Moje niezawodne ciasto na pizzę

Usagi_pl

Member
Kwi 27, 2010
8
0
0
Postanowiłam i ja się podzielić przepisem na pizzę. U mnie w domu robimy ją średnio raz na dwa tygodnie i ciasto jeszcze nigdy mnie nie zawiodło. To, co w nim cenię, to chrupkość brzegów i sztywny środek. Do tego mleko nadaje ciastu delikatny smak, a zioła aromat. Ciasto bez problemu wytrzymuje w zamrażalniku 2 tygodnie, a w lodówce do trzech dni.
Z podanych proporcji wychodzą 2 pizze o średnicy 30 cm.
  • 300 g mąki
  • 1 łyżeczka soli
  • 1 łyżeczka cukru
  • 80 ml mleka
  • 80 ml ciepłej wody
  • 15 g świeżych drożdży
  • 4-5 łyżek oliwy z oliwek
  • 1 czubata łyżeczka suszonego oregano
  • 1 czubata łyżeczka suszonej bazylii
Do miski wsypać mąkę, sól i cukier. W szklance połączyć mleko z ciepłą wodą, dodać drożdże i dokładnie wymieszać. Wlać mieszankę do miski z mąką, lekko wymieszać, a następnie dosypać zioła i wlać oliwę.
Szybko zagnieść gładkie i elastyczne ciasto. Jeśli będzie zbyt kleiste, można podsypać mąki, jeśli zbyt twarde można dolać odrobinę wody lub oliwy. Nie trzeba go wyrabiać zbyt długo, tylko do połączenia składników. Ciasto powinno być lekko ciepłe od ciepłej wody, więc drożdże od razu zaczną pracować.
Ciasto uformować w kulę, posmarować oliwą, włożyć do miski i odstawić przykryte ściereczką w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na około godzinę lub do podwojenia objętości (ja najczęściej po pół godzinie zabieram się za pieczenie).
Wyrośnięte ciasto należy powtórnie, krótko zagnieść i podzielić na dwie części. Zapakowane w folię spożywczą można mrozić przez około 2 tygodnie. Wystarczy je jedynie później wyjąć kilka godzin wcześniej do rozmrożenia.
Ciasto można wałkować lub rozciągać w dłoniach nadając mu pożądany kształt. Po wyłożeniu nim formy widać jak powstają pod nim pęcherzyki powietrza, w niektórych miejscach ciasto może być niemal przezroczyste, ale po upieczeniu jest sztywne, chrupiące na brzegach i świetnie trzyma farsz.
Po nałożeniu dowolnego farszu piec 15-20 minut w mocno rozgrzanym piekarniku w temperaturze 220-240°C.

pizza_ciasto_01.jpg


Mam nadzieje, że komuś ten przepis również przypadnie do gustu.
Pozdrawiam!
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Ooo, Usagi
icon_smile.gif
Miło Cię tu widzieć.

Ja to ciasto od Usagi już kilkakrotnie wykorzystywałam z bardzo pozytywnym skutkiem. Zdjęcia są kiepskie, ale ciasto jest naprawdę pyszne. Bardzo nam smakuje. Robiłam z niego też calzone i również wyszło rewelacyjnie. Tylko u mnie było pieczone krócej, ale na rozgrzanym kamieniu do pizzy.

IMG_5604b.JPG
IMG_5598b.JPG
IMG_5602b.JPG
 

Załączniki

  • IMG_5602b.JPG
    IMG_5602b.JPG
    144.8 KB · Wyświetleń: 3
  • IMG_5604b.JPG
    IMG_5604b.JPG
    175.2 KB · Wyświetleń: 3
  • IMG_5598b.JPG
    IMG_5598b.JPG
    158.6 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

cleopa

Member
Mar 19, 2008
168
0
0
czyli z podanych produktów powstanie ciasto na 1 pizze ?? czy na dwie?? bo każesz dzielic je na pół....