Tabbouleh z fetą i burakami

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Tabbouleh z fetą i burakami
Tabbouleh_z_feta.jpg
500g buraków
200g Bulgur (w miarę możliwości średnio ziarnisty)
2 łyżeczki rosołu warzywnego (w proszku)
1 łyżeczka soli
300 ml gotującej się wody
100 beluga
1 łyżeczka rosołu warzywnego (w prosuku)
4 łodygi z liscia selera
1 czerwona cebula
pietruszka
400g sera Feta

Dressing:
3 ząbki czosnku
sok z jednej cytryny
100 ml oliwy z oliwek
sól i pieprz

1. Buraki gotujemy w osolonej wodzie. Odcedzamy. Zalewamy zimną wodą. Obieramy i kroimy w większą kostkę.
2. Bulgur mieszamy z dwiema łyżeczkami rosołu i jedną łyżeczka soli. Wszystko zalewamy gotującą się wodą. Odstawiamy na 15 minut (mieszając od czasz do czasu) aż kaszka napęcznieje.
3. Belugę wsypujemy do gotującej się wody z jedną łyżeczką rosołu w proszku i przez 20 minut na minimalnym ogniu gotujemy. Następnie przelewamy ją zimną wodą.
4. Młode łodygi selera kroimy w cienki krążki, a cebulę kroimy w drobną kosteczkę.
5. Z podanych powyżej składników twożymy dressing, pamiętając by czasnek zmiazdzyć.
6. Wszystkie składniki, czyli: buraki pokrojone w kostkę, bulgur, belugę, seler i cebulę oraz dressing mieszamy.
7. Fetę kroimy w kostkę. Dodajemy ją do potrawy delikatnie mieszając. Na koniec wszystko obficie posypujemy pietruszką.

Ps. Jest to porcje na 4 bardzo głodnych Beduinów.
Ps 2. Przepis pochodzi z http://www.kuriositaetenladen.com/2011/03/...h-mit-feta.html
Ps 3. Napewno do Tabbouleha będzie pasować Kibbi Akras z linka https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=4...mp;hl=tabbouleh
 

Załączniki

  • Tabbouleh_z_feta.jpg
    Tabbouleh_z_feta.jpg
    430.5 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
europa112 @ 12 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1195333Tabbouleh z fetą i burakami

500g butaków
200g Bulgur (w miarę możliwości średnio ziarnisty)
2 łyżeczki rosołu warzywnego (w proszku)
1 łyżeczka soli
300 ml gotującej się wody
100 beluga
1 łyżeczka rosołu warzywnego (w prosuku)
4 łodygi z liscia selera
1 czerwona cebula
pietruszka
400g sera Feta

Dressing:
3 ząbki czosnku
sok z jednej cytryny
100 ml oliwy z oliwek
sól i pieprz

1. Buraki gotujemy w osolonej wodzie. Odcedzamy. Zalewamy zimną wodą. Obieramy i kroimy w większą kostkę.
2. Bulgur mieszamy z dwiema łyżeczkami rosołu i jedną łyżeczka soli. Wszystko zalewamy gotującą się wodą. Odstawiamy na 15 minut (mieszając od czasz do czasu) aż kaszka napęcznieje.
3. Belugę wsypujemy do gotującej się wody z jedną łyżeczką rosołu w proszku i przez 20 minut na minimalnym ogniu gotujemy. Następnie przelewamy ją zimną wodą.
4. Młode łodygi selera kroimy w cienki krążki, a cebulę kroimy w drobną kosteczkę.
5. Z podanych powyżej składników twożymy dressing, pamiętając by czasnek zmiazdzyć.
6. Wszystkie składniki, czyli: buraki pokrojone w kostkę, bulgur, belugę, seler i cebulę oraz dressing mieszamy.
7. Fetę kroimy w kostkę. Dodajemy ją do potrawy delikatnie mieszając. Na koniec wszystko obficie posypujemy pietruszką.

Ps. Jest to porcje na 4 bardzo głodnych Beduinów.
Ps 2. Przepis pochodzi z http://www.kuriositaetenladen.com/2011/03/...h-mit-feta.html
Ki diabeł???????
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

akata

Member
Lis 19, 2005
48
0
0
qd @ 12 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1195346Ki diabeł???????
Chyba chodzi o czarną odmianę soczewicy: Beluga - Linsen z niemieckiego.
gruebel_2.gif
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Tak chodzi o czarną odmianę soczewicy. Sam osobiście użyłem brązowej, bo taką mogłem kupić w sklepie.
 

faraula

Member
Wrz 16, 2008
180
0
0
Moze sie czepiam, ale z taka iloscia bulguru to to turecki kisir z burakami i feta byc musi. Tabbuleh ma byc z ledwie widoczna iloscia bulguru i masa pietruchy... Co nie zmienia faktu, ze przepis ciekawy i godny uwagi.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Sie nie czepiasz. Odnosze takiez samo wrazenie. Czesto robie tabbouleh (dzis nawet mielismy) bo mam zwykle tone pietruszki do zutylizowania. W moim tabbouleh na szklanke ugotowanego bulguru jest przynajmniej z 150-200g siekanej zielonej pietruszki i pare pomidorow, oliwa z oliwek i masa soku z cytryny.

Widze czasem przepisy na salatki z bulgurem i nazywane sa one tabbouleh. Moze wlasnie stad ta nazwa w powyzszym przepisie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Nie wiem jak wygląda oryginalnie ta potrawa. nigdy nie byłem w Libanie. Zródło z którego pochodzi przepis podałem w przepisie.
Obejrzałem także przepisy w internecie i tak szczerze mówiąc wcale na tych talerzach nie jest zielono https://www.google.pl/search?q=tabbouleh+pr...960&bih=892

Dzięki za uwagi może macie lepsze żródła.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Powiedzmy, ze jedne sa bard ziejzielone od innych.

Taboulleh jest w zasadzie salatka z pietruszki z dodatkiem bulguru, nie odwrotnie. Na przyklad Rawia Bishara na 240g natki daje 8 lyzek ugotowanego bulguru. Jest zielono.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: