Chlebki naan z czosnkiem, swieza kolendra i czarnuszka

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Wiem, ze sporo na tym forum przepisow na naan, ale dobrego nigdy za wiele ;) , a to sa moje absolutnie ulubione. Zadne sklepowe sie do nich nie umywaja. Doskonaly dodatek do hinduskich potraw. Sprawdza sie tez swietnie z dipami.

wgarlicnaanal6.jpg


2 lyzeczki suszonych drozdzy
4 lyzki cieplego mleka
2 lyzeczki cukru
450g maki pszennej
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1/2 lyzeczki soli
2/3 szkl mleka
2/3 szkl jogurtu naturalnego
1 jajko, lekko roztrzepane
2 lyzki stopionego masla ghee (lub zwyklego stopionego masla)

2 duze zabki drobno posiekanego czosnku
posiekana natka kolendry i czarnuszka do posypania chlebkow

Wyrobic wszystkie skladniki chlebkow (oprocz kolendry, czosnku i czarnuszki) w maszynie do chleba na programie Dough. Zostawic w maszynie do konca programu do wyrosniecia (az ciasto podwoi swoja objetosc). Nagrzac piekarnik do 200 stopni Celsjusza. Podzielic ciasto na 8 czesci. Kazda z nich walkowac w owal (a wlasciwie klasycznie ma to przypominac podluzny przekroj jajka - z jednego konca bardziej spiczaste, a z drugiego bardziej zaokraglone). Ulozyc na natluszczonej blasze. Posypac natka kolendry, czosnkiem i czarnuszka. Piec przez ok. 10-12 min.
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Agusiu, chcialabym sprobowac twoje chlebki nan w ten weekend, ale mam pytanie: czy ty po rozwalkowaniu dajesz je od razu do pieca, czy czekasz az troche sie napusza?
 

agal

Member
Sie 24, 2007
15
0
0
tak tylko dodam, bo juz przetestowałam przepis, że ciasto powinno być bardzo cienko rozwałkowane. Włożone do piekarnika pięknie wyrośnie, powstaną na nim niesamowite bulwy. Ponieważ wychodzi w sumie chrupiący placek ja włożyłam jeden na drugi i wsadziłam w torbę foliową.
Podsumowując: smakował prawie dokładnie jak z pieca tandoor.