Pasztet z jajek i pieczarek

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Przepis na podstawie bloga OlgaSmile.

DSC_1332.JPG


10 jajek ugotowanych na twardo
3 jajka surowe
250 g pieczarek
1 duża cebula
2-3 ząbki czosnku
1 szklanka startego żółtego sera
ok. 1 szklanka bułki tartej
1/2 szklanki gęstej kwaśnej śmietany 18%
4 łyżki siekanej natki pietruszki
sól i świeżo zmielony czarny pieprz do smaku

olej do smażenia
tarta bułka do wysypania formy

1. 10 jajek ugotować na twardo, ostudzić i obrać ze skorupek. Zetrzeć na tarce (duże oczka.)

2. Cebulę obrać i drobno posiekać. Pieczarki pokroić w drobną kostkę. Zrumienić wraz z cebulą na niewielkiej ilości oleju.

3. Dodać do startych jajek wraz ze startym na tarce (duże oczka) żółtym serem i śmietaną. Dodać surowe jajka, obrany, przeciśnięty czosnek i natkę pietruszki. Wymieszać. Stopniowo dodawać bułkę tartą, aż do uzyskania gęstej konsystencji. Masę pasztetową doprawić do smaku intensywnie solą i świeżo zmielonym czarnym pieprzem.

Masę przełożyć do wysmarowanej masłem i wysypanej tartą bułką podłużnej formy do pieczenia (moja: 25 cm x 10 cm). Wyrównać powierzchnię.
Pasztet piec w piekarniku nagrzanym do temp. 180 st. C przez 60 minut. Wystudzony pasztet wstawić przed podaniem do całkowitego wychłodzenia do lodówki.
Podawać z chrzanem, ćwikłą lub musztardą i świeżym pieczywem.
 

Załączniki

  • DSC_1332.JPG
    DSC_1332.JPG
    118.3 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Do zrobienia. Koniecznie. Lubię pieczarki, lubię jajka, więc to coś dla mnie. Tylko zastanawiam się czy natkę mogłabym zamienić na szczypiorek, bo wydaje mi się, że to bardziej by mi odpowiadało?
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tak, oczywiście. Można i koperek, jeśli lubisz
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Mi, wyglada wspaniale. Jutro zrobie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Piekłam kiedyś podobny z przepisu zamieszczonego w jakiejś wielkanocnej gazecie (Kuchni?), ale chyba bez pieczarek. Ten wygląda jeszcze bardziej zachęcająco i apetycznie.
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,082
1,506
113
Robie bardzo podobny, tylko wlasnie ze szczypiorkiem zamiast natki, bez czosnku I dodaje 2 surowe jajka zamiast trzech. A pieczarki tez scieram - idzie znacznie szybciej niz krojenie.
Musi byc na kazda Wielkanoc
icon_smile.gif
Jemy z sosem chrzanowym.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
25
48
Wlaanie wyjelam z piekarnika
lecker.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Zrobiłam i właśnie się piecze. Na surowo smakował wybornie, więc po upieczeniu penie będzie boski. Już się nie mogę doczekać.