Kluski ciulane (ciuliki)*

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Kluski ciulane (ciuliki)

kluski_ciulane.jpg

-Ziemniaki
-sól,pieprz,

-słonina
-cebula

Ziemniaki ścieramy na tarce,dobrze wyciskamy przez lnianą ściereczkę,
dodajemy odstany krochmal,sól,pieprz - wszystko mieszamy

Na osolony wrzątek wrzucamy takie ciulane kluseczki,gotujemy na średnim ogniu.
Powinny być takie trochę szkliste.

Polewamy wytopioną słoniną + cebulka.

Ziemniaki po odciśnięciu nie mogą być całkiem suche,bo wtedy kluski będą twarde.
 

Załączniki

  • kluski_ciulane.jpg
    kluski_ciulane.jpg
    32.6 KB · Wyświetleń: 10

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
No dobra, ale opisz proces ciulania, bo termin nic mi nie mówi.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Do Wiki nie zaglądałam, ale ciulać kojarzy mi się ze słowami turlać, toczyć.
Co innego ciurlać.
icon_wink.gif



Fajne kluski. Takie pyzy w miniaturze.
icon_wink.gif
 

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Na Śląsku to bardzo nieprzyzwoite określenie, nie powtarzam bo mi przez klawiaturę nie przechodzi
icon_mrgreen.gif
a kluski znam, doskonałe do sosu.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Kocham kluski, ale o takich nie slyszalam. Ciezko mi uwierzyc, ze sama starte ziemniaki nie rozplyna sie w wodzie!
Polecialam, a w necie raptem jeden przepis.
Przy okazji tez smutno mi sie zrobilo, bo duch (ten kluskowy) w narodzie ginie. Ludzie zwa pyzy kluskami. Do tego pyzy bez 'dziurki'
icon_sad.gif

Moze niedogotowane w srodku te 'kluski' http://kucharzytrzech.blogspot.ca/2010/12/kluski-tarte.html

Jak one sie maja, te ciulane, do przycierakow? Wygladaja na bardziej miekkie. A w smaku?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
To takie szare kluchy???
Ale mi smaka narobiłaś, Janko.
U mnie w domu "ciulało" się w ten sposób, że masę kładło się na deskę do krojenia, maczało się łyżkę we wrzątku i zeskrobywało maciupkie porcje ciasta z dechy do wrzątku.
A jak smakują z twarogiem albo kapustą kwaszoną
mniam.gif


Normalnie jutro na obiad będą
ugly_08.gif


Edytuję, bo to chyba nie to samo - te które mam na mysli są z dodatkiem mąki
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
U nas takie kluchy "kładzie" się łyżką. Uwielbiam z patelni z cebulką.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
kermidt @ 27 Jan 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1394665Kocham kluski, ale o takich nie slyszalam. Ciezko mi uwierzyc, ze sama starte ziemniaki nie rozplyna sie w wodzie!
Polecialam, a w necie raptem jeden przepis.
Przy okazji tez smutno mi sie zrobilo, bo duch (ten kluskowy) w narodzie ginie. Ludzie zwa pyzy kluskami. Do tego pyzy bez 'dziurki'
icon_sad.gif

Moze niedogotowane w srodku te 'kluski' http://kucharzytrzech.blogspot.ca/2010/12/kluski-tarte.html

Jak one sie maja, te ciulane, do przycierakow? Wygladaja na bardziej miekkie. A w smaku?
Pyzy z dziurką to kluski śląskie.
Pyzy, to okrągłe kluchy ziemniaczane z nadzieniem w środku, czasem puste.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Jak zwał tak zwał,grunt że są dobre.

Nie chcę się wykłócać o nazwę,u nas od zawsze funkcjonowały jako ciuliki i niech tak zostanie.
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
basiau @ 27 Jan 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1394673To takie szare kluchy???
Ale mi smaka narobiłaś, Janko.
U mnie w domu "ciulało" się w ten sposób, że masę kładło się na deskę do krojenia, maczało się łyżkę we wrzątku i zeskrobywało maciupkie porcje ciasta z dechy do wrzątku.A jak smakują z twarogiem albo kapustą kwaszoną
mniam.gif


Normalnie jutro na obiad będą
ugly_08.gif


Edytuję, bo to chyba nie to samo - te które mam na mysli są z dodatkiem mąki
piszesz o kluskach kładzionych
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Ty ciulu to oznaczało , ty durniu- to taki wątek nie związany z kuchnią.

Jak długo należy je gotować ? Czy w mocno osolonej wodzie ? może z dodatkiem oleju.

Jak wiem z własnego doświadczenia, nie lada sztuką jest ugotować kluski tarte (szare) by miały odpowiednią konsystencję ,a one są znacznie większe i mają większy margines ryzyka ,że się nie rozpadną, a to co proponujesz to taka mniejsza ich odmiana.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
europa112 @ 27 Jan 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1394814Jak długo należy je gotować ? Czy w mocno osolonej wodzie ? może z dodatkiem oleju.

Jak wiem z własnego doświadczenia, nie lada sztuką jest ugotować kluski tarte (szare) by miały odpowiednią konsystencję ,a one są znacznie większe i mają większy margines ryzyka ,że się nie rozpadną, a to co proponujesz to taka mniejsza ich odmiana.
Do garnka z wodą wsypuję łyżkę soli,gotuję na średnim ogniu 10-15 minut.
Przeważnie wyjmuję jedną,sprawdzam czy w środku jest ugotowana ,jeśli tak-wyjmuję na talerz.

Wody z gotowania nie wylewam,tylko wykorzystuję ją do gotowania zupy.(ostatnio robiłam na niej krupnik,dobra jest do kapuśniaku)
 

joanka385

Member
Sie 4, 2008
50
0
0
Najpierw to się uśmiałam do łez z dyskusji na temat nazwy klusek,jak zwal to zwał ,dla mnie ze Śląska Opolskiego to są szare lub czarne kluski, pasuja do wszystkich sosów,pyszne lekko gumowate .Polecam.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
A zauważyłas że nie ma tutaj dodatku gotowanych ziemniaków?
Do szarych czy czarnych daje się oprócz surowych,również gotowane.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Janko, chyba nie. Kluski szare, u nas zwane ziemniaczanymi, są bez dodatku gotowanych. Nie wiem, może w niektórych regionach dodaje się, ale ogólnie raczej nie.