Zupa indyjska z orzechami

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Moja rodzina żartuje podczas wizyt, że po przejrzeniu szafek kuchennych z zapasami, można by otworzyć niewielka restaurację. Nieprawda. Lubię mieć niewielkie zapasy, żeby przy kazdej potrzebie nie spacerować o lasce do nieraz odległych sklepów. Oczywiście pilnuję okresów ich przydatności do spożycia, a jak trzeba vide dzisiejsza zupa - wszystko mam pod ręka. Robiłam ją już wcześniej, a ponieważ nikt jej nie znał, natomiast zachwycali się smakiem, postanowiłam zrobić ją na babskie spotkanie. Najpierw muszę zgromadzić:

- 1 por
- 1 jabłko
- 1 banan
- 1 łyżkę oleju
- 1 łyżkę masła
- 1 łyżkę curry
- sól
- grubo zmielony pieprz
- 1 łyżeczkę cukru
- szczyptę imbiru
- 500 ml bulionu warzywnego (gotuję z pokrojonej mrożonki paręnaście minut)
- 5 dkg orzechów nerkowca - czytaj tutaj. Miałam w domu.

Por czyścimy, myjemy, białą część kroimy w kostkę, zieloną w cienkie paseczki. Owoce obieramy, jabłka przecinamy na ćwiartki, a po usunięciu pestek w dużą kostkę, banana (obranego) w plastry.
W garnku rozgrzać olej i masło. Na tłuszczu podduszamy krążki pora, jabłko i 2/3 porcji banana. Doprawiamy solą i pieprzem. Następne składniki dodajemy po 5 minutach, stale mieszając. Wlewamy bulion. Zupę gotujemy pod przykryciem 15 minut, uważając, żeby nie wykipiała. Następnie miksujemy i doprawiamy tak, żeby była pikantna. Do zupy dodajemy resztę banana. Orzechy siekamy i prażymy na suchej patelni. Posypujemy nimi zupę - już na talerzach.

edit: żródło - Sól i Pieprz
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: