Kluski śląskie*

Dorotaxx

Member
Lut 15, 2008
404
0
0
Ugotowane ziemniaki
mąka ziemniaczana
1 jajko
sól


Ugotowane ziemniaki przecisnąć przez praske

Delikatnie uklepać i wyrównać ziemniaki, aby powierzchnia była płaska. Podzielić na 4 części. Jedną część wyjąć z miski i odłożyć. W powstałe wolne miejsce wsypać mąke ziemniaczaną tak aby znowu wyrównać powierzchnie. Dodać odłożoną częśc ziemniaków , jajko i wyrobic na gładkie ciasto .
formować kulki.Palcem wyciskać w środku wgłębienie.

Gotować w osolonej wodzie . Kiedy kluski wypłyną na wierzch gotować 3 minutki . Wyjąć polać sosem lub podać ze śmietaną i cukrem.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Ja kiedys zrobilam te kluski i mozna bylo nimi zabic takie twarde byly
icon_smile.gif
moglyby robic jako tajna bron dla wojska
icon_smile.gif
jeszcze po dzis dzien rodzina wypomina mi ten nieudany wytwor
icon_smile.gif

Ale twoje sa smakowite
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie zdarzyło mi się żeby kluski śląskie twarde były - gumowate to są owszem (na śląsku inaczej mówi się na nie gumiklajzy) no ale nie twarde.
Nie pomyliły ci się czasem mąki? Ziemniaczaną dawałaś?
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Wiesz Cinka moze i mi sie pomylily niewiem ... byly twarde ... zdecydowanie w niczym sie niedalo tego zjesc a jak wystyglo to juz wogole masakra
icon_smile.gif
icon_smile.gif
bo ja taka zdolniacha jestem
rofl.gif
rofl.gif
ten wyczyn mial miejce sporo czasu temu jak robilam pierwsze kroki w kuchni jakies 6 lat temu
 

catparker

Active member
Cze 14, 2007
724
43
28
kluski śląskie robią się twarde, jeżeli dodamy za dużo mąki ziemniaczanej. Ja, w zależności do czego je potrzebuję, dodaję więcej lub mniej mąki. Np. do klusek na obiad z sosem daję mniej, ale jak robię bogracz z tymi kluskami to muszą być bardziej twarde, bo by się rozgotowały, od długiego siedzenia w gulaszu.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kluski śląskie to sztandarowe danie tej kuchni, uwielbiane także w innych regionach. Idealnie pasują jako dodatek do mięs. Można podawać je także samodzielnie z sosami (np. grzybowym) i surówką. Przepis z książki Śląska kucharka doskonała Elżbiety Łabońskiej, wyd. Fundacja dla Śląskiego Instytutu Naukowego 1989. Kluski śląskie wpisane są na listę produktów tradycyjnych województwa opolskiego oraz osobno śląskiego.

_l_skie2.JPG

1 kg ziemniaków
mąka ziemniaczana
sól do smaku
*

Ziemniaki umyć, obrać, pokroić na kawałki. Ugotować w osolonej wodzie do miękkości. Odcedzić, przecisnąć przez praskę. Przeciśnięte ziemniaki ułożyć w misce, powierzchnię wyrównać. Podzielić na 4 części, jedną część wyjąć. W powstałe miejsce wsypać tyle samo mąki ziemniaczanej plus jedną łyżkę więcej. Dodać ponownie wyjęte ziemniaki. Masę posolić do smaku i wyrobić. Z masy formować jednakowej wielkości kulki (wielkości małej mandarynki), tocząc je w dłoniach. Za pomocą małego palca lub trzonka drewnianej łyżki zrobić w każdej wgłębienie. Kluski układać na desce wysypanej mąką ziemniaczaną.

_l_skie.jpg

Kluski wykładać na wrzącą osoloną wodę. Po włożeniu delikatnie zamieszać od dna łyżką, by się nie przykleiły. Gotować do wypłynięcia, miękkość sprawdzić na 1 sztuce - czas gotowania zależny od wielkości klusek.





* można do masy dodać 1 jajko, choć Łabońska tego nie robi.
 

Załączniki

  • _l_skie.jpg
    _l_skie.jpg
    43.4 KB · Wyświetleń: 5
  • _l_skie2.JPG
    _l_skie2.JPG
    45.9 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator: