leniwe oszczędne*

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Mniej więcej taką samą ilość mąki, sera białego i ugotowanych ziemniaków zagnieść na stolnicy, można dodać jajko. Uformować wałek, lekko spłaszczyć pokroić np. jak na kopytka. Gotować w osolonym wrzątku. Podawać z tartą bułką zrumienioną na maśle.
 

Załączniki

  • leniwe_002a.jpg
    leniwe_002a.jpg
    96.4 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
alez lakonicznie-oszczednie "podane" :D :D :D

coz...
wracam do tych z kasza
icon_wink.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
A mi sie w przepisach BeatySz podoba wlasnie to, ze nie ma 234 g białego sera, 145 g mąki i 1,2345 szkl ziemniaków
icon_razz.gif
że generalnie wszystko jest mniej więcej a i tak zawsze wychodzi
icon_razz.gif

takie leniwe oszczędne robi moja Mamcia i są niesamowicie smakowite
icon_wink.gif
 

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Całe życie tak robię.
Nie miałam pojęcia, że to oszczędne leniwe. :D
Ja jeszcze kratkę robię tępa strona noża. Wygladaja przez to bogaciej.... :D
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,363
824
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No widzicie, to teraz już wiecie
icon_mrgreen.gif
. Ja z oszczędności ( czasu) kratki nie robię
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Hmm... Wyszły mi takie rozwalające się, ale to chyba dlatego, że dałam za mało mąki. Należy wziąć jednak pod uwagę, że takowe kluski zrobiłam pierwszy raz, no i całej rodzinie smakowały
icon_lol.gif
(podałam z tłuszczem i cebulką + kiszona kapusta). Za drugim razem ( a na pewno będzie!
icon_lol.gif
) wyjdzie mi lepiej
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Takie kluchy to najulubieńsze leniwe moich chłopaków
icon_mrgreen.gif
. Hmm, nie wiem jak powinno sie robic inne leniwe, wychodzi na to, że ja po prostu od zawsze robie leniwe oszczędne. NO to się o sobie dowiedziałam
icon_mrgreen.gif
.
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Jak widać Beatko, człowiek, a w tym przypadku najbliższy mi człowiek, cili ja - całe życie się uczy. Przełamię się i spróbuję tych "innych". Dzieki za podpowiedź
icon_mrgreen.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
osobiscie tez mnie kusza, choc awersja po kopytkach daje wiele do myslenia
icon_wink.gif
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Ja robię z takich proporcji: 1 kg ziemniaków, 50 dag twardego białego sera, jajko, szklanka mąki, szczypta soli.
Jak na słodko, to dodaje do ciasta szczyptę cynamonu i podaję potem polane masłem z przyrumienioną bułką tartą i posypane trochę cukrem. Obok kleks kwaśnej śmiatany... mniam..
A jak chcę na ostro, to można część sera zastąpić bryndzą. Też pycha. Polać masełkiem z lekko zrumienioną cebulką, albo skwareczkami z boczku wędzonego. Do tego np. maślanka lub jakaś kwaśna surówka.

A... no i oczywiście kratka nożem - obowiązkowo ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Bardzo smakuja rowniez z sosem powidlowym (na slodko), wlasnie pare dni temu sobie takie zrobilam i spiesze doniesc ze to bylo przepyszne
lecker.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Powiem jedno, w wersji oszczednosciowej rewelacja. Jak z przedszkola ...Musi w moim przedszkolu takie oszczedne z ziemniakami dawali...Dalam jedynie minimalnie mniej ziemniakow niz sera i jedno jajco. Jezyk o malo mi do .... nie uciekl, ze sie tak wyraze. Pozostaje mi jeszcze porownac z wersja z przedszkola JotHy . Podane oczywiscie ze stopionym maslem i cukrem.
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
czy ser i ziemniaki trzeba zmielić?
ja mam opory po kilku nieudanych próbach zrobienia kopytek i leniwych (ciasto się mazało okropnie a próbowałam kilku przepisów)