IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Gofry lekkie i chrupiace
syso
post 5 Jun 2006, 07:37
Post #41

szef kuchni

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 233

CYTAT(agnesew)
Jedno co, to jak dla mnie troszkę za bardzo czuć ten proszek do pieczenia - 1 łyżka to jednak sporo... zastanawiam sie czy nie zmniejszyć ilości do 2 łyżeczek...? Jak myślisz? Może nie wpłynie to znacząco na ich chrupkość i smak?

Jeszcze raz dzięki za przepis icon_smile.gif

Ja wlasnie tez za bardzo ten proszek czuje i zawsze w tych gofrach zmniejszam i daje tak 3/4 lyzki. Kiedys sie nawet pytalam, czy aby proszek amerykanski nie jest slabszy od polskiego, bo we wszystkich ciastach z netu itp. rodem z USA tego proszku jest dla mnie za duzo.icon_biggrin.gif

A gofry sa przepyszne, moje wybredne dzieci je uwielbiaja.
Go to the top of the page

+Quote Post
Ika
post 18 Jun 2006, 11:09
Post #42

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 245

Zrobiłam dziś po raz pierwszy te gofry i wywalam wszystkie inne przepisy Pycha!

+Quote Post
Jaco
post 18 Jun 2006, 19:51
Post #43

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 215

CYTAT(Ika)
Zrobiłam dziś po raz pierwszy te gofry i wywalam wszystkie inne przepisy  :mrgreen:  Pycha!

Z choinki sie urwałas czy jak ? Przecież Ty te gofry od dobrych dwóch lat jadasz.... Jaki pierwszy raz . No chyba, że do tej pory robiłaś je cudzymi rękoma, ale i to nie jest prawda bo osobiście przy mnie je kręciłaś moim własnym mikserem..... Jak rany kota no......

+Quote Post
Ika
post 18 Jun 2006, 20:14
Post #44

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Jacobina)
CYTAT(Ika)
Zrobiłam dziś po raz pierwszy te gofry i wywalam wszystkie inne przepisy  :mrgreen:  Pycha!

Z choinki sie urwałas czy jak ? Przecież Ty te gofry od dobrych dwóch lat jadasz.... Jaki pierwszy raz . No chyba, że do tej pory robiłaś je cudzymi rękoma, ale i to nie jest prawda bo osobiście przy mnie je kręciłaś moim własnym mikserem..... Jak rany kota no......

To były te????

To powiedz mi, dlaczego ja w swoich przepisach mam inne i od dawna, robiąc samodzielnie ;) robię inne...?

Kurka, a ja myślałam, że moje są gorsze, bo nie mam takiej zarąbistej gofrownicy jak Twoja...

+Quote Post
Jaco
post 18 Jun 2006, 20:29
Post #45

kucharz-zawodowiec

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego nie masz tego przepisu... może o jeden raz za dużo wcisnęłaś delete ;).

Ale pamiętasz, że jak pierwszy raz robiłyśmy gofry to były niesłodkie? Sama zobaczyłaś, że w przytarganym przeze mnie przepisie nie ma cukru i dosypywalaś go do ciasta... Jeszcze się zastanawiałaś czy dodać zwykły cukier czy puder, żeby się rozpuscił a ciasto nie opadło

Te gofry są smaczne także z mniej zarąbistej gofrownicy ;). Moja 3 w 1 przytachana na zlot gorzej wypieka gofry niż ta stara srebrna a zobacz jaką furorę zrobiły

+Quote Post
Ika
post 18 Jun 2006, 20:34
Post #46

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Jacobina)
może o jeden raz za dużo wcisnęłaś delete ;).

