Śliwkowe powidła z pomarańczowo-goździkową nutą

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Troszkę inne powidła. Pomarańcze, goździki i śliwowica dodają im wykwintności.
ilość: 4 słoiki po 0,33 l

n5221.jpg


2 kg śliwek węgierek (lub pół na pół węgierek i renklod, będzie ciekawszy kolor i smak)
300-400g cukru
skórka otarta z 1/2 pomarańczy
1/4 szkl soku z pomarańczy
1/2 łyżeczki zmielonych goździków
50 ml śliwowicy

Usunąć pestki i pokroić sliwki w plasterki. Rozgotować śliwki w soku pomarańczowym. Gdy będą już dobrze rozgotowane dodać cukier i smażyć jeszcze 2 godziny na minimalnym ogniu. Następnego dnia smażyć do zgęstnienia (ok. 2,5 godz). 20 min. przed końcem dodać skórkę z pomarańczy i śliwowicę.
Gorące powidła przekładać do wygotowanych słoików i mocno zakręcać. Pasteryzować 15 min.

dodatkowe informacje
Ilość cukru zależy od dojrzałości sliwek i własnych upodobań.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
mmmmmmm :mniam:
do ulubionych
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Pyszne, pyszne, pyszne...

Mialam za malo sliwek, wiec dodalam troche brzoskwin i zamiast sliwowicy grape. Smakuja wybornie.
Bede sie nimi rozkoszowac zima ze swieza bulka i filizanka czarnej herbaty.
kaffeetrinker_2.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
fantastyczny przepis!! jestem fanka wszystkiego co sliwkowe!! co roku robie mnooostwo powidel sliwkowych z cynamonem
icon_biggrin.gif

a czego ew. mozna uzyc zamiast sliwowicy??
gruebel_2.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
u Ciebie to pewnie calvados
ale co u mnie
gruebel_2.gif


no chyba, ze znajomego z Bosni poprosze o ichniejszy "bimber". Ojciec mu dowozi swojski wyrob.
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Bea73 @ 23 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=545146fantastyczny przepis!! jestem fanka wszystkiego co sliwkowe!! co roku robie mnooostwo powidel sliwkowych z cynamonem
icon_biggrin.gif

a czego ew. mozna uzyc zamiast sliwowicy??
gruebel_2.gif
Ja podobny dżemik robiłam z rumem. Używałam śliwek węgierek i bardzo dojrzałych gruszek [przecierałam rozgotowane gruszki przez bardzo gęste sitko, żeby usunąć "kamyczki" czyli bardzo twarde kawałki miąższu. Niestety wtedy dysponowałam jedynie takim gatunkiem gruszek]. Przecier gruszkowy łączyłam z rozgotowanymi śliwkami. Do smaku również cynamon i goździki [ale całe], oraz pokrojony miąższ słodkich pomarańczy [bez błonek] + skórka, sok i skórka z limonki oraz nieco skórki z cytryny. Podlewałam rumem. [Mieszkam blisko Czeskiej granicy
ccyb.gif
, gdzie nie tylko piwo, ale też inne alkohole
cheers.gif
<mocniejsze> są bardzo tanie.]

Dżemik naprawdę bardzo egzotycznie smakował, ale w tym roku postanowiłam zamienić zwykły cukier na ciemny, który ma bardziej karmelowy smak.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewunia_666

Member
Lip 14, 2009
36
0
0
Odświeżam temat ;p Pytanie do tych, którzy to robili. Jaki te powidła mają smak, tylko czuć śliwki czy smak pomarańczy też jest wyraźny? Można pominąć skórkę z pomarańczy, a zamiast soku dać sok pomarańczowy z kartonika? ;p
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,268
1,317
113
ewunia_666 @ 25 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=886126Jaki te powidła mają smak, tylko czuć śliwki czy smak pomarańczy też jest wyraźny? Można pominąć skórkę z pomarańczy, a zamiast soku dać sok pomarańczowy z kartonika?
A dlaczego chcesz pomijać istotny w tym przepisie składnik? Jak się chce mieć zwyczajne powidła śliwkowe można pominąć też cukier i zrobić je z samych śliwek https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=255&hl=powidła, ale to już będzie zupełnie co innego.
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
a jak ktoś nie ma śliwowicy? czy jej brak będzie miał duży wpływ na smak?

mąż właśnie przywiózł mi dziś sporo śliwek, także muszę je przerobić
icon_smile.gif


I prośba - czy mogę prosić o przepis na powidła śliwkowe z cynamonem? szukałam ale nie znalazłam
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewunia_666

Member
Lip 14, 2009
36
0
0
Zrobiłam, tylko, że zamiast soku pomarańczowego użyłam soku z mandarynek, a śliwowicę pominęłam przez nieuwagę ;p Powidła wyszły bardzo pyszne.
 

Loth

Member
Kwi 5, 2007
2
0
0
Zrobiłam wczoraj. Nic procentowego co mogłoby pasować nie miałam, użyłam za to trochę więcej goździków i skórki oraz soku z całej pomarańczy (ta &quot;nutka&quot; była odrobinkę za mało wyczuwalna jak na mój gust).

Byłam bardzo mile zaskoczona efektem. Rewelacja
icon_smile.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Oj ja też się przymierzam
icon_smile.gif

Zrobiłam już powidła śliwkowe, śliwkowo-jabłkowe, pierwszy raz zrobiłam też z cynamonem, i zbiegałam wszystkie sklepy niedaleko mnie - niestety pomarańczy brak
cry_1.gif
Ale nie poddaję się - śliwki odmierzone, w garze czekają na moją wyprawę do miasta po pomarańcze
fiesgrins.gif


Ach... zapomniałabym - oczywiście śliwki w occie jeszcze mam zrobione
mniam.gif


Rewelacja, po prostu rewelacja...
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Zrobiłam w sumie z podwójnej porcji, bo na początku brakowało mi smaku pomarańczy, więc długo się nie namyślając dodałam drugą
icon_mrgreen.gif
Jednak po jakimś czasie smażenia smak pomarańczy przebijał sliwki, stąd byłam zmuszona dodać kolejną porcję śliwek.
W smaku powidełka przepyszne
lecker.gif


Z podwójnej porcji wyszło mi 18 małych słoiczków. Śliwowicy nie dawałam bo nie miