Pieczony kurczak curry z ryżem rodzynkowym

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Pyszne i mało skomplikowane danie, pełne smaku i aromatu. Prościej się nie da: wystarczy żółta pasta curry, by wyczarować smakowity orientalny posiłek. Bardzo polecam wszystkim miłośnikom indyjskich klimatów. Przepis inspirowany Taste.com.au.
Obiecany Seniorce z uwagi na użycie udek.
Dodam, że ja osobiście najbardziej lubię tę pastę curry

DSC_0623.JPG

4 udka kurczaka lub 6 górnych części ud (bez pałek)
2 czubate łyżeczki żółtej pasty curry
2 łyżki oleju

2 duże cebule
200 g ryżu basmati
1/2 łyżeczki curry
1/3 szklanki rodzynek
1 małe jabłko
1 pomidor
sól do smaku

olej do smażenia
kolendra lub natka pietruszki do posypania
ew. jogurt naturalny do polania

Z udek zdjąć skórę. Wykonać w mięsie po 2-3 nacięcia aż do kości, by smak lepiej przenikał wgłąb mięsa. Pastę curry wymieszać z olejem. Mieszanką natrzeć dokładnie mięso, także w nacięciach. Mięso marynować 2-12 godzin.
Mięso piec pod przykryciem w piekarniku nagrzanym do temp. 200 st. C aż będzie miękkie (ok. 1 godz.), następnie odkryć mięso i zrumienić.

W międzyczasie ugotować ryz zgodnie z przepisem na opakowaniu wraz z 1/2 łyżeczki curry.

Na dużej patelni rozgrzać niewielką ilość oleju. Zrumienić obraną, posiekaną w kostkę cebulą i pokrojone w kostkę jabłko (bez gniazda nasiennego). Dodać rodzynki, ugotowany ryż oraz obranego, pokrojonego w kostkę pomidora. Kilka minut razem smażyć, mieszając. Doprawić do smaku solą.

Kurczaka podawać wraz z ryżem.
 

Załączniki

  • DSC_0623.JPG
    DSC_0623.JPG
    128 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Podoba mi się. Zawsze mam zapas past curry, ale nigdy nie wpadłam na to by zamarynować w nich kurczaka przed pieczeniem. Muszę tej metody spróbować
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiony, zjedzony. Wzięłam 6 górnych części udek kurczaka. Najbardziej żal mi było skórek, które lubię. Posypałam natką pietruszki, bo z kolei kolendra mnie nie lubi. Mięso marynowałam około 14 godzin. To mu nie zaszkodziło, było wspaniale aromatyczne. Zamiast jogurtu polałam (bez przesady) śmietanką 18 %.

Danie do wielokrotnego powtarzania. Jest doskonałe. Serdecznie
anbetung.gif
dziękuję za przepis. Polecam wszystkim. Moja następna powtórka w niedzielę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, tak się cieszę!
bussi.gif

Jeśli zależy Ci na skórkach, to je zostaw. Hindusi przeważnie usuwają.