prawie jak nestea*

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Taki trochę mniej domowy i z pewnością mniej zdrowy sposób, ale pyszny.

0,5 l wody
łyżeczka dobrej sypanej herbaty (u mnie earl grey), lub 2 torebki ekspresowej
2 saszetki cytrynowego napoju musującego, ja używam CYKORIA, oczywiście można użyć innego smaku

Wodę gotujemy w rondelku. Kiedy się zagotuje wrzucamy herbatę i gotujemy aż będzie prawie czarna. Wówczas wyłączamy, odstawiamy na chwilę aż się odrobinkę przestudzi. Wtedy przelewamy przez drobne sito do dzbanka (jeśli używamy herbaty w torebkach to wystarczy je wyjąć i wlać do dzbana) i wsypujemy oranżadkę. Mieszamy lub nie, jeśli to niekonieczne i wrzucamy do lodówki aż się mocno schłodzi.
Bardzo polecam
lecker.gif


PS
nie wiem jak z innymi proszkami typu 'napój musujący' ale CYKORIA pod wpływem temperatury nie jest już musująca
icon_wink.gif

i nie trzeba dosładzać, dolewać wody czy dodawać cytryny - herbatka wychodzi idealna!
 

Załączniki

  • herbata.JPG
    herbata.JPG
    120.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
tak, są albo przy kasie albo w okolicach kisielów i budyniów, nie musi być koniecznie cykoria, u mnie po prostu innych nie ma
icon_wink.gif
wiem, że e-mix coś podobnego produkował
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,549
2,808
113
Sorki, że zaśmiecę trochę wątek. Jak czytam o tym napoju, składnikach, poszukiwaniach w sklepach itd. przypomina mi się moja, mała wówczas, siostrzenica. Bardzo chciała dostać do picia jakąś mirindę czy colę, bo stała w zasięgu jej wzroku no i pili to dorośli. Tłumaczę jej: Zuziu, to nie dla dzieci, to sama woda i farba. Na co Zuzia stanowczo: dajcie mi tej farby!!!
rofl.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
owieczka @ 15 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=988249Elle, przed najazdem na sklepy sobie wygooglowalam fotki wiec wiedzialam czego szukam, ale w sklepach wielkie oczy robia
baa.gif


bylam w sieci Zatoka, w sieci Stokrotka, Aro, w lokalnych spozwyczych

zostaly mi tylko wielkie markety typu auchan
kurcze, to nie wiem
icon_neutral.gif

aż szok, że w moim zaścianku jest, a gdzieindziej nie ma
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
To moze sposobem Bajaderki? Na sloncu parzona?
Do niej nie potrzeba proszkow.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
W netto są takie oranżadki
icon_wink.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
To się cieszę, że pomogłam w zaspokojeniu obsesji
icon_mrgreen.gif