Ależ Ty wiedźma jesteś

CYTAT(Jacobina)
Ale pamiętasz, że jak pierwszy raz robiłyśmy gofry to były niesłodkie? Sama zobaczyłaś, że w przytarganym przeze mnie przepisie nie ma cukru i dosypywalaś go do ciasta... Jeszcze się zastanawiałaś czy dodać zwykły cukier czy puder, żeby się rozpuscił a ciasto nie opadło  :lol:

Oooo, teraz pamiętam
Ale nadal, pomijając cukier, mógł to być dowolny przepis ;) Ja tam wtedy robiłam za obsługę miksera, co do całej reszty zdałam się na Ciebie

CYTAT(Jacobina)
Te gofry są smaczne także z mniej zarąbistej gofrownicy ;). Moja 3 w 1 przytachana na zlot gorzej wypieka gofry niż ta stara srebrna a zobacz jaką furorę zrobiły  :lol:

Ano zrobiły, ale ja się nie załapałam na nie, więc smaku nie porównam. Wierzę na słowo, że to ten sam przepis Dwa inne, które mam u siebie, wywalam

+Quote Post
JotHa
post 18 Jun 2006, 20:35
Post #47

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 75

CYTAT
Moja 3 w 1 przytachana na zlot gorzej wypieka gofry niż ta stara

Nie wdajac sie w szczegoly techniczne ;) zawsze powtarzalam, ze te nowsze gofrownice nie umywaja sie do tych ciazkich starych dezala, czy innych enerdowskich, czy ruskich.

A bajaderkowy przepis faktycznie debesciak

+Quote Post
Jaco
post 18 Jun 2006, 20:43
Post #48

kucharz-zawodowiec

CYTAT(Ika)
CYTAT(Jacobina)

może o jeden raz za dużo wcisnęłaś delete Wink.

Ależ Ty wiedźma jesteś

W tym temacie raczej nic się nie zmieniło ;) No może poza kolorem włosów ale to też pewnie chwilowo.

CYTAT(Ika)
CYTAT(Jacobina)

Te gofry są smaczne także z mniej zarąbistej gofrownicy Wink. Moja 3 w 1 przytachana na zlot gorzej wypieka gofry niż ta stara srebrna a zobacz jaką furorę zrobiły

Ano zrobiły, ale ja się nie załapałam na nie, więc smaku nie porównam. Wierzę na słowo, że to ten sam przepis Very Happy Dwa inne, które mam u siebie, wywalam Very Happy

Trzeba się było po kątach nie chować . Wszyscy byli zaproszeni, Ty miałas dwie szanse bo gofry były zarówno w piątek jak i w sobotę ;)

+Quote Post
Ika
post 18 Jun 2006, 21:37
Post #49

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Jacobina)
Trzeba się było po kątach nie chować . Wszyscy byli zaproszeni, Ty miałas dwie szanse bo gofry były zarówno w spiątek jak i w sobotę ;)

Nie chowałam się, tylko nie wiedziałam, że się robią ;) W piątek spałam, a w sobotę przegapiłam tak samo, jak kiermasz wyrobów dziewczyn...

+Quote Post
urbasia
post 18 Jun 2006, 21:44
Post #50

czeladnik

Użytkownik nr: 236

Zakupiłam gofrownicę
Zastanawiałam się czy kupić taką wypasioną jak ma Jaco, ale ostatecznie stwierdziłam, że na pierwsze koty za płoty wystarczy mi taka najzwyklejsza. Najwyżej swoje skąpstwo kląć będę
Jutro wielka próba

+Quote Post
Ika
post 18 Jun 2006, 21:49
Post #51

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(basiau)
Zakupiłam gofrownicę  :banana:  
Zastanawiałam się czy kupić taką wypasioną jak ma Jaco, ale ostatecznie stwierdziłam, że na pierwsze koty za płoty wystarczy mi taka najzwyklejsza. Najwyżej swoje skąpstwo kląć będę  :lol:  
Jutro wielka próba  

Ja klęłam, bo gofry wychodzą gorsze niż z tej, którą ma Jaco (ale nie mówię o kombajnie zabranym na zlot). Jak nie próbowałaś z takiej gofrownicy, to nie powinnaś kląć

+Quote Post
urbasia
post 18 Jun 2006, 22:20
Post #52

czeladnik

Załapałam się na dwa kęsy gofra wyprodukowanego w tym kombajnie podczas grilla (resztę goferka pochłonęła bratanica). Skoro takie smakowitości wychodzą z kombajnu, a piszecie z Jaco że są gorsze niż ze starej srebrnej ;) to pozostaje mi tylko sobie wyobrazić smak goferków w niej pieczonych . No i skoro nie mam skali porównawczej, to może faktycznie kląć nie będę

+Quote Post
jean
post 20 Jun 2006, 07:14
Post #53

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 1.639

Zrobiłam! Delikatne i chrupiące, bardzo dobre, bardzo...

