Cukinia marynowana

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Cukinia marynowana


Proporcje kompletnie na oko.

Cukinię pokroić w ukośne plastry grubości około 1/2 cm, posolić, odstawić na jakieś pół godziny. Gdy cukinia się spoci, osuszyć ją papierowym ręcznikiem i usmażyć na patelni grillowej albo upiec (u mnie około 6-8 min w 200 st C, grzanie z góry). Jak wystygną, zalać marynatą (pilnując, żeby wszystkie plastry dobrze się nią pokryły) i odstawić do lodówki, najlepiej na noc.

Marynata:

-oliwa
-sok z cytryny
-sól
-zgnieciony czosnek
-opcjonalnie: olej z orzechów włoskich (odrobina) i musztarda

Wszystko dobrze wymieszać i gotowe.

DSC_3950_1.JPG
 

Załączniki

  • DSC_3950_1.JPG
    DSC_3950_1.JPG
    292.6 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Muszę sobie zakupić takie ładne słoiki a'la weki
gruebel_2.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Nie robiłam ale jadłam w wykonaniu Yrsy... pycha!!!!

Yrsa - zdjęcie po prostu.... aaach - chce się zjeść
icon_smile.gif
 

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
Done!
Dorzuciłam jeszcze odrobinę posiekanej świeżej bazylii, bo mi tak jakoś wizualnie czegoś brakowało.
Ile to się ma marynować?
W sumie to i tak bez znaczenia, bo podejrzewam, że zostanie skonsumowane gdzieś kele kolacji
icon_wink.gif
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
zrobiłam dzisiaj!
wykorzystałam fakt, iż miałam włączony piekarnik, także przy okazji upiekłam cukinię.
icon_smile.gif

do części dodałam świeżą kolendrę, do reszty kumin (uwielbiam, co poradzę
fiesgrins.gif
).
po degustacji zdam relację, a póki co dziękuję za przepis.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
ogłaszam, iż cukinia wyszła przepyszna.
lecker.gif

zniknęła tak szybko, że nie załapała się na zdjęcie.
dziś nastawiłam kolejną porcję, bo nabyłam śliczną, młodą cukinię.
jeszcze raz dziękuję za podzielenie się przepisem.
wink.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Bardzo się cieszę, że smakowało. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić wersji z kuminem, muszę kiedyś spróbować.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Pytania mam, po pierwsze czy ja tę cukinię muszę solić i czekać? Szczerze mówiąc nie chce mi się, bakłażanów też nigdy nie solę i są ok i tak z nich woda wylatuje. Po drugie jaką kuleżanka poleca do tego musztardę?
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Izoldo, ja ewoluowałam od niesolenia do solenia. Mam wrażenie, że cukinia jest wtedy bardziej krucha, ale z niesolonej też wyjdzie. Najczęściej kupuję musztardy Kamisu, ostatnio robiłam z 'Delkiatesową' (tylko ta była w Biedronce
zahnlos.gif
), zazwyczaj dodaję "Francuską" ze względu na całe ziarenka gorczycy, które wyglądają dekoracyjnie, ale możesz dać co lubisz. No, może unikałabym 'Chrzanowej'.


Marianno, super, że smakowało
wink.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
Napisałam to samo, co yrsa o soleniu cukinii, ale mi zeżarło
baa.gif

Też uważam, że lepsza jest osolona wcześniej cukinia, jest chrupiąca, nie rozpada się. Przynajmniej ja taką wolę z grilla. A też próbowałam z niesoloną, nie jest złe, ale jakoś mi się wydaje, że solona lepsza
icon_smile.gif

A do tego dania się przymierzam, nawet dziś oglądałam w biedronce cukinię, ale była już miękka, więc nie kupiłam...
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Mówicie? No dobra, to się poświęcę i posolę, kupiłam dzisiaj dwie małe cukinie (bo tylko ja to będę jeść) i zrobię, delikatesowej musztardy Kamisa nie lubię, to chyba przez ten ocet jabłkowy, śmierdzi mi jak zepsuta, wolę sarepską, francuska też dobra, najwyżej pomieszam obie
icon_smile.gif
. Szlag, właśnie mnie olśniło, że francuska wyszła
icon_rolleyes.gif
.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Nareszcie znalazłam czas i siły, żeby zamarynowac trochę cukinii. Ale dałam maluśko cytryny, bo miałam marną połóweczkę, a po więcej nie chciało mi się iść. No zobaczymy, jak wyjdzie, nie licze na tak dobrą, jak Twoja, bo strasznie nie mam weny do gotowania ostatnio i robię byle jak.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Do kitu, ale to wina obrzydliwej oliwy, która bardziej smakuje, jak towot. Wiedziałam, że mi nie wyjdzie i że ideału, który jadłam na spotkaniu w życiu nie osiągnę
cry_1.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Osiągniesz, tylko oliwa musi być dobra, albo bardzo dobra. Zazwyczaj greckie oliwy są bardzo OK, a zdarzają się w niezłych cenach.