Słodko pikantny sos chilli

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
DSC_0747.JPG

125 ml wody
50 ml (zwykłego) octu
125 ml cukru
1/2 łyżeczki soli
3 czerwone papryczki chilli
2 ząbki czosnku
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej

Papryczki chilli (bez ogonków) drobno zemleć w malakserze wraz z obranym czosnkiem (lub ew. posiekać bardzo drobno nożem).

Do rondla wlać wodę, ocet, wsypać cukier i sól. Dodać paprykę z czosnkiem. Gotować, co jakiś czas mieszając, aż cukier się rozpuści, ok. 5 minut.
W 2 łyżkach wody rozmieszać mąkę ziemniaczaną, wlać do rondla z papryką. Wymieszać, gotować jeszcze 3 minuty. Przelać do czystej butelki, szczelnie zakręcić. Przy wykonywaniu większej ilości sosu można pasteryzować.
 

Załączniki

  • DSC_0747.JPG
    DSC_0747.JPG
    94.4 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
właśnie zrobiłam, jutro rano jak wystygnie degustacja

zapach ładny i to bardzo, choć ocet na gorąco.. no cóż
icon_mrgreen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mam nadzieję, że Ci zasmakuje, ja od tego czasu robiłam go już kilka razy, bo schodzi w szybkim tempie
icon_biggrin.gif


Tak, gorący ocet to hardcore
icon_mrgreen.gif
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
Jest pyszny!
Naprawdę jak kupny, no może ciut gęstszy.
Ja od siebie dodałam jeszcze jeden ząbek czosnku i miałam 4 papryczki to tyle dodałam.

Na pewno do wielokrotnych powtórek.

Dziękuję bardzo za przepis!

A przy okazji pytanie - ile można go przechowywać w lodówce? Bo tylko ja jestem w domu fanką pikantnego jedzenia i boję się żeby się nie zmarnował a już przelałam wczoraj do pojemnika i chyba za późno na pasteryzację w mniejszych słoiczkach.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ogromnie się cieszę
freu.gif


Myślę, że 1-2 tygodnie postoi. Ale na pasteryzację wcale nie jest za późno - przelej do garnka, zagotuj, przelej do czystych słoiczków i zapasteryzuj na 5 minut, będzie ok
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ok. 200 ml, z hakiem. Nie bardzo, bo nie gotuje się długo.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
Mała_Mi @ 25 Feb 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1507467Ogromnie się cieszę
freu.gif


Myślę, że 1-2 tygodnie postoi. Ale na pasteryzację wcale nie jest za późno - przelej do garnka, zagotuj, przelej do czystych słoiczków i zapasteryzuj na 5 minut, będzie ok
icon_smile.gif
No w tyle czasu to chyba dam mu radę ;)

Naprawdę jest identyczny jak ten ze sklepu, aż byłam w ciężkim szoku ;)
 

wianka

Member
Sty 25, 2012
1,034
10
38
Zrobiłam. Zwiększyłam ilość czosnku i papryczki. Czosnek mi zzieleniał i w sosie pływają zielone wióreczki, ale i tak bardzo dobry wyszedł.
 

wianka

Member
Sty 25, 2012
1,034
10
38
Zawsze kupuję polski. Wrzuciłam go na koniec, ale i papryczka dała mi słaby kolor. Taki blado pomarańczowy.
 

wianka

Member
Sty 25, 2012
1,034
10
38
Jutro robię powtórkę z podwójnej porcji, bo sos naprawdę pyszny. Lepszy niż sklepowy. Dzięki za świetny przepis.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam i ja. Miałam akurat 6 papryczek do zużycia, więc resztę składników podwoiłam. Okazało się, że trzeba było dodać tej reszty 4 razy więcej, papryczki były strasznie ostre, dziwne, bo to zwykłe chilli, nie wyglądało na aż tak ostre
icon_wink.gif
W każdym razie bardzo smaczne wyszło, ostre nadal, ale smaczne
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ashira, wianka, dziunia-przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Ogromnie się cieszę, że próbowałyście i sos przypadł Wam do gustu
icon_biggrin.gif
 

olatka

Member
Lut 28, 2009
138
0
0
Zrobiłam dziś.
Bardzo pyszny wyszedł.
Zrobiłam dokładnie wg podanych proporcji. Papryczki miałam tak ostre, że natychmiast podwoiłam ilość pozostałych składników, a i tak ogień w paszczy.
Ale niezależnie od ostrości- bardzo smaczny
icon_smile.gif