+Quote Post
urbasia
post 20 Jun 2006, 07:30
Post #54

czeladnik

Zapoznanie z gofrownicą przebieło pomyślnie, choć może nie aż tak jakbym sobie tego życzyła ;)
Gofrywyszły dobre, choć nie chrupiące. Być może dlatego, że przez niedopatrzenie dałam ciut więcej oleju do ciasta niż jest w przepisie.
Czy Wy przed nalaniem kolejnej porcji ciasta traktujecie blaszki gofrownicy olejem?

+Quote Post
jean
post 20 Jun 2006, 07:43
Post #55

kucharz-zawodowiec

Ja traktuję gofrownicę pędzelkiem umoczonym w oleju, takie est, floresy wywijam tym pędzlem!
Pod wpływem ciepła ten olej ładnie się rozprowadzi.
A smaruję co 2-3 porcję. Jeżeli "placek" jest zbyt mało chrupiacy zostawiam go na dłużej i jest o.k!
Ja dla odmiany dałam mniej oleju do ciasta bo się ...niespodzewanie skończył ;) i mimo to gofry były chrupiące!

+Quote Post
Ika
post 20 Jun 2006, 10:37
Post #56

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(basiau)
Zapoznanie z gofrownicą przebieło pomyślnie, choć może nie aż tak jakbym sobie tego życzyła  ;)  
Gofrywyszły dobre, choć nie chrupiące. Być może dlatego, że przez niedopatrzenie dałam ciut więcej oleju do ciasta niż jest w przepisie.
Czy Wy przed nalaniem kolejnej porcji ciasta traktujecie blaszki gofrownicy olejem?

Basiu, ja nie smaruję, bo w cieście jest już olej... Tak samo, jak nie daję do naleśników. Natomiast zastanowiła mnie ta ilość oleju w cieście, bo mnie też wychodzą nie bardzo chrupiące. Dzisiaj będę robić gofry, spróbuję dać mniejszą ilość i porównam.

+Quote Post
Jaco
post 20 Jun 2006, 18:44
Post #57

kucharz-zawodowiec

Na to czy gofry są chrupiące czy nie ma niestety duży wpływ sama gofrownica. Z mojego srebrnego wielkoluda te gofry wychodziły superchrupiące. Z kombajnu też chrupią, choć już dla mnie zauważalnie mniej. Dla lepszego efektu mozna je jeszcze ciut dłużej piec. Z olejem nie kombinowałam ale mniejsza ilość proszku niż w przepisie też zmniejszy chrupkość gofrów. Znajoma dała jedną łyzeczkę zamiast jednej łyżki i były bardziej gumowate icon_smile.gif

+Quote Post
agnisiaa
post 21 Jun 2006, 07:54
Post #58

pomoc kuchenna
*

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 1.497

Jeżeli ktoś będzie potrzebował kupić gofrownice to te ponoć są najlepsze ,
oczywiście pomijając te profesjonalne,

http://www.allegro.pl/item109291519_gofrow...sniadanko_.html

+Quote Post
jean
post 21 Jun 2006, 08:44
Post #59

kucharz-zawodowiec

Potwierdzam ! Gofrownica jest super,właśnie w takiej piekłam swoje gofry.

+Quote Post
Ika
post 21 Jun 2006, 08:47
Post #60

kucharz 3 gwiazdek

No i właśnie coś w podobie ma Jacobina, tylko starszą.

+Quote Post

12 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 18th September 2019 - 00:39