Wieprzowe poledwiczki z suszonymi sliwkami

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
800g wieprzowych poledwiczek (2 filety)
16 suszonych sliwek (z pestakmi lub nie)
1 lyzka oleju
50g masla
1 cebula, drobno posiekana
150ml bialego wina
280ml wywaru z kurczaka
1 lisc laurowy
2 galazki tymianku
250ml kremowej smietanki


Oczyszczone z nadmiaru tluszczu i membran poledwiczki pokroilam ukosnie na grube plastry (5-6 z 500g). Sliwki wlozylam do rondelka, zalam zimna woda i zagotowalam, zmniejszylam ogien i gotowalam jeszcze 5 minut. Odcedzilam na sicie (rezerwujac sok).

Na duzej patelni o grubym dnie, rozgrzalam olej i polowe masla. Gdy maslo zaczelo sie pienic wlozylam plastry miesa i smazylam z obu stron az byly dobrze w srodku ugotowane. Wylozylam do miski, przykrylam i zostawilam w cieple.

Tluszcz ze smazenia wylalam i rozpuscilam na patelni reszte masla, wsypalam pokrojona cebulke i smazylam az zmiekla (nie brazowic!). Wlalam wino, doprowadzilam do wrzenia, pozniej na malym ogniu gotowalam 2-3 minuty. Dolalam wywar z kurczaka, ziele angielkie i galazki tymianku i nadal gotowalam (na malym ogniu) ok 10 minut, az sos zredukowal sie o polowe.

Przepis zalecal aby przecedzic sos i zostawic tylko jego czesc plynna, ja lubie jednak sosy z kawalkami cebulki (ktora wlasciwie zaczela sie juz rozpadac), wiec nie przecedzalam. Na patelnie z sosem wlozylam sliwki i wlalam smietanke. Gotowalam ok 8 minut. Znow odstapilam od przepisu i dolalam kilka lyzek zarezerwowanego soku z gotowania sliwek ( i moim zdaniem to bylo dobre odstepstwo - sos, delikatnie kwasny, stal sie teraz delikatnie slodko-kwasny).
Do gotowego sosu wlozylam mieso i podgrzewalam wszystko razem przez kilka minut. Bardzo, bardzo pyszne. Polecam!
 

Załączniki

  • Pork_Fillet_with_Prunes.jpg
    Pork_Fillet_with_Prunes.jpg
    75.9 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
tatter
już poczułam "niebo w gębie"
lecker.gif
,ale dopiero we wtorek kupię świeże polędwiczki i będzie uczta.
icon_lol.gif

 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Tatter, robię podobne danie, tylko z czerwonym winem. Śliwek nie gotuję, wszystko doprawiam łyżeczką (lub nieco więcej) miodu. Też jest bardzo smaczne.

Napisz jeszcze może z czym oprócz sałaty podałaś obiad, może będę miała inspirację.
icon_lol.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Napisalam...na blogu, wlasciwie to byla salata na cieplo z groszkiem i szalotkami.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Tatterku, a czy tą ilością zapełnię 6 głodnych paszczy czy powinnam zwiększyć proporcję? Bo niezwykle mi ten przepis przypadł do gustu i mam ochotę nafaszerować tym teściów.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Szesc, powiadasz Lisie? Zrob z poltorej porcji, ja dla naszej piatki zorbilam z kilograma poledwiczek, 20 sliwek i 2 kawalki miesa zostaly, z odrobina sosu. Ale mielismy do tego Pommes Anna i te salatke na cieplo...
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Bardzo smaczne,robiłam z 1 kg polędwiczek dla 2 osób i niewiele nam zostało,tak na 1 posiłek.
Wody od śliwek też nie wylewałam,poszła do sosu
lecker.gif

polędw.wieprz.jpg

tatter-wielkie dzięki
anbetung.gif
 

Załączniki

  • polędw.wieprz.jpg
    polędw.wieprz.jpg
    65.7 KB · Wyświetleń: 2

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Uuuu...pysznosci! Zgodzisz sie ze mna, ze tez sos zyskuje przez dolanie wywaru ze sliwek?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Tak,zaraz smak się zmienił.
M do nowości podchodzi jak pies do jeża,ale te polędwiczki mu bardzo smakowały
bussi.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Po przeczytaniu tego przepisu zaplanowałam wypróbować go przy najbliższej okazji i tak też się stało.
Jedyne co zmieniłam to usunełam cebulę przecedzając sos. To jest przepyszne. Bardzo dziękuję Tatter
za przepis i polecam.
mniam.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Marianno, kuro, wspaniale! Bardzo sie ciesze, ze Wam smakowalo
icon_biggrin.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
A ja zaserwuję w niedzielę na proszonym obiedzie
icon_smile.gif


Co podać do tego? Młode ziemniaczki z koperkiem i sałatę z winegretem? Może kaszę?
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Zrobiłam i ja, w niedzielę, jak obiecałam. Trudno było wówczas gościom po talerzach pstrykać, stąd fotka z dnia następnego
icon_smile.gif
niestety musiałam samo mięsko z sosu wyłowić i śliwki odrzucić, jednak śmiało mogę napisać, że gościom smakowało bardzo
mniam.gif
Zresztą, polędwiczki są łatwym mięsem do obróbki. Wielokrotnie gotowałam je w pieczarkach i papryce, w sosie z tartego ogórka i marchwi-sposobów jest mnóstwo.

Tutaj w towarzystwie przystawki ze słodkich ogórków (akurat oglądałam program Brodzik od kuchni, stąd inspiracja )

P1020693.JPG
 

Załączniki

  • P1020693.JPG
    P1020693.JPG
    182.4 KB · Wyświetleń: 2