i pieprzem, oraz dodajemy pokrojone grzyby. Grzyby dusimy do miękkości.

https://zpasjidogotowania.blogspot.com/2011...owy-gulasz.html

Ja wykorzystałam do tej potrawy rydze,dałam 1 pomidora i pół papryki czerwonej.
Podałam z ryżem i naprawdę wyszło bardzo smakowite danie.
 

Załączniki

  • gg.jpg
    gg.jpg
    30.7 KB · Wyświetleń: 7

wianka

Member
Sty 25, 2012
1,034
10
38
Ale fajny ten gulasz, mam zapas podgrzybków i opieniek marynowanych. Zwykle dusiłam tylko z cebulką, sól, pieprz i natka do tego odrobina śmietany. Spróbuję też tej wersji. Dzięki.
Dzisiaj miałam buraczki-barszcz, ziemniaki i udka kurczaka pieczone.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Wianka, jeśli masz grzyby z octem, to raczej nie bardzo pasują do tej potrawy.
Oczywiście spróbować możesz,ale ten gulasz i bez octu jest ostry.Moje słoiki z grzybami,to grzyby w solance.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Fajne danie, zrobię dzisiaj z brązowymi pieczarkami, ale oświećcie mnie, po co gotować aż pół godziny łyżkę przecieru z wodą? Rozumiem pomidory świeże czy z puszki - bo sama tak robię sos, ale koncentrat?
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,346
113
Ja robiłam z brunatnych pieczarek. Oczywiście nie gotowałam tak długo cebuli. Po chwili duszenia dodałam pieczarki. Jedyna zmiana to dodałam niewielki kawałek czerwonej papryki, która mi zalegała w lodówce i połówkę papryczki chili, żeby zaostrzyć smak.

gulasz_z_grzyb_w.jpg

Wydaje mi się, że z grzybami leśnymi byłby jeszcze lepszy, bo pieczarki są jednak sztywniejsze od grzybów leśnych.
 

Załączniki

  • gulasz_z_grzyb_w.jpg
    gulasz_z_grzyb_w.jpg
    63.4 KB · Wyświetleń: 2

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Moniak @ 11 Jun 2020 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1662443Fajne danie, zrobię dzisiaj z brązowymi pieczarkami, ale oświećcie mnie, po co gotować aż pół godziny łyżkę przecieru z wodą? Rozumiem pomidory świeże czy z puszki - bo sama tak robię sos, ale koncentrat?
Przepis skopiowałam,a resztę robiłam na wyczucie i oczywiście nie trwało to tak długo jak podano w przepisie.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Zrobiłam i mam mieszane uczucia... Ani to sos pomidorowy, ani grzybowy... dodałam dzisiaj schab, długo gotowałam z sosem, nadal bark smaku...