Piersi kacze w sosie miodowo - musztardowym

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Robiłam te piersi kilka razy, przepis zaczerpnęłam z internetu, autor cuppedial. Jest dosyć prosty (przepis, a nie autor) i szybko się robi. Podaję proporcje dla 4 osób.

Składniki
- 4 piersi kacze
- miód (brałam spadziowy lub gryczany)
- musztarda dijon
- trochę oleju z masłem (bardzo mało)
- sól, pieprz

Najpierw piersi kacze nacinamy w kratkę, solimy i pieprzymy do smaku, i smarujemy je odrobiną oleju, albo trochę oleju z masłem dajemy na patelnię. W obu przypadkach są to naprawdę niewielkie ilości, bo zaraz z piersi wytopi się tłuszcz.

1.jpg

Smażymy je na dość dużym ogniu po 4,5 minuty z każdej strony. Smażenie zaczynamy od strony ze skórą W środku będą lekko różowe. Kto woli bardziej wysmażone przedłuża tę operację o minutę, ale chcę przypomnieć, że kaczkę będziemy jeszcze odgrzewać w sosie i może nam niepotrzebnie stwardnieć. Tak wygląda podczas smażenia od „mięsnej” strony.

2.jpg

Następnie usmażone z obu stron piersi zawijamy w folię aluminiową i zostawiamy na 10 minut.


3.jpg

Na patelni zostaje nam tłuszcz, z którego robimy doskonały sos. Żeby nic się nie zmarnowało, odskrobujemy z dna smakowicie przypieczone resztki.

4.jpg

Teraz dodajemy, cały czas mieszając, po łyżce miodu i musztardy, do chwili, gdy zawiąże się sos w odpowiadającej nam ilości i o żądanej konsystencji. Zazwyczaj jest to parę łyżek. Nie podaję dokładnej ilości, bo nigdy tego nie liczyłam. To jest od razu widać.

5.jpg

Wyjęte z folii piersi kacze kroimy na plastry i odgrzewamy w utworzonym sosie.

6.jpg
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    140 KB · Wyświetleń: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    207.7 KB · Wyświetleń: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    240.6 KB · Wyświetleń: 0
  • 4.jpg
    4.jpg
    226.2 KB · Wyświetleń: 0
  • 5.jpg
    5.jpg
    152.8 KB · Wyświetleń: 0
  • 6.jpg
    6.jpg
    237.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Ooo, jak fajnie - ze zdjęciami
icon_smile.gif
Przepis mi się bardzo podoba, więc z pewnością po świętach go wypróbuję.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Plastry kaczki, już gorące, podajemy na półmisku, a sos oddzielnie w sosjerce.

Podaję do tego ziemniaki, doskonała jest z odsmażanymi, przyrumienionymi ziemniakami i czerwoną kapustą albo buraczkami.

Przepraszam za to nieudolne wstawianie zdjęć, ale technicznie ciągle jestem słaba i już chyba nigdy się więcej nie nauczę. Przepis jest prosty, ale wychodzi naprawdę smaczne danie.

Proponuję to danie na święta. Ja kupiłam piersi kacze i mam zamiar zrobić, chyba że coś się w ostatniej chwili zmieni. Mam nadzieję, że jeszcze jutro uda mi się kupić jakieś warzywne dodatki.
 

Załączniki

  • 7.jpg
    7.jpg
    213.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,376
3,653
113
Dziękuję Seniorko, danie bardzo smakowicie się zapowiada.
Zrobię do nich czerwoną kapustę z żurawinami lub malinami.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
I znów jakiś spamer o nicku lilaguitex zrobił dowcip w tytule mojego posta. Danie polecam, a spamera można znależć pod jego nickiem.

 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Seniorko, ale co jest nie tak z tytułem? I użytkownika o podanym przez Ciebie nicku nie ma na liście użytkowników.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ale był jeszcze rano, a tytuł przepisu zamienił na jakiś angielski dowcip. Poszłam za nickiem i okazało się, że się zalogował o 2.45 w nocy i od razu było pod banned spam. Widocznie zdążył się wylogować - nie znam się na tym. Myślałam, że zostanie dłużej. Dzięki za zainteresowanie i serdecznie pozdrawiam.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Seniorko, coś Ci się musiało pomylić, bo w tytułach wątków mogą grzebać tylko i wyłącznie moderatorzy, żaden użytkownik, nawet spamer nie ma takich uprawnień. Może po prostu założył wątek i był (ten wątek) na wierzchu, a Ty myślałaś, że to Twój, tylko ze zmienionym tytułem.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Wszystko możliwe, tylko poza tytułem nic nie było, więc napisałam to co jest i wrócił mój tytuł do mojego przepisu. Kawa, ja jestem ciągle "zielona" technicznie i może coś napisałam nie tak, ale nazwę spamera przepisałam dokładnie i po tym nicku trafiłam na niego.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Zgadzam się, spamer mógł być, nie spieram się. Natomiast chciałam wyprostować informację o grzebaniu przy tytułach.
Jeśli spamer jest zbanowany, jego wątek jest usunięty, ale tytuł widoczny do czasu, aż ktoś nie napisze w tym forum jakiegoś posta w obojętnie jakim wątku. Czyli wszystko się zgadza, nie było majstrowania przy Twoim wątku, tylko był usunięty, ale widoczny na liście wątek spamera. Taka maleńka wada tego systemu.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Na pewno masz rację, ale już po strachu.
bussi.gif
Cię świątecznie i dzięki za wyjaśnienia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
No tak. Byłam sama, dość smutna, nawet bez ochoty na obiad.
cry_1.gif
Do momentu, kiedy zadzwoniła moja zaprzyjażniona sąsiadka. Ona też była sama, a to już prawie tłum. Piersi kacze bardzo się przydały. Podałam do nich buraczki i drążone kartofelki z masłem i koperkiem. Taki kombinowany obiad, ale wyszedł bardzo smaczny.
icon_lol.gif