przechowywanie pieczywa

Kręciołek

Member
Mar 3, 2010
625
0
0
Jak przechowujecie chleb i w ogóle pieczywo?
szczególnie to własnoręcznie pieczone kiedy robi się go nieraz więcej i nie zjada od razu ale wystarcza na kilka dni. Torebki foliowe są kiepskie, chleb traci w nich świeżość, z kolei w chlebaku zbyt szybko obsycha.
Macie jakiś sprawdzony patent?
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Kręciołek @ 18 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=978255Jak przechowujecie chleb i w ogóle pieczywo?
szczególnie to własnoręcznie pieczone kiedy robi się go nieraz więcej i nie zjada od razu ale wystarcza na kilka dni. Torebki foliowe są kiepskie, chleb traci w nich świeżość, z kolei w chlebaku zbyt szybko obsycha.
Macie jakiś sprawdzony patent?
1.owijam chleb w lniane scierki i dopiero tak zabezpieczony wkladam w folie, sposob przyniesiony wraz z przepisem Gucia na "Prosty zytni chleb radzieckiego zolnierza".
2.najchetniej uzywam torebek z folii dziurkowanej, takiej w drobniutkie dziureczki, pozostalej z marketowych dobrych ( czytaj drogich) gatunkow pieczywa.
3.przekonalam sie, ze najdluzej zachowuja swiezosc chleby typu rosyjskiego na zakwasie, zaczynie i zaparce.Co dziwne, one nie sa najsmaczniejsze w dniu upieczenia, ale dopiero na drugi, trzeci czwarty dzien - do tygodnia spokojnie zachowuja caly smak - dluzej nie mialam, zzarli:)
qd
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Kręciołek @ 18 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=978255Jak przechowujecie chleb i w ogóle pieczywo?
szczególnie to własnoręcznie pieczone kiedy robi się go nieraz więcej i nie zjada od razu ale wystarcza na kilka dni. Torebki foliowe są kiepskie, chleb traci w nich świeżość, z kolei w chlebaku zbyt szybko obsycha.
Macie jakiś sprawdzony patent?
Zamrażam.
Chleby w całości jeśli wiem, że później uda się szybko cały wykorzystać. Albo w kromkach, jeśli wiem, że będę potrzebowała pojedyncze porcje.
Bułki również.
Później takie pieczywo wyjmuję na blat wieczorem, a rano jest jak świeżo upieczone.

Bułki zamrożone (jeśli zdarzy mi się zapomnieć wyjąć) wkładam do piekarnika, włączam z termoobiegiem na 100 stopni, grzeję 10 minut, wyłączam piekarnik i zostawiam jeszcze na 10-15 minut.
 

Kręciołek

Member
Mar 3, 2010
625
0
0
Qd świetny patent z tą ścierką lnianą, muszę wypróbować.
Tak, na zakwasie zdecydowanie dłużej zachowują świeżośc, zwłaszcza razowce.
Agatka, u mnie w zamrażalniku miejsca zdecydowanie brak
icon_smile.gif
na szczęście, bo miałabym cały zawalony chlebem
icon_wink.gif

dzięki dziewczyny za rady!