Zapiekane placki ziemniaczane

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Zamiast tradycyjnych placków czasem robię placki trochę inaczej:
- ziemniaki ścieram na tarce o grubych oczkach, cebulę też,
- dodaję do nich 2 jaja i 3 łyżki mąki, sól i pieprz,
- smażę placki, potem wkładam je na natłuszczonej blasze do piekarnika, każdy placek z kawałkiem sera pleśniowego na wierzchu i podpiekam przez parę minut do rozpłynięcia się sera.
Tak sobie teraz kombinuję, że można spróbować zamiast sera (albo na ser) plaster pomidora, albo trochę grzybów wcześniej przesmażonych z cebulką.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Brzmi apetycznie będę musiała je zrobić bo ja jestem fanką placków ziemniaczanych :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Strasznie lubie placki i ser plesniowy, wiec na pewno sie skusze i zrobie po swietach.....
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cicho, cicho, zakopcie ten post, bo mąż mnie do garów pogoni, on też przepada i kocha placki kartoflane, a ja nie cierpię ich robić.
Zakopcie to głęboko, bo brzmi tak pysznie, że laptoka mężowi uchlaptałam jęzorem :lol:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Cicho, cicho, zakopcie ten post, bo mąż mnie do garów pogoni, on też przepada i kocha placki kartoflane, a ja nie cierpię ich robić.
Zakopcie to głęboko, bo brzmi tak pysznie, że laptoka mężowi uchlaptałam jęzorem :lol:
Hehe... Kasha... bidulko......
Przylanczam sie do prosby Kashi i prosze Was o zapomnienie tego przepisu.... Spojrzcie na Kashe.... jaka jest zrozpaczona... :cry:

( Ale po cichu powiem, ze i tak ten przepis "odkopie" :lol: )
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
To ja będę sadystka :twisted: TO NIE TYLKO BRZMI PYSZNIE, TO JEST PYSZNE.
Kasha, mam nadzieję, że mi wybaczysz to okrucieństwo bez granic :mrgreen: ale w tym momencie trzymam z Twoim mężem, chociaż współczuję tarcia pyrków, też tego nie lubię
Kasia
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
To ja będę sadystka :twisted: TO NIE TYLKO BRZMI PYSZNIE, TO JEST PYSZNE.
Kasha, mam nadzieję, że mi wybaczysz to okrucieństwo bez granic :mrgreen: ale w tym momencie trzymam z Twoim mężem, chociaż współczuję tarcia pyrków, też tego nie lubię
Kasia
Jasne, że wybaczę :lol: tylko muszę pilnować by Vadi nie zajrzał do najnowszych wątków :lol:
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Ależ on to wyczuje, telepatycznie czy jakoś. Chłopy tak mają, że wyniuchają ulubione żarełko, choćby zakopane było pod ziemią
icon_smile.gif

To może od razu się przyznaj, bo jak to przeczyta, będzie miał pretensję, że przed nim ukryłaś :wink:
Kasia
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ależ on to wyczuje, telepatycznie czy jakoś. Chłopy tak mają, że wyniuchają ulubione żarełko, choćby zakopane było pod ziemią
icon_smile.gif

To może od razu się przyznaj, bo jak to przeczyta, będzie miał pretensję, że przed nim ukryłaś :wink:
Kasia
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
PYSZNOTKA :lol:
Zrobiłam z podsmażoną cebulką i pieczarkami i na to ser pleśniowy... BOMBA!!! Dzięki za przepisik. Teraz to jeden z moich ulubionych :lol: :lol: :lol: :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Hihi, cieszę się :mrgreen:
Kasha, a Twój mąż nie węszył przez sen, nie wydawał się wieczorem z lekka niespokojny, albo może jakby zamyślony? Albo może jakieś inne niezwyczajne zachowania, np. lekutki bezwiedny ślinotok, rozczulenie w oczach na widok ziemniaków, spojrzenia kierowane od niechcenia w kierunku piekarnika? Jeśli zauważyłąś coś takiego, leć trzeć ziemniaki, bo Ci chłopina w depresję pokarmową wpadnie :lol:
Kasia
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Hihi, cieszę się :mrgreen:
Kasha, a Twój mąż nie węszył przez sen, nie wydawał się wieczorem z lekka niespokojny, albo może jakby zamyślony? Albo może jakieś inne niezwyczajne zachowania, np. lekutki bezwiedny ślinotok, rozczulenie w oczach na widok ziemniaków, spojrzenia kierowane od niechcenia w kierunku piekarnika? Jeśli zauważyłąś coś takiego, leć trzeć ziemniaki, bo Ci chłopina w depresję pokarmową wpadnie :lol:
Kasia
Kasiu, Valdi na szczęście gra od trzech dni w "Warcraft II" od rana do nocy i nie zaglądał na CC, uffff.
A jużem siem bajała :mrgreen:
Czyli ziemniaki mogą czuć się spokojnie :lol: i ja równierz.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A z czym jeszcze probowalyscie robic placki ?
Tzn te podstawowe, z czym podawalyscie, zapiekalyscie itp ?

Kasha... no coz.... :twisted:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
A z czym jeszcze probowalyscie robic placki ?
Tzn te podstawowe, z czym podawalyscie, zapiekalyscie itp ?

Kasha... no coz.... :twisted:
Z gulaszem takim z mięskiem, cebulką i czerwoną papryką.

JotHa szybko odpowiedziałam, żeby nie wisiało za długo :lol:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Dzieki ! Faktycznie mozna przeciez jak placek cyganski, czy wegierski... ale mnie przymulilo. :dump: :mrgreen:
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
ja jeszcze na placki wrzucam mozarellę albo inny ser jaki mam w domu, na to pokrojone w plastry pomidory, przyprawy rózniste (najczęściej sól, pieprz, bazylia, czosnek) i do kombiwara.

Pyszne!