Miodowa papryka - przepyszna.

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Miodowa papryka - przepyszna:

Ta zalewa wystarcza na ok. 5 słoików litrowych.
Do słoików wkładamy umytą, osuszoną, oczyszczoną z pestek paprykę, pokrojoną na połówki... jeżeli są duże papryki można a wręcz trzeba podzielić je na mniejsze kawałki.

Zalewa:
10 szkl wody
1 szklanka cukru
1 szklanka oleju
poł szklanki miodu
4 plaskie łyżki soli
2,5 szkl.octu 5%
5 listków laurowych,
10 ziaren ziela angielskiego,
kila ziaren pieprzu czarnego,
gorczyca

Z podanych skladników gotujemy zalewę i studzimy.
Zalewamy paprykę.
Wekujemy 10 min.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Od lat robię paprykę wg przepisu, który kiedyś dostałam od mamy mojej koleżanki. Wg mnie jest wspaniała, ale takiej z miodem jeszcze nigdy nie próbowałam. Zrobię w tym roku, myślę, że bedzie równie pyszna. A swój przepis też zamieszczę - może się ko muś spodoba.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
hihii, nie napisalas jaki ocet?

Alik, mi sie bardzo podoba twoj przepis. Nie lubie octu. Tylko do grzypkow toleruje.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Dzieki.
5% z ta iloscia wody daje chyba nie za duze stezenie - tylko 1. A jeszcze cukier i miod troche rozrzedzi.
Sam miodek octu nie zlagodzi. Cudow nie ma ;)

czekam, bo jest poznym latem bardzo krotki sezon na bardzo dobra slodziusienka paryke. I ceny sa dobre, bo musza ja sprzedac w ciagu 2-3 tygodni wiec musza byc konkurencyjni w stosunku do zwyklej czerwonej czy zoltej. Musze byc przygotowana.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
to zależy Asiu jak mocno upychasz w słoiku paprykę
:roll:

ja ostatnio kupiłam 3 kg i mi zalewy starczyło :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Zrobiłam połowę zalewy, wyszło mi 6 słoiczków i poszło ok. 1,5 kg papryki . Coraz więcej zapasów na zimę :mrgreen:
A ocet miałam 10% i dałam niepełną szklankę, nie wiem czy dobrze przeliczyłam :roll:
boszsze ja już mam tyle przetworów, że mój Tomek mi się w głowę aby puka :mrgreen: :dump: :mrgreen: :dump: :mrgreen: a tu jeszcze powidła śliwkowe planuję ;)

dobrze przeliczyłaś Asiu :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Dzisiaj około południa robiłam i wieczorem tzn . teraz (to już noc ), nie wytrzymałam i otworyłam słoik. Super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba dorobię , a zrobiłam już z 3kg papryki.
 

choco

Member
Wrz 17, 2004
1,166
1
0
Ta papryka jest najlepsza na świecie!!!!!!!!!
Dzięki Hihocie za przepis. :cheers: :cheers: :cheers:
Zrobiłam z 5 kg papryki, a już mi tylko dwa słoiki zostały.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
ale się cieszę :banana: :banana: :banana: :banana: :dance: :dance: :banana: :banana: :banana: :banana:
i u mnie już tyle słoiczków tej papryki znikło :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Jutro idę szukać papryki. Niestety mój ulubiony sprzedawca warzyw w związku z likwidacją bazarku zwinął kramik i zniknął
icon_sad.gif
Muszę znaleźć jego następcę.
Chcę papryyyyki
mniam.gif