Chleb pszenno-żytni

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Chleb pszenno-żytni

2 1/4 szklanki mąki pszennej
1 1/3 szklanki mąki żytniej razowej
opakowanie drożdży instant (lub 2,5 dag świeżych)
kilka łyżek oliwy
1 łyżeczka soli
1 1/4 szklanki wody

1 1/2 szklanki mąki pszennej wymieszać z mąką żytnią, solą i drożdżami instant, dodać ciepłą wodę, oliwę i wyrabiać, aż ciasto będzie odchodziło od ręki. Odstawić do wyrośnięcia.
Powtórnie wyrobić dodając resztę mąki pszennej, podzielić na dwie części i uformować podłużne chlebki. Piec na pergaminie około 20-25 minut w temperaturze 225°C. Studzić na kratce.

212.jpg


edit: dołożyłam zdjęcie
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja to nawet myslam, zeby sobie zalozyc blokade na slodkie watki. Zartuje oczywiscie, ale ostatnio pokazalo sie tyle wspanialych smakolykow i nie tylko, ze trzeba miec naprawde silna wole.
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Pyszny! Robiłam go w niedzielę i w poniedziałek. Po raz pierwszy od ubiegłych wakacji.
icon_smile.gif

No i teraz lecę na zmianę z chlebem, półrazowymi bułeczkami i bułkami drożdżowymi Anusiaczka.

Wyrzucam wagę! :twisted:
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Właśnie wrzuciłam składniki do maszyny i zobaczymy jaki ten chlebek wyjdzie maszynowo. Za 3,5 godziny się okaże :wink:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Nastawiłam maszynę. I po upieczeniu i wystygnięciu zaraz zamroziłam, dziś wyjełam i się samoistnie rozmroził, jest pyszny straszliwie :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
pyszniutki jest ten chlebuś wow mniam mniam :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Nastawiłam maszynę. I po upieczeniu i wystygnięciu zaraz zamroziłam, dziś wyjełam i się samoistnie rozmroził, jest pyszny straszliwie :lol:
Powiedz mi bo nigdy nie mroziłam chleba: jak to robisz... czy są specjalne metody czy tylko bach do zarażalki i potem tylko wyjmujesz i sam się rozmraża i już nadaje się do spożywania : czy trzeba go w piekarniku traktować po wyjęciu :gruebel:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Jak już chleb ostygnie to do woreczka ładuję i do zamrażarki, potem wyjmuję na przykład na noc, oczywiście w zamkniętym woreczku, i rano mam już mięciutki chlebek :lol:

Czasem nawet lekutko ciepły wkładam do zamrażarki :oops:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Jak już chleb ostygnie to do woreczka ładuję i do zamrażarki, potem wyjmuję na przykład na noc, oczywiście w zamkniętym woreczku, i rano mam już mięciutki chlebek :lol:

Czasem nawet lekutko ciepły wkładam do zamrażarki :oops:
Dzięki Dobra Kobieto :knuddel: też tak będe robić ;) :lol:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
to mrozenie to fajny sposob na swiezy chleb
zwykle pol szuflady mam namrozone bo nie ma chetnego na pojscie do sklepu wiec hurtem 10 chlebkow kupuje (jeszcze) wkrotce moze zaczne piec jak tak dalej sie naczytam
icon_smile.gif
)
 

atunia

Member
Kwi 3, 2005
3,187
0
36
A ja taki świeżutki (ale już nie ciepły) chlebek kroję i dopiero mrożę, jak potrzebuję, to wyciągam tyle kromek, ile chcę
icon_smile.gif
. A przy rozmrażaniu w piekarniku lub mikrofali to taaaaki zapach cudowny się rozchodzi, że od razu się głodnieje ;)

Atunia
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Znów się piecze mój ukochany chlebuś.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
w maszynie to na jakim programie pieczecie kobietki kochane?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
moze sprobuje z tego przepisu.
Moj chleb powszedni, po modyfikacji lepi sie strasznie
icon_sad.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Zrobiłam! No pyszny wyszedł

Robiłam w maszynie na programie RAPID. I wreszcie nie zrobiła się wanna z chleba

A wy na jakim piekłyście programie? Bo ja próbowałam kilku przepisów piekąc na PODSTAWOWYM i robiła mi się ta nieszczęsna wanna (chleb się zapadał) i nie wiem o co chodzi czy to program czy ciasto miało nieodpowiednią konsystencję.