Kasza gryczana

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Ja też dzisiaj miałam kaszę gryczaną, na sposób rosyjski. W poprzednie wakacje spędziłam dwa tygodnie u znajomych w Petersurgu. Tam zajadałam się kaszą gryczaną - od tamtej pory często przyrządzam właśnie według tamtych receptur. Dzisiaj zrobiłam tak:

Składniki:
1 szklanka kaszy gryczanej
1,75 szklanki wody
1 średnia cebula
1 średnia marchewka
3 łyżki oleju
sól, pieprz do smaku

Na patelni stalowej z grubym dnem podgrzewam olej, wrzucam pociekaną cebulę i startą na tarce jarzynowej marchewkę, solę, pieprzę. Duszę około 5 minut. Dosypuję kaszę, mieszam i dalej podgrzewam. Po 5-10 minutach zalewam gorącą wodą, zmiejszam gaz i tak to się gotuję. Kiedy kasza napęcznieje, przykrywam patelnię, gaz wyłączam a kasza dalej sama sobie dochodzi. To wszystko. Jest pyszna, sypka.

Maria (moja znajoma Rosjanka) po wchłonięniu wody przez kaszę wstawiała przykryty garnek do nagrzanego piekarnika i wyprażała kaszę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
sionia @ 9 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=942730Maria (moja znajoma Rosjanka) po wchłonięniu wody przez kaszę wstawiała przykryty garnek do nagrzanego piekarnika i wyprażała kaszę.
Ja wstawiam garnek z kaszą pod kołdrę
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ja dla odmiany owijam kocem lub też wkładam owinięty czystą ściereczka garnek pod kołdrę. To samo robię z ryżem. A'propos tego przepisu, to będę musiała wypróbować taką "wzbogaconą" wersję kaszy.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Dzisiaj zrobiłam tę kaszę. Do cebuli dodałam kilka posiekanych pieczarek. A w zeszłym tygodniu robiłam tylko z uduszonym (pokrojonym w kosteczkę) porem. Każda wersja bardzo mi smakuje, może dlatego, że jestem wielką fanką kaszy gryczanej.
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,484
2,389
113
Jakiś czas temu, moja starsza córka jadła taką kaszę z jarzynami u kogoś i bardzo jej smakowała,
długo wspominała jej smak i marudziła "ugotuj mi takiej kaszy" Mówiłam zapytaj o przepis to zrobimy,
ale się wstydziła, a tu proszę przepis na wyciągnięcie ręki
icon_mrgreen.gif


Sioniu bardzo ci dziękuję, za ten przepis i że wyciągnęłaś do góry
cvety.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Reniam,
zrób tę kasze, bo warto - jesli oczywiscie lubicie kaszę. Dzisiaj zrobiłam korekty w przepisie. Zalewamy gorąca woda, czego wczesniej nie zaznaczylam. Zmniejszyłam też ilośc wody, by nie wyszła ci "ciapa" a sypka kasza. Kaszę musisz wyczuć. Ja lubię jak kazde ziarenko jest oddzielnie. Jesli uwazasz, że jest za mało wody, to można dolac gorącą z czajnika. Ja od razu wlewam 2 szklanki wody, ale trochę gotuję wszystko bez przykrycia i woda paruje.
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,484
2,389
113
Spieszę donieść, kasza wyszła rewelacyjna, aromatyczna i sypka, wchodzi na stałe
lecker.gif

Córka jak zobaczyła, to powiedziała "tak, to ta kasza i smakuje tak samo"
icon_mrgreen.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
I ja zrobiłam, bo chłop lubi kasze i bardzo mu smakowała
icon_smile.gif

Ale dodałam jeszcze pieczarek i papryki, bo już się prosiły, wyszło bogatsze. Świetnie do tego będzie pasowała maślanka - muszę kupić następnym razem do spożycia razem
icon_smile.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Cieszę się, że wam smakowała. Ja jestem od tej kaszy uzależniona. Jem ją z dodatkiem mięsa, z surówka, bez niczego, z maślanką, jogurtem, kwaśnym mlekiem, z jajkiem sadzonym - jednym słowem różnie.
Zastanawiam jak by smakowała ta kasza z odrobina uduszonego selera.
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,484
2,389
113
Ja jak wypiekam kaszę gryczaną "po swojemu"dodaję ząbek czosnku,
Sioniu skoro lubisz eksperymentować, to spróbuj z tym czosnkiem.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No to nie ma wyjścia, trzeba kupic kaszę bo gdzies wyszła co jest dziwne bo najczęściej jest
icon_mrgreen.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Zapomniałam napisać, że zrobiłam z czosnkiem i smakowała mi. Ostatnio najczęściej jednak robię z suszonymi zmielonymi warzywami. Z taką moją domową vegetą.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
OO...taka kaszę bardzo lubię. Tylko ja dodaje jeszcze trochę selera i pora oprócz marchewki i cebulki. Bardzo lubię. A na koniec tradycyjnie jak inni w gazetę i siup pod kołdrę.
Podobnie robię i inne kasze - IMHO, wszystkie warzywa lubią. Chociaz sam pęczak, np bardzo smakuje mi z parmezanem - sól, pieprz i nic wiecej.
Ba, tę samą metodą "gotuję" tez ryż najczęściej. Oczywiście zazwyczaj bez warzyw
icon_mrgreen.gif
Jakoś bardziej smakuje mi taki niz gotowany tylko w wodzie. no i od razu można go podprawić odpowiednio - np. papryka i curry
mniam.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Koniecznie muszę kupić kaszę
lecker.gif

Sioniu gotujesz z palonej czy niepalonej kaszy?