Melba

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
jakoś nikt tego przepisu nie wkleił, to może nie znacie?

Melba
1 litr mleka
1 kostka masła
0,5 litra ukwaszonej śmietany
0,5 szklanku cukru
4 jajka
zapach
bakalie

Mleko zagotować, wlać do niego jajka roztrzepane ze śmietaną. Warzyć na małym ogniu aż zrobi się twaróg.
Odcedzić. ostudzić
Masło lekko rozetrzeć z cukrem, dodawac po łyżce twaróg.
Dodać zapach i bakalie. Przełożyć do małej tortownicy, wstawić do lodówki.
Polać polewą lub galaretką.
Ja wolę z galaretką i owocami.
Do połowy masy można dodać kakao.

thsaeo5yityh5bzl.jpg
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A to nie powinno być w deserach? :mrgreen:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Ja zawsze melbę kojarzyłam jako kawałki galaretki podane w pucharku z czymś tam jeszcze. Nie pamiętam z czym, bo galaretki nie lubię, a jako dziecko nienawidziłam. Ale na pewno nie można było jej nazwać ciastem. :mrgreen:

Paschy też bym ciastem nie nazwała... :zahn:
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Tak w oryginale to melba jest chyba deserem z brzoskwin, lodow waniliowych i sosu z przetartych malin. Deser ten wymyslil pan Escoffier na czesc slynnej pod koniec XIX wieku spiewaczki operowej Nellie Melba.

Ale twoja melba Kamila tez mi sie bardzo podoba.A zeby ja jeszcze uwiarygodnic :wink: to bym polozyla na nia brzoskwinie i zalala galaretka malinowa.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Kamila,zgadnij co dzisiaj robię :mrgreen: serek już się cedzi Jutro jadę do babci na urodziny no i premiera jednak dzisiaj a nie w święta :mrgreen:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam
icon_smile.gif
Masa bardzo dobra bardzo kremowa(bardziej niż paschowa).Wyłozyłam ją na blat biszkoptowy i na wierzch jeszcze ubiłam ganache czekoladowy-pełen wypas :mrgreen: Jeść będziemy jutro
icon_smile.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Zrobię 8) Na wierzch dam rozmrożone wiśnie, lekko zagotowane w soku, który puszczą, z niewielką ilością cukru i w tym gorącym soku rozpuszczę galaretkę wiśniową. A na spód może cieniutka warstwa kruchego ciasta?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Melba super smaczna ale ja jednak przesadziłam z tym ganaszem na wierzchu-galaretka byłaby znacznie lepsza.Bo wszyscy się dopytywali co to za tajemnicza i smaczna biała masa pod tą okropną czekoladową śmietaną :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
och, a ja tak kocham ubite ganache! jak można go nie lubić :mrgreen:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
och, a ja tak kocham ubite ganache! jak można go nie lubić
Ja też kocham ale tu najzwyczajniej nie pasowało-za mdłe było wszystko.

Może się z syrem kiepsko komponuje. Mnie w ogóle kakao z syrem nie leży. Takie kwaskowato- kakaowe.
Lis,ten serek nie jest ani trochę kwasny,on jest słodkawo-kremowo-tłusty,zaryzykowałabym nawet że przypomina ciut mascarpone
icon_smile.gif
Też nie lubię gdy np.normalny sernik ma polewę czekoladową bo mi to połaczenie nie smakuje
icon_smile.gif
 

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Melba super smaczna ale ja jednak przesadziłam z tym ganaszem na wierzchu-galaretka byłaby znacznie lepsza.Bo wszyscy się dopytywali co to za tajemnicza i smaczna biała masa pod tą okropną czekoladową śmietaną
:banana:

Ja też najbardziej lubię z galaretką, bo z polewą jest za ciężkie a z galaretką w sam raz
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Dziuniu, widziałam, ze i z przpeisu Kręglickiej robiłaś pasche, więc pytanko: czym one się różnią? Poza tym, że ta jest z mniejszej porcji (2 jajka mniej i 1 litr mleka mniej)?
Bo nie moge się zdecydowac....