makaron z cukinia i philadelfia

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
odkad jestem we wloszech co jaki czas z telewizora bombarduje mnie reklama philadelfii, gdzie latajaca pani, ktora mieszka w lodowce, doradza wlascicielce tejze, ze dla kuzyna marco (jesli sie nie myle) mozna przygotowac makaron z cukinia i philadelfia. wyglada ten makaron tak apetycznie, ze zawsze obiecuje sobie, ze musze sprobowac i wczoraj nadszedl ten dzien
icon_mrgreen.gif

oczywiscie telewizyjna magia nie zadzialala w mojej kuchni i ani cukinie nie byly idealne (jak to cukinie-zrobila sie troche paciaja) ani w zaden sposob nie udalo mi sie pokroic sera w idealna kosteczke, ale calosc jest nieziemsko przepyszna!

3 cukinie pokroilam w plasterki i wrzucilam je na padelnie z 2 szalotkami, rozdrobnionym zabkiem czosnku. dodalam cwierc szklanki wody i przykrylam i dusilam przez 10 minut. na koniec dodalam szczypte szafranu (bo w reklamie calosc byla smacznie zolta
icon_smile.gif
), sol pieprz i troche peperoncino. nastepnie zdjelam patelnie z ognia, dodalam dobrze odsaczony makaron (u mnie kokardki) wrzucilam na to rozdrobniona kostke philadelfii (80g) zamieszalam i gotowe.

zdjecia nie zrobilam, bo bylam zszokowana faktem jak moje danie rozni sie od tego z telewizji. teraz juz ochlonelam i przy powtorce (a bedzie na pewno wkrotce) wstawie
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
icon_mrgreen.gif
ja nie lubie pisac ale dzisiaj wszystko bylo lepsze od ksiazek ze statystyki po wlosku:)

a powtorka duzo szybciej niz moglam przewidziec
lecker.gif
tym razem nie przykrylam cukinii podczas duszenia i estetycznie wyszlo duzo lepiej. to jest naprawde pyszne!!!
pasta.jpg
 

Załączniki

  • pasta.jpg
    pasta.jpg
    128.9 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
U nas Philadelphia to kremowy serek do smarowania. A Ty piszesz o kostce, czyli we Włoszech to coś innego?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
linn ja czytalam twoj watek:) i nawet juz sie ogladalam za litrowa jogurtownica, bo my na robiole i philadelphie majatek wydajemy. tak naprawde mam jogurtownice ale z 6 sloiczkami, ale przeraza mnie mycie jej. jeszcze nigdy jej nie uzylam
icon_mrgreen.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja zawsze uzywalam tej z 6 sloiczkami. Nawet wtedy, kiedy kupilam te litrowa. Wydawala mi sie niewygodna. Teraz uzywam tylko tej litrowej: nawet do robienia jogurtu / kupilam ja w sklepie z artylulami dla dzieci: takim gdzie sa takze artykuly sanitarne /. Jogurt przekladam w calosci i potem nakladam lyzkami do miseczki / dodajac owoce i miod /. Do sloiczkow trudno cos dodac: sa wypelnione jogurtem.
Teraz robie jogurt i serek dzien po dniu: np. najpierw jogurt, zostawiam 3 lyzki i dolewam mleko. W drugiej turze robie jogurt na serek / albo odwrotnie /. W rezulatcie z 1 jogurtu i 2 litrow mleka mam sporo jogurtu i ponad 400 g serka. O wygodzie nie wspomne. Nawet do kurzcaka w curry dokladam troche serka zamiast smietany / ktorej zreszta nigdy nie mam w lodowce, a serem mam /.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,628
2,916
113
Zachęcające danko. Chce tylko zapytać, czy dusisz te warzywa w samej wodzie, bez np. oliwy czy masła?
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
buka przepraszam, zapomnialam napisac ze mozna dodac lyzke lub dwie oliwy (ja to juz odruchowo robie)
icon_mrgreen.gif
chociaz masz racje, ze z maslem tez powinno byc ok

shinju ale ser mozesz dac w takiej formie jaka masz, ja o kostce napisalam zeby mniej wiecej ilosc sera okreslic.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,628
2,916
113
O, dzieki, Bahomet.
icon_smile.gif
Zrobię, bo mnie strasznie młode cukinie kuszą.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
dzisiaj mialam bardzo syty obiad a to za sprawa twojego dania cukiniowo-makaronowo-serowego

pychaaaa
lecker.gif
posypalam tylko wierzch swieza bazylia

zostalo mi jeszcze na kolacje
icon_mrgreen.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja robie z grana padano.
icon_mrgreen.gif