Turecka pasta marchewkowa

Zaduma

Member
Sty 28, 2008
14
0
0
W oryginale: havuclu haydari

składniki:
marchewki
czosnek - do smaku, ja daję 3 ząbki
1 szklanka gęstego jogurtu (bałkański, grecki lub nadbużański) albo gęstej śmietany
sól, pieprz do smaku, do tego zioła: łyżeczka mięty, koperku, natki lub ziół prowansalskich
olej / oliwa

Surowe marchewki ścieramy na najdrobniejszej tarce - potrzebna jest pełna szklanka startych wióreczków marchewkowych. Na oleju podduszamy zmiażdżone ząbki czosnku, do chwili aż zacznie pachnieć. Dodajemy na patelnię startą marchewkę, dusimy może z 5 minut. Gdy się ostudzi, mieszamy z jogurtem / śmietaną i doprawiamy solą, pieprzem i ziołami, jeśli ktoś woli kwaśniejsze, można dodać soku z cytryny.
W domu jemy to na chlebku razowym albo jako sos-surówkę do warzywnych kotletów, ale można tez tym nadziewać pikantne naleśniki. Polecam wegetarianom na urozmaicenie repertuaru śniadaniowego
lecker.gif
 

Załączniki

  • marchewkowa_pasta.JPG
    marchewkowa_pasta.JPG
    436.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ciekawy przepis. Wart zrobienia.
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
robie prawie identyczna, tylko dodaje ciut czarnuszki (przepis mam z programu Para w kuchni, chyba?), dla mnie jest to bardzo geste smarowidlo na chleb, wiec nie wiem, czy odwazylabym sie jesc z ziemniakami,
icon_rolleyes.gif
ale sprobuj, moze Ci zasmakuje
fiesgrins.gif

 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
wiesz jak robilam za pierwszym razem, to tez sie zastanawialam, jak to z chlebem bedzie pasowac, ale okazalo sie, ze bardzo mi smakuje, tylko posypuje jeszcze swiezo zmielonym czarnym pieprzem, zrob na poczatku z jednej marchewki i malutkiego zabka czosnku i lyzki jogurtu, moze akurat Ci podpasuje
icon_mrgreen.gif


 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Zrobię na pewno i dam znać jak smakowalo

Ps. Ile marchewek na jeden jogurt ??
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
3 posty pod sobą , ale musicie mi to wybaczyc. Zrobilam. Smak ogromnie mnie zaskoczyl. Zjadlam z chlebkiem , ale nie na chlebku.
Z przypraw dodalam tylko ziola prowansalskie sol i pieprz. Nastepnym razem dodam troszkę swieżej natki pietruszki.

Dzieki za bardzo latwy i smaczny przepis
anbetung.gif
 

dory2

Member
Paź 6, 2007
46
0
0
lubię takie połączenia smakowe. Wprawdzie w domu mam tylko śmietanę, ale zaraz polecę zrobić choć trochę na spróbowanie :D
 

dory2

Member
Paź 6, 2007
46
0
0
Zrobiłam. Wyszło pycha, słodkawe z charakterystyczną ostrawą nutką czosnku. Zajadamy razem z mamą.
ps. z przypraw dodałam soli pieprzu i suszonej pietruszki
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
właśnie zrobiłam, przepyszne!
dodałam sól pieprz i zioła prowansalskie. robiłam ze śmietaną.
dodałam też malutki kawałeczek cebulki bo się błąkał po lodówce.
na pewno do powtórki! pewnie zrobię na świąteczny stół, bo to niezbyt sprzyjające dla mnie święta, samo mięso na stole ;)
ale mięsożerny brat również się zajadał ;) muszę sprawdzić też wersję jako farsz do naleśników
icon_smile.gif
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Pyszna!
Zrobiłam dziś na kolacje.
Wchodzi do stałego menu
icon_smile.gif