Pierniczki mamy Wojtka

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Pierniki:

-1 kg maki
-2 jaja
-4 lyzeczki sody
-1/2 szklanki mleka
-20 dkg cukru
-50 dkg miodu plynnego
-1 kostka masla prawdziwego 200 g
-30 g przyprawy do piernika
-1 plaska lyzka kakao

Do miski wkladamy wszystko procz masla. Maslo topimy i wlewamy, a sode rozpuszczamy w mleku i dopiero dolewamy do reszty skladnikow.
Zarabiamy ciasto i odstawiamy w chlodne miejsce najlepiej na kilka tygodni (jak sie ktos spozni to kilka dni tez moze byc).
Walkujemy ciasto ale nie za cienko i pieczemy na 170 stopni po 10 minut. Nie pieke na srodkowym ruszcie tylko o jednen poziom wyzej na pergaminie.
Przestudzone ozdabiamy i chowamy (ja chowam w plastikowych pojemnikach ze szczelna pokrywka zeby nie wyschly).

Z tej porcji wychodzi 110-130 sztuk w zaleznosci od wielkosci foremek. Ja zawsze robie podwojnie, bo potem rozdaje zapakowane w koszyczkach z zyczeniami swiatecznymi.

A to fotki z zeszlego roku

er0c4p.jpg

169244y.jpg

14dos35.jpg


A te najbardziej mi smakowaly, zrobilam pierwszy raz i tylko kilkanascie na probe.

ivirvd.jpg


Sa to podwojne pierniki w srodku z powidlami - pyszne, smakuja jak torunskie.
Wykonanie: walkuje ciasto ale ciensze, na ciasto lyzeczka nakladam powidla w odstepach tak zeby pasowaly do ksztaltu foremek. Nakrywam drugim rozwalkowanym plackiem, dociskam palcami kazdy piernik naokolo masy powidlowej, potem wycinam ksztalty foremka. Jesli po wycieciu jakis piernik sie rozkleja to naciagam lekko ciasto i sklejam juz wycietego piernika. Po naciagnieciu ciasta piernik stracil ksztalt (ale jest dobrze sklejony) dlatego ponownie nakladam foremke i wycinam ponownie uzyskujac w ten sposob ladny ksztalt.

Wszystkie pierniki pokrywam zawsze polewa biala i ciemna, z lukru zrezygnowalam juz kilka lat temu. W polewie bardziej nam smakuja.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Kostka masla 200 g juz poprawiam.

Polewe kupuje dr.oetker biala i mleczna tylko nie podgrzewam wszystkich od razu tylko pojedynczo.
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Ciasto lezakuje w zimnym garazu juz kilka tygodni, wiec dzisiaj bedzie akcja pierniczkowa u mnie wieczorem, a w niedziele strojenie
icon_smile.gif
!
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Ciasto lezakuje juz od prawie 2 tygodni, wiec niedlugo pieczenie
icon_smile.gif
, tym razem robilam z 2,5 kg maki, bo chce wiecej zrobic tych nadziewanych.

Napisze jeszcze kilka uwag, bo na innym forum okazaly sie bardzo przydatne.

Miod musi byc plynny, jesli jest zcukrzony to podgrzewam, bo i tak traci swoje wlasciwosci odzywcze podczas pieczenia.
Jesli ciasto wyjdzie dosc rzadkie nie dosypywac maki, bo podczas lezakowania stwardznieje, a zawsze mozna dodac maki przed wyrabianiem.
Ciasto walkujemy dosc grubo, to nie sa cienkie pierniki tylko takie grubsze, im grubsze tym lepsze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Będę robić! Chciałam zapytać bo jeszcze nie robiłam takich leżakujących ciast czyli wkładam ciasto do naczynia i przykrywam np. ściereczką i odstawiam w chłodne miajsce?
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Ja miske wkladam w reklamowke i nakrywam ciasno druga plastikowa miska i wystawiam do garazu lub na balkon. Druga miska po to aby jakis nieproszony zwierzak sie nie dobral do ciasta.
 

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Dziś kupiłam składniki i jutro robię. Fajnie,że wstawiłaś zdjęcie ciasta przynajmniej będę wiedzieć jak ma wyglądać.
bussi.gif