Francuska zupa czosnkowa

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
30 zabkow czosnku
125ml oliwy z oliwek
125g przerosnietego boczku, drobno pokrojonego
1-2 maczyste ziemniaki, pokrojone w kostke
1 1/2 litra dobrego wywaru drobiowego
bouquet garni (np. lisc laurowy, liscie selera naciowego, galazka tymianku, 3 galazki pietruszki zielonej)
3 zoltka


Zabki czosnku rozgniotlam nozem i pozbawilam ich lupinek. W rondlu o grubym dnie rozgrzalam lyzke oliwy i usmazylam na niej boczek, bez brazowienia (na srednim ogniu ok. 5 min.)
Dorzucilam czosnek i ziemniaki. Garnek przykrylam pokrywka, ogien zmniejszylam i dusilam tak wszystko ok. 5 minut. Gdy ziemniai zmiekly wlalam wywar drobiowy i wlozylam bouquet garni. Doprowadzilam do wrzenia, a potem gotowalam na wolnym ogniu przez 30 minut - w tym czasie ziemniaki powinny sie kompletnie rozpasc.

Zoltka wlalam do duzej miski i cieniutkim strumieniem zaczelam wlewac do nich oliwe ciagle ubiajajc trzepaczka. Gdy masa zgestniala dodalam stopniowo do niej goraca zupe. Nastepnie przepuscilam calosc przez sito, z powrotem do rondla. Podgrzalam (bez gotowania) i doprawilam.
 

Załączniki

  • French__Garlic_Soup.jpg
    French__Garlic_Soup.jpg
    55.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Przypomniałam sobie, że gotowałam kiedyś podobną zupę z 40 ząbków czosnku.
Czas teraz wypróbowac Twoją wersję.
icon_smile.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Moja zupa pyrkocze na kuchence.
Bałam się tych 30ząbków czosnku ;) i na początek dałam dwie główki, a później się zobaczy.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Hieno, zareczam, ze nie ma sie czego bac! Gotowa zupa ma jedynie delikatny czosnkowy smak i wlasciwie jest raczej slodka niz czosnkowo-ostra.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
O, bardzo lubię zupy czosnkowe, a połączenie czosnku, boczku i ziemniaków to coś ewidentnie dla mnie
icon_smile.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
o, taka zupa z taka iloscia czosnku pewnie raz, dwa postawilaby mnie na nogi, ale hmmm ze wzgledu na weglowodany i tluszcze nie jest zgodna z moja dieta eh.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Współczuję.
Mnie na szczęście nie ograniczają żadne zalecenia lekarskie i zafunduję ją sobie jutro.
Zapowiadają siarczysty mróz.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Zaręczam, że nie będzie.

I z tą ilością czosnku, zgodnie z zapewnieniami Tattre to ściema, moje dwie główki zniknęły bez sladu, zupa jest lekko słodka, nwet nie poczułam, że dodałam do niej czosnek. Dobawię ją jutro większą ilością.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
pfeif2.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Robiłam dziś i kopiuję to, co napisałam w wątku o tygodniu francuskim:
Szczerze polecam, bo zupa ma wspaniały smak, a konsystencja jest muślinowa, delikatna. Czosnek czuć tylko bardzo delikatnie. Myślałam, że będzie tej zupy na dwa dni, bo dużo jej było, jak dla naszej dwójki, ale zjedliśmy wszystko. Nic nie zostało w garnku!
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: