Chlebek wiktoriański

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
Chlebek wiktoriański
(źródło: Eric Treuille, Ursula Ferrigno „Rezepte aus aller Welt”)

wiktoria_upie_prof.jpg

Składniki
na ciasto:
2 łyżeczki drożdży suszonych lub
15g świeżych
1 łyżeczka cukru
300ml mleka
500g mąki pszennej typ 550
1,5 łyżeczki soli
na glazurę:
1 jajko roztrzepane z 1 łyżką mleka

Przygotowanie ciasta chlebowego:
Odlać 100 ml letniego mleka, rozmieszać z drożdżami, cukrem i łyżką mąki i odstawić na 5 minut. Resztę mleka rozmieszać z mąką i solą w dużej misce, dodać mieszaninę drożdżową i zagniatać ok. 10 minut. Ciasto powinno być gładkie i elastyczne.

Pozostawić w misce do wyrośnięcia aż podwoi swoją objętość. Wyjąć z miski na blat posypany mąką, rozpłaszczyć i usunąć nadmiar gazów, jeszcze raz odstawić na ok. 45 minut.


Dużą (25cm) formę keksową wysmarować masłem. Z ciasta uformować wałek długości ok. 40 cm i szerokości 7cm. Zaginając oba końce wałka po przeciwnych stronach, ułożyć z niego literę S.
Tak uformowany wałek włożyć do formy i przykryty odstawić do wyrośnięcia na ok. 1 godzinę. Powinno go przyrosnąć tyle, aby lekko wystawał poza kant keksówki.

wiktorianski01.jpg

Powierzchnię chleba posmarować jajkiem roztrzepanym z mlekiem.
Piec w temperaturze 200 st C ok. 45 minut do uzyskania brązowej skórki. Wystudzić na kratce.

wiktorianski03.jpg


Ten delikatny mleczny chleb jest przysmakiem podobno od czasów Królowej Wiktorii. Nadaje się świetnie do robienia tostów. Bardzo elegancka forma, w kształcie litery S. Ciasto daje się dobrze formować, równie łatwo udaje się z niego upleść warkocz.
 

Załączniki

  • wiktoria_upie_prof.jpg
    wiktoria_upie_prof.jpg
    30.2 KB · Wyświetleń: 14
  • wiktorianski01.jpg
    wiktorianski01.jpg
    61.2 KB · Wyświetleń: 14
  • wiktorianski03.jpg
    wiktorianski03.jpg
    62.7 KB · Wyświetleń: 13
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
o matko jaki piekny!! :shock:
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
fajnie sie upiekl w silikonowej keksowce, bo ciasto troche rozparlo ja na boki i jest oplywowy a nie kanciasty.

Nie bylabym soba gdybym nie dodala do niego odrobine zakwasu (3 lyzki), wiec ciekawa jestem jaki bedzie w smaku - jeszcze goracy :mrgreen:
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Nie bylabym soba gdybym nie dodala do niego odrobine zakwasu (3 lyzki), wiec ciekawa jestem jaki bedzie w smaku - jeszcze goracy :mrgreen:
Piekny mirabbelko! Ja tez tak mam coraz czesciej z drozdzowym
icon_smile.gif
.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
haha, rzeczywiście coś w tym porównaniu jest! :lol:

a ja widziałam ostatnio książkę o wypieku chleba po polsku Lindy Collister - Agusia kiedyś przepis tej autorki na bułeczki ziemniaczane. Ale nei byłam przekonana...
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
wygląda trochę jak kurczak z rożna ;)
ja jestem tylko ciekawa tego kształtowania bochenka... Mirabelko, a jak po polsku brzmi tytuł tej knigi, bo też mam pary tych autorów i ciekawam, czy to to samo.
icon_biggrin.gif
"przepisy z calego swiata"
ale ja nie mam tej ksiazki - znalazlam przepis z niej w necie na niemieckich stronach
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
haha, rzeczywiście coś w tym porównaniu jest! :lol:

a ja widziałam ostatnio książkę o wypieku chleba po polsku Lindy Collister - Agusia kiedyś przepis tej autorki na bułeczki ziemniaczane. Ale nei byłam przekonana...
to leć i kup tę knigę! :mrgreen: To była "Wielka księga chleba", tak?
Ja ją też mam i jest tam wiele fajnych przepisów, dużo opowieści. Robiłam z niej wiele rzeczy, może nie są genialne, ale dużo jest naprawdę niezłych. Np. bułeczki brydżowe, bajgle, chleb orkiszowy, chałka.
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
wygląda trochę jak kurczak z rożna ;)
ja jestem tylko ciekawa tego kształtowania bochenka... Mirabelko, a jak po polsku brzmi tytuł tej knigi, bo też mam pary tych autorów i ciekawam, czy to to samo.
icon_biggrin.gif
"przepisy z calego swiata"
ale ja nie mam tej ksiazki - znalazlam przepis z niej w necie na niemieckich stronach
to ciekawa jestem, czy to jest to, co ja mam. Moje ma tytuł "Bread". zaraz poszukam, czy jest tam ten chlebek.
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Znalazłam przepis i zrobiłam
0603292048099wj.jpg

0603292050060uj.jpg

Dużo mu brakuje do urody chlebka Mirabelki (zdjęciom też, ach ten telefon :evil: ), ale w smaku jest bardzo dobry. Łatwy w przygotowaniu;
doskonała odmiana po chlebach żytnich, zakwasowych.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Hazo a pugliese nie wyszło
icon_sad.gif
?
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Chyba tak. Nawet dodałam do niego też trochę pszennego zakwasu, ale powinnam dolać ciut mleka, bo zakwas też mam gęsty. No, ale to był pierwszy raz. Następny będzie lepszy. A napewno będzie. Nie mam tostera, ale wydaje mi się, że rzeczywiście bardzo dobre by były z niego tosty.
Warto czasami pogrzebać w starych przepisach na forum.

Dzięki za przepis :blume: