Red Velvet Cake

Tuncia

Member
Kwi 24, 2008
25
0
0
DSC00591.JPG

DSC00718.JPG

Witam,
Chciałam zaprosić do zrobienie przepysznego tortu Red Velvet Cake. Tort, który jest bardzo popularny w USA, co można zaobserwowoać oglądając programy "Słodki biznes" itp. np. na kanale TLC. Przepis z którego korzystałam przy produkcji Red Velvet Cake pochodzi ze strony internetowej: joyofebaking.com natomiast tutak podaję link do przepisu na Red Velvet Cake --> Red Velvet Cake natomiast został przeze mnie zmodyfikowany.

Red Velvet Cake:

Ciasto:
250 gramów przesianej mąki tortowej
1/2 łyżeczki soli
2 łyżki (15 g) kakao
113 gramów niesolonego masła (temperatura pokojowa)
300 gramów cuktu (kryształ)
2 duże jajka
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
240 ml maślanki
2 łyżki czerwonego barwnika spożywczego w płynie lub 1,5 łyżeczki w proszku
1 łyżeczka octu białego
1 łyżeczka sody oczyszczonej

Masa:
227 g sera białego (ja użyłam sera śmietankowego)
227 g sera mascarpone
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
115 g cukru pudru
2 śmietan - fix
360 ml śmietany kremówki (35-40% tłuszczu)


Przygotowanie ciasta:
Rozgrzać piekarnik do 175 stopni Celsjusza. Uszykować dwie okrągłe tortownice lub blaszki o średnicy 23 cm. Dno wyłożyć pergaminem a boki wysmarować masłem. Odłożyć na bok.

W misce przesiać razem mąkę, sól i kakao w proszku. Odłożyć na bok.

W misce swojego elektrycznego miksera ucierać masło, aż będzie miękkie (około 1-2 minuty). Dodać cukier i utrzeć na puszystą masę (około 2-3 minut). Dodawać po kolei jajka, po jednym na raz, na koniec dodać ekstrakt waniliowy i wszystko połączyć.

W misce uszykować maślankę i dolać lub dosypać czerwony barwnik spożywczy. Dokłanie wymieszać rózgą / trzepaczką. Należy uważać, aby nie popryskać się mieszaniną - ciężko schodzi
icon_smile.gif


Do utartego masła z jajkami, cukrem i ekstraktem z wanilii dodajemy na przemian mieszaninę mąki, kakao i soli oraz maślanki z barwnikiem. Mieszać na niskich obrotach.

W małej filiżance połączyć ocet i sodę oczyszczoną. Połączyć mieszaninę i szybko wlać do ciasta. Delikatnie wymieszać i wlać ciasto do przygotowanych dwóch foremek.

Piec w rozgrzanym piekarniku przez ok. 25 - 30 minut, aż wykałaczka będzie sucha. Po wyjęciu z piekarnika cistao musi całkowicie wystygnąć.

Przygotowanie masy:
W misce mieszam ser śmietankowy lub ser na sernik z serkiem mascarpone, cukrem puderem i ekstraktem z wanilii. W misce trzepię śmietanę kremówkę, do której pod koniec ubijania dodaję śmietan - fix. Do przygotowanej kremówki dodaję porcjami ser.

Montaż:
Nożem z ząbkami przecinamy każdy krążek na pół w poziomie. Wyjdą teraz cztery warstwy ciasta. Każdą warstwę smaryjemy masą (można dołożyć również owoce np. maliny). Zostawiamy na wierzch taką ilośc masy, która wystarczy nam na posmarowanie boków i góry tortu. Wierzch można ozdobić owocami i dekoratorem wykorzystując masę serową.

Życzę miłego pieczenia
icon_smile.gif


P.S. Ja dostałam same pochwały za tort
lecker.gif
W załączeniu dwa zdjęcia. Proporcje ciasta i masy razy dwa i do upieczenia wykorzystałam dwie tortownice o średnicy 26 cm.
 

Załączniki

  • DSC00718.JPG
    DSC00718.JPG
    4.3 MB · Wyświetleń: 2
  • DSC00591.JPG
    DSC00591.JPG
    3.6 MB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Tuncia

Member
Kwi 24, 2008
25
0
0
Masz rację Joanno, że w Internecie można znaleźć bardzo dużo przepisów na Red Velvet Cake. Ja wyszukałam ten przepis na joyofbaking.com a potem na kotlet.tv i były bardzo podobne. W związku z tym, że ciasto jest amerykańskie skorzystałam z wersji amerykańskiej Pani Jaworskiej, która przedstawia na video ten przepis. Pewnie ciasto będzie wychodziło podobne, ale krem jest przepyszny
lecker.gif
Nie jest bardzo słodki, taki w sam raz. Nigdy nie lubiłam nasączać biszkoptu przy przygotowaniu tortów a tutaj ciasto Red Velvet tego nie wymaga
icon_wink.gif

Zachęcam do wypróbowania, bo wartoooooooooooooooooooooooo
mniam.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Dziękuję za rekomendację. Szukam czegoś nowego, co będzie robić za urodzinowy torcik dla dziecka i chyba się zdecyduję. Sądząc po składnikach, ciasto wygląda na wilgotne, a masa serowa na pyszną.
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Joanno jakbys sie zdecydowala to moglabys zrobic zdjecie kremu jeszcze w misce i zamiescic. I napisac czy krem jest lekki w smaku? bylbym dzwieczna
icon_mrgreen.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
czy to jest po polsku ciasto muslinowe?

Szkoda, ze tak piekne okreslenie wypada z obiegu.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
lambethka @ 5 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1161133Joanno jakbys sie zdecydowala to moglabys zrobic zdjecie kremu jeszcze w misce i zamiescic. I napisac czy krem jest lekki w smaku? bylbym dzwieczna
icon_mrgreen.gif
Nie ma sprawy.
icon_smile.gif


kermidt @ 5 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1161142czy to jest po polsku ciasto muslinowe?
Chyba raczej aksamitne...
gruebel_2.gif

Muślinowe to były staropolskie baby....
 

Tuncia

Member
Kwi 24, 2008
25
0
0
Kermidt - Nie wiem czy to ciasto muślinowe? Znam tylko to jedno określenie i dlatego podałam oryginalną nazwę.

Lambethka - krem mimo, że posiada w składzie ser mascarpone jest lekki
icon_smile.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
icon_mrgreen.gif

jeszcze pytanie dotyczace ekstraktu z wanilii - chodzi o olejek waniliowy czy np. o wyluskane z laski ziarenka wanilii? Co lepsze?
oj korci mnie ten krem..
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
dziekuje dziewczyny
icon_biggrin.gif
mysle czy leciec jeszcze dzis do sklepu po mascarpone bo nazrywalam jezyn i przydaloby sie jakie ciacho na jutro zrobic
icon_biggrin.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
A ja właśnie wyjęłam z pieca dwa placki na próbne ciasto (z przepisu podanego przez Tuncię, tylko tradycyjnie obcięłam ilość cukru (zamiast 300, 200g) i dałam mąkę pełnoziarnistą Lubelli). Naoglądałam się zdjęć w necie i chyba nie będe ich przecinać, tylko od razu przełożę kremem. Przy okazji oglądania znalazłam coś, co mi się od razu spodobało i okazało się być (oczywiście, jak by inaczej!) sernikiem Red Velvet:
http://therecipegirl.blogspot.com/2008/12/...cheesecake.html
Wiadomo, że MUSZĘ go zrobić.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
krem_z_serka_i_krem_wki.jpg

Zrobiłam poglądowe zdjęcie kremu, choć składniki eksperymentalnie inne niż w przepisie:
400 g serka homogenizowanego 7.5% (z Lidla)
ok. 100 g miękkiego masła
ok. 400 ml śmietanki kremówki 30%
ok. 100 g cukru
łyżka domowej eesencji waniliowej

Z resztek kremówki zrobiłam "dekorację":

torcik_Red_Velvet.jpg

Blaty jednak przekroiłam na dwie części, bo kremu wyszło sporo.
 

Załączniki

  • krem_z_serka_i_krem_wki.jpg
    krem_z_serka_i_krem_wki.jpg
    76.1 KB · Wyświetleń: 1
  • torcik_Red_Velvet.jpg
    torcik_Red_Velvet.jpg
    85.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
bosz jak to pysznie wyglada! mialam wczoraj jechac do sklepu ale jak sie zebralam to jak pierdyklo z nieba-burza i wichura jednoczesnie byla -strach bylo z domu wyjsc wiec nic nie upieklam
cry_1.gif
cry_1.gif
cry_1.gif
cry_1.gif


dziekuje Joanno za zdjecia
anbetung.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Dziękuję. Dekoracje nie do końca udane, bo kremówki było mało, a nie chciało mi się gonić do sklepu.
Zresztą ja w ogóle do tortów nie mam nabożeństwa ani cierpliwości....
Ale ciasto pyszne - spróbowaliśmy go kilka godzin po zrobieniu i schłodzeniu, a jutro będzie pewnie jeszcze lepsze.
Bałam się, że bez nasączania wyjdzie zbyt suche, ale widocznie masa go wystarczająco przesyca wilgocią.
Esperymentalny krem też wyszedł smaczny; następnym razem zrobię dla odmiany z mascarpone i serkiem śmietankowym.
Dziękuję za wstawienie przepisu, bo dawno miałam zamiar się z nim zmierzyć, ale skleroza nie pozwoliła.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: