Miodówka

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Miodówka:
1 l spirytusu
500 ml wody
50 dkg miodu
250 ml rumu
5 dkg kawy naturalnej
Miod zrumienić, wlać wodę 250 ml, zagotować, zdjąć z ognia, połączyć z naparem z kawy naturalnej zaparzanej przez 10 min w termosie( użyć pozostalych 250 ml wody, może być nieco więcej), rumem, spirytusem, przelać do butelek, zakorkować i zapomnieć na 6 tygodni. Potem przecedzić przez bibułę, wlać do butelek , zakorkować. Niech jszcze trochę postoi ale bez przesady, po tygodniu używałam z dobrym skutkiem. Smacznego!
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Samanto jaki miód mam dodac ?( mam wieloowocowy ale juz skrystalizowany mozna go rozpuścić ??)
czy nalewka zrobiona latem może byc spozyta zima ???
pozdrawiam
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
ewelinka111 @ 22 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=730372Samanto jaki miód mam dodac ?( mam wieloowocowy ale juz skrystalizowany mozna go rozpuścić ??)
czy nalewka zrobiona latem może byc spozyta zima ???
pozdrawiam
Pewnie że możesz skrystalizowany, a co do gatunku to na ogół robię z wielokwiatowego bo tego jest najwięcej i łatwo dostępny. Miód skrystalizowany poprostu rozpuszczasz - ja to robię dość ostrożnie i raczej w kąpieli wodnej albo na maleńkim ogieńku żeby się przypadkiem nie zagotował . Mam zakodowane że miodu nie wolno podgrzewać powyżej 60 stopni i z tego powodu nawet nabyłam kiedyś termometr- zupełnie go jednak nie używam, przynajmniej w tym celu. A kiedy zrobisz to nie ma znaczenia, tylko musi swoje odstać i tyle.
Mój od dawna nie żyjący Ojciec używał do takich rzeczy wyłącznie miodu gryczanego lub wrzosowego, ale mógł sobie pozwolić, mając pasiekę, ja kupuję miód i nie mam takiego wyboru.
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
dziekuję samanto
icon_smile.gif
))) dzis wieczorem zabieram się do przyządzenia miodówki
icon_smile.gif
))
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Przymuszona koniecznością szybkiego zużycia znacznej ilości miodu wyprodukowałam dziś te nalewkę dodając dla podniesienia aromatu cieniutko obrana skórkę z jednej pomarańczy, szczypte skartej gałki muszkatolowej i trzy goździki. Studzi się właśnie przed połączeniem ze spirytusem.
Wleje do słoja i dopiero jak się przemaceruje, to przecedze do butelek.