Kourabiedes

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Pyszne, kruche ciasteczka o greckim rodowodzie. Ponizszy przepis na Kourabiedes jest jednym z latwiejszych, przygotowanie zabiera chwilke, ciasto nie jest ani lepkie ani kruszace sie. Polecam
icon_biggrin.gif


na okolo 20 ciasteczek

115g miekkiego masla
szczypta galkie muszkatolowej
2 lyzeczki wody z kwiatow pomaranczy (lub kilka kropli esensji migdalowej)
50g cukru pudru
115g zwyklej maki
115g mielonych migdalow
25g uprazonych migdalow, posiekanych drobno

cukier puder


Piec rozgrzewam do 160C (z termo)
Dwie blaszki wykladam papierem do pieczenia.

W misce ubijam maslo, dodaje wode z kwiatow pomaranczy i szczypte galki. Wsypuje cukier i ubijam wszystko na puszysta mase. Dodaje make, mielone i posiekane migdaly. Mieszam i zagniatam szybko kule ciasta. Ksztaltuje gruby walek, ktory kroje w plastry. Z kazdego plastra tocze walek (ok 7cm), a z niego formuje ksiezyce. Ukladam na blachach, zachowujac odstepy. Pieke 20 minut, az sie zezloca deliaktnie. Studze 5 minut, a nastepnie obtaczam w cukrze pudrze.

Z "The Cookie and Biscuit Bible"
 

Załączniki

  • Kourabiedes_2.jpg
    Kourabiedes_2.jpg
    48.6 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:
  • Like
Reakcje: amatorka

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Jutro robię, na szczęście wszystko mam, oj będzie się działo, chyba będę je musiała schować sama przed sobą
zahnlos.gif
.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
No to czekam, dziewczyny, na Wasze
icon_biggrin.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Ale pysznie wygladaja! Wcale zle nie wygladaja, a zobaczysz, ze nastepnym razem ich ksztaltowanie pojdzie Ci lepiej
icon_biggrin.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
aleś się uparła zmienić nazwę tych ciasteczek, Margot
icon_mrgreen.gif
Toż one w Twoim wykonaniu wcale nie przypominają pokraczków (tak to się odmienia?)
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Pokraczki czy nie pokraczki ,tak czy siak wygladaja słodko
icon_lol.gif

Dziś nie,jutro też nie i pewnie nie pojutrze ale w sobotę upiekę na pewno.
Na razie musimy sie do woli nasycić ślimaczkami.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,344
113
Moje, przed chwilą wyjęte z pieca. To są dopiero krzywulce. Trudno mi się formowało, bo miałam bardzo miękkie ciasto. Chyba powinnam dosypać ciut więcej mąki. Ale w smaku bardzo dobre chociaż bez wody pomarańczowej tylko z ekstraktem migdałowym.

DSC04089m.JPG


Powiedzcie mi czy ta woda to coś takiego? Googlowałam, ale pokazuje mi tylko na stronach bardziej kosmetycznych. W opisie jest co prawda napisane, że używa się w cukiernictwie, ale wolę dopytać.
 

Załączniki

  • DSC04089m.JPG
    DSC04089m.JPG
    29.4 KB · Wyświetleń: 72

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Przy Waszych "krzywulcach" i "pokraczkach" - Kourabiedes brzmia bardzo malo oryginalnie, chyba poprosze ciasteczkowego moderatora o zmiane nazwy
icon_wink.gif


Hazo, piekne sa, wcale nie krzywulce, odrobine moze bardziej zakrecone, ale wygladaja rowno i pulchnie. Z ekstraktem migdaowym tez sa pyszne (czesto robie wlasnie takie bardzo migdalowe). A z maka, wiadomo, roznie bywa. Oryginalnie w przepisie jest 90g maki tylko, ja jednak daje tyle samo co masla i sa idealne. Do kruchych wypiekow uzywam maki wloskiej 00 bo daje wyjatkowo dobre rezultaty.

A wody z kwiatow pomaranczy znam tylko jeden rodzaj, wlasnie taki polecany do nawilzania skory i ten sam do ciast i deserow. Na wszelki wypadek moglabys do nich zadzwonic.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Były i jakoś tak zniknęły nawet nie wiadomo kiedy, a piekłam je dziś rano, zapach z piekarnika nieziemski po prostu, ja nie jestem jakimś wielkim potworem ciasteczkowym ale te kourabiedes są po prostu wyjątkowe, ja robiłam z wodą pomarańczową i moim zdaniem nie warto ich robić z ekstraktem migdałowym, bo na tym bardzo stracą, z wodą pomarańczową to jest po prostu inny wymiar smaku. Zdjęć nie będzie bo... zniknęły no
icon_lol.gif
. A jeszcze mają jedną zaletę, robią się migiem, ilość czasu włożonego w przegotowanie w porównaniu ze smakiem jest nieadekwatna po prostu. Zrobię na święta na pewno, to będą takie wyjątkowe ciasteczka świąteczne, tak jak Borodinsky jest wyjątkowym chlebem świątecznym. Te rogaliki to jest coś... duże COŚ.

Pusiu wielkie podziękowania za przepis
cvety.gif
.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Wspaniale, z ejuz zjedzone...czas na nastepne
icon_mrgreen.gif


Ja rowniez pieke je na swieta i zgadzam sie: w nich jest cos okazyjnego. Nie ma swiat zimowych bez Kourabiedes, Christopsomos, makowcow, piernika (pierniczkow) i miodownika
icon_biggrin.gif