Risotto z kurczakiem

Wlodek1955

Member
Mar 24, 2014
114
0
0
składniki:

2 udka z kurczaka
300g ryżu do rissotta uzyłem Arborio
2 średnie cebule
3 szklanki bulionu
100 gram wina
oliwa
kawałek masła
1 marchewka
1 pietruszka
kawałek selerra
fasolka szparagowa
brokuły
sól
pieprz
sos sojowy
słodka papryka

Mięso - udka kurczaka umyć, pokroić na niewielkie kawałki. Posypać solą, pieprzem, słodką papryką oraz ciemnym sosem sojowym z oliwą. Wymieszać i dodstawić na chwilkę do lodówki.
Z resztek kostek i to co pozostało na nich ugotować z warzywami ok 1 litra.

Obrać cebulę, drobno posiekać i zeszklić na patelni z olejem. Dodać odrobinę soli i pieprzu. Ryż starannie opłukać, dodać do smażącej się cebuli , po kilku minutach podlać winem. Gdy wino wyparuje podlawać przygotowanym wywarem z kurczaka. Co chwilę mieszamy dolewając wywar. Dusić aż ryż wchłonie cały płyn ok 20 minut na wolnym ogniu.

W natępnym naczyniu - patelni smażymy na małym ogniu kurczaka z odrobiną masła. Gdy nam się usmaży zdejmujemy z patelni.

Warzywa marchewkę, pietruszkę , selera obieramy i kroimy drobno w plasterki. Pokrojone przelewamy wrzątkiem wraz z fasolką i brokułem. Smażymy kilka minut na patelni z oliwą i masłem.
Ryż mamy gotowy, nakładamy kurczaka i warzywa.
Smacznego ...
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Jeśli mogę:

Ryżu absolutnie nie płukać.

Dodatki warto połączyć z ryżem . Tzn dodawać je w trakcie gotowania risotta.

Ryż nie powinien czekać na dodatki

No i brakuje masła i parmezanu co by wszystko się ładnie "mantecowało" ;) czyli połączyło
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Wlodek1955

Member
Mar 24, 2014
114
0
0
Tak jak wszędzie, również i tu ważny jest umiar.
Risotto jest to danie autorskie wg swojego gustu.
Najlepsze efekty osiąga się z dwoma, najwyżej trzema składnikami - dodatkami, takie, które pasują do siebie smakiem.

Każdy może wymyślić sobie takie dodatki, które właśnie jemu smakują najbardziej.

Parmezan jest absolutnie konieczny do poprawnego - risotta. Ja tu nie dodałem bo nie miałem...
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (marghe @ 14 Apr 2014, 15:06 ) index.php?act=findpost&pid=1517371Jeśli mogę:

Ryżu absolutnie nie płukać.

Dodatki warto połączyć z ryżem . Tzn dodawać je w trakcie gotowania risotta.

Ryż nie powinien czekać na dodatki

No i brakuje masła i parmezanu co by wszystko się ładnie "mantecowało" ;) czyli połączyło
Zgodze sie absolutnie z marghe - zdecydowanie nie plukac. Plucze sie basmati, a risotto czy paella ryz wrecz nie nalezy.

Na makro ryzu (zdjecie Wlodka) widoczne sa indywidulane ziarna, napeczniale, ale bez kleistej otoczki, i w zasadzie cale ziarno, przypuszczam, jest miekkie. Ryz do risotto, np. vialone nano, bedzie miekki na zewnatrz, a al dente wewnatrz, i to jest wlasnie risotto. Zatem mamy tu do czynienia z daniem typu : ryz z kurczakiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Oj tak, tak - w żadnym razie nie płukać. Zgadzam się również z pozostałymi uwagami Marghe
icon_smile.gif
 

Wlodek1955

Member
Mar 24, 2014
114
0
0
Hanka145 @ 15 Apr 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1517557Troche wiadomosci w temacie rizotto polecam: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=38774

A tak mimochodem moze warto tez poczytac dyskusje:


https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=3...p;#entry1517507
Jestem na tym portalu od niedawna i nie potrafię wyszukać danego tematu na forum - lub moja przeglądarka nie może nic wyszukać.
Cieszy mnie fakt że są takie osoby które polecają czyjeś wypowiedzi ...
 

Wlodek1955

Member
Mar 24, 2014
114
0
0
marghe @ 15 Apr 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1517613bez przesady
icon_smile.gif

Ja mam hopla na punkcie włoskiej kuchni stąd te uwagi
icon_smile.gif
Dlaczego bez przesady - przepis faktycznie powinien być przepisem a nie pomyłką w gotowaniu.
Przepis podawałem z głowy bo nie prowadzę notatek a i faktycznie zaglądając do swojego archiwum wstawiłem nie to zdjęcie z ryżem.
Bardziej faktycznie pasuje jako potrawa Ryż z kurczakiem.
Ryż ostatnio przepłukuje bo naczytałem się informacji jak się ryż podrabia i wobec tego napisałem o płukaniu.
Być może nie dotyczy to wszystkich firm produkujących żywność.
Dzięki za usunięcie fotki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: