Kotleciki z kaszy jaglanej i soczewicy czerwonej z suszonymi pomidorami.

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Nareszcie odpowiednia konsystencja, smak jest sprawą drugorzędną, bo można zmieniać dodając odpowiednie przyprawy.

Potrzeba
-3/4 szklanki kaszy jaglanej,
- 3/4 szklanki soczewicy czerwonej,
- mała cebula,
- 2 ząbki czosnku,
- kilka kawałków pomidora suszonego z zalewy,
- szczypiorek (lub inna zielenina),
- jajko (lub dwa, w zależności od wielkości),
- bułka tarta (dodawać w zależności od wilgotności i lepkości masy),
- sól, pieprz, ulubione przyprawy.


Przygotowanie:
- kaszę i soczewicę ugotować (czerwoną soczewicę trochę rozgotowałam, trzeba uważać, żeby nie powstała za rzadka papka) w osolonej wodzie,
- cebulę posiekać i udusić, dodać pod koniec posiekany lub przeciśnięty przez praskę czosnek,
- dodać cebulę, czosnek i jajko do kasz, wymieszać,
- dodać posiekany szczypiorek, pokrojone pomidory i przyprawy (u mnie to był majeranek, lubczyk i odrobina wędzonej papryki), wymieszać,
- dodawać bułkę tartą po trochu, odczekać, aż zwilgotnieje i napęcznieje, jeśli masa będzie za rzadka, dodać jeszcze trochę, aż masa będzie gęsta, ale wilgotna i łatwo formująca się,
- panierować i smażyć.


Konsystencja jest fajna, bo nie jest to jednorodna papka, ale też nie są to ziarna kaszy zlepione bułką tartą. Będę eksperymentować jeszcze z dodaniem odrobiny mielonego tofu, oczywiście z innymi przyprawami, ale mieszanka tych dwóch kasz wydaje mi się dobrą podstawą. Każde inne kotlety wegetariańskie albo mi się rozsypywały, albo konsystencja mi nie odpowiadała. Tu mnie nic w język nie gryzie, jest w sam raz.
icon_mrgreen.gif


kotleciki_jaglano_soczewicowe1.jpg

kotleciki_jaglano_soczewicowe2.jpg
 

Załączniki

  • kotleciki_jaglano_soczewicowe1.jpg
    kotleciki_jaglano_soczewicowe1.jpg
    182.4 KB · Wyświetleń: 2
  • kotleciki_jaglano_soczewicowe2.jpg
    kotleciki_jaglano_soczewicowe2.jpg
    146.6 KB · Wyświetleń: 2

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Wczorajsza wersja z pieczarkami i serem wędzonym, do tego koperek i zielony lubczyk, bardzo dobre.

kotleciki_jaglano_soczewicowe3.jpg
 

Załączniki

  • kotleciki_jaglano_soczewicowe3.jpg
    kotleciki_jaglano_soczewicowe3.jpg
    127.4 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Te drugie mnie zainteresowały, dziękuję.
icon_biggrin.gif


Z ciecierzycy już robić raczej nie będę, jest za twarda, nie odpowiada mi taka tekstura kotlecika. Wypróbuję kiedyś ten pierwszy przepis.
icon_biggrin.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38

kanak

Member
Cze 12, 2012
555
0
0
Są pyszne, ja z braku zieleniny dodałam odrobinę dymki i posiekane kiełki, doprawiłam odrobiną sosu sojowego i worcester. Mojemu mężowi też smakują a on mięsożerny
icon_smile.gif