Ogórkowy sos do ryby

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Ogórkowy sos do ryby

Sos po raz pierwszy podano na oficjalnym obiedzie wydanym przez prezydenta Kwaśniewskiego dla królowej Anglii.
Przepis wycięty z gazety z adnotacją "Jacek Sulich poleca"

*5 kiszonych ogórków

*2 łyżki masła

*śmietana

*pieprz

*gałka muszkatołowa


Ogórki obrać,pokroić na cienkie paseczki,odcisnąć.

Podsmażyć na maśle,dodając 2 łyżki śmietany.

Jeśli ogórki nie są zbyt kwaśne,dodajemy 1/2 szklanki białego,wytrawnego wina.(Jeśli ogórki są kwaśne-nie dodawać wina. )

Przyprawić do smaku pieprzem i gałką.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Janeczko, bardzo mi się ten sos podoba. Mam nadzieję, ze szybko będę miała okazję go wypróbować. Do jakiej ryby go podawałaś?
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Janka @ 17 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1411179Sos po raz pierwszy podano na oficjalnym obiedzie
Od razu rzuca się w oczy, że sos wzorowano na polskim przepisie Marji Dieslowej z 1930 roku
icon_smile.gif

https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...amp;hl=og%F3rki
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
kawazmlekiem @ 17 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1411193Janeczko, bardzo mi się ten sos podoba. Mam nadzieję, ze szybko będę miała okazję go wypróbować. Do jakiej ryby go podawałaś?
Najczęściej robiłam solę i mirunę.Ten sos jest dobry zarówno do ryb gotowanych na parze,jak i do smażonych.
Robiłam z dodatkiem białego wina i taki mi najbardziej smakował.

Mała_Mi,podobny trochę przepis.
Nie mam zdjęcia,ale na zdjęciu w czasopiśmie ten sos jest podany w sosjerce i jest rzadszy.Ja też taki rzadszy robiłam.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Janeczko, moim zdaniem nie musisz się tłumaczyć. Podobieństwo tego sosu do podlinkowanego polega na użyciu ogórków.
icon_smile.gif

To tak, jakby doszukiwać się podobieństwa w ogórkowej i forszmaku.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ktos się zawsze czymś czy kims inspiruje - dojść po latach kto na kim i kiedy trudno...
Przepis wymyślił i po raz pierwszy podał pan Sulich w marcu 96r. na obiedzie dla królowej Elżbiety, a poszukałam chwilę w sieci i jakaś Carmela zamieściła ten przepis w sieci w styczniu 96r. pisząc że znalazła go lata wcześniej w gazecie - bodajże w Claudii.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Janeczko, sos mi odpowiada, wprost czuję jego smak, bo kocham duszone kiszone ogórki, oczywiście obierane.
lecker.gif
Robię w najbliższym czasie i zdam sprawozdanie. Pozdrowienia.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Faktycznie mój błąd - skupiłam się na miesiącach a nie zauważyłam że to 10 lat różnicy
icon_redface.gif

Przepraszam.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Janko, a czy ja mówię, że coś musisz udowadniać? Nie mówię. Ten wycinek - zupełnie niepotrzebnie. Nie kwestionuję skąd Ty to wzięłaś, tylko mówię, jaka mogła być prawdopodobna inspiracja Sulicha.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Zrobilam sos. Piec ogorkow kiszonych obralam i pokroilam w cienkie paseczki. Podsmazylam je na masle i w trakcie obrobki termicznej staly sie tak slone i kwasne, ze nie pozostalo mi nic jak dodanie do nich smietany z mlekiem. Calosc podgotowalam chwilke. W rondelku rozpuscilam maslo i dodalam make, do zasmazki wlalam odcedzony z ogorkow sos, podlalam odrobina wody aby otrzymac odpowiednia konsystencje sosu. Dodalam kopru. Doprawilam do smaku. Z kotletami z makreli smakowal nam bardzo.

Moje ogorki byly slone i kwasne i to z pewnoscia przyczynilo sie do mojego problemu z tym sosem. Dodam tylko, ze po dodaniu 2 lyzek smietany do podsmazonych na masle ogorkow trudno jest uzyskc sos i ilosc plynu powinna byc wieksza ( ja dodalam pol szklanki smietany i pol szkalnki mleka, a potem pol szklanki wody na dodatek, ale sos ewentulanie zrobilam na zasmazce). Po wprowadzeniu zmian okazal sie bardzo dobry szczegolnie ze wspomnianymi kotletami.
Chetnym do wyprobowania przepisu radze wybrac ogorki malo slone i malo kwasne. Moje zakupilam w PL sklepie, byly w woreczku. Wczesniej z powodzeniem uzywalam ich (z tego samego woreczka, partii, producenta) do salatek i zupy ogorkowej.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Ogórki w woreczku są przeważnie bardzo słone,ale ja je lubię.
Do sosu zawsze brałam ogórki własnej produkcji,średniej wielkości i dawałam wino.Jeśli wychodził za gęsty,to również go rozrzedzałam wodą lub wlewałam więcej śmietany .
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
U mnie dzisiaj też na obiad były krokiety z tym sosem
icon_smile.gif

Tatter, Janka pisze - wszystko co prawda zależy od ogórków - ale żeby wina dodać, Wtedy sosu będzie więcej. Natomiast ja wciepałam do ogórków podsmażonych na maśle małe opakowanie śmietany piątnicy i sosu nawet nam zostało.
Acha, no i dałam tylko trzy ogórki, ale spore one były.

Dzięki Janko za przepis.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Janka @ 20 Mar 2013, 21:02 ) index.php?act=findpost&pid=1412768Ogórki w woreczku są przeważnie bardzo słone,ale ja je lubię.
Do sosu zawsze brałam ogórki własnej produkcji,średniej wielkości i dawałam wino.Jeśli wychodził za gęsty,to również go rozrzedzałam wodą lub wlewałam więcej śmietany .
Niestety tych wlasnych ogorow juz nie mam, bo na pewno bylyby idealne. Tak czy owak sam pomysl jest swietny, sos bardzo nam smakowal. Alternatywa dla mojego szczawiowego doskonala.