Ciasteczka cebulowe

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Zaskakująco proste i szybkie (pomijając 0,5h czekania), bardzo smaczne ciasteczka
icon_smile.gif
Jak zauważyła autorka bloga Od-kuchni, można je bardzo fajnie modyfikować. I właśnie Jej wersja zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż oryginalna. Wyobraźcie sobie jak w mieszkaniu pięknie pachniało po ich upieczeniu... pizzą
icon_mrgreen.gif

Uwaga! Bardzo szybko znikają
icon_smile.gif
Jak widać na ostatnim zdjęciu, wyszło ich całkiem sporo (jeszcze pod spodem były nieułożone te mniej kształtne), a do zdjęcia w dziennym świetle następnego dnia udało mi się zachomikować tylko kilka
icon_smile.gif
i te właśnie później były jedną z przekąsek do wina
icon_smile.gif
do piwa też pasują idealnie
icon_smile.gif


ciastka_cebula_DSCF34854.jpg


CIASTECZKA CEBULOWE

składniki:
- 2 szkl mąki
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 4 łyżki sezamu
- 1 łyżka słodkiej mielonej papryki
- 1 łyżka ostrej mielonej papryki
- 1 łyżka kolorowej papryki w płatkach
- 1/2 łyżeczki imbiru
- duża szczypta oregano
- 1 łyżeczka cukru
- sól (u mnie 1 kopiasta łyżeczka gruboziarnistej)
- 3 średnie cebule (użyłam 1 dużej)
- 4 łyżki masła
- 1/3 szkl oleju
- 1/4 szkl gorącej wody

Sezam podprażyć na suchej patelni. Masło roztopić i odstawić. W misce wymieszać mąkę, proszek, uprażony sezam, papryki, imbir, oregano, cukier i sól. Cebule drobno posiekać (u mnie niezbyt drobno), wrzucić do miski. Dodać masło oraz olej i wymieszać. Dodać wodę i wyrobić ciasto, odstawić na 30 minut (najlepiej do lodówki). Po tym czasie rozwałkować ciasto i wycinać dowolne kształty, przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia (ja podzieliłam ciasto na 2 części, każdą pojedynczo rozwałkowałam bezpośrednio na papierze do pieczenia i pokroiłam nożem, po czym położyłam na blaszce i włożyłam do piekarnika). Piec w 180°C 25-30 minut.

ciastka_cebula_DSCF34903.jpg


ciastka_cebula_DSCF34794.jpg
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Jean wszystko zależy od ilości przypraw, którą można dowolnie modyfikować. Dla nas były minimalnie ostrawe, ale nie wiem czy już nie jesteśmy spaczeni ;)
 

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
Dodałam kminek,prażone ziarno słonecznika.Jak dla mnie super,następnym razem zrobię z mąką razową albo orkiszową.
Ulubione ciasteczka na ostro
anbetung.gif
 

Załączniki

  • DSC_7991.JPG
    DSC_7991.JPG
    345.3 KB · Wyświetleń: 3

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Lena super, że Ci smakują i że wrzuciłaś własne dodatki
icon_smile.gif
w końcu o to chodzi, żeby wykorzystywać to, co się ma i lubi
icon_smile.gif


mam dokładnie taki sam plan ze zmianą mąki
icon_mrgreen.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Wlasnie sie robi zagrycha do szampana na wieczor ;) Dalam make pol na pol ciemna razowa i normalna biala. Zdjecie po wyjeciu z piekarnika
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Bardzo smaczne
mniam.gif
Dziekuje!
 

Załączniki

  • DSCF1424.JPG
    DSCF1424.JPG
    360.4 KB · Wyświetleń: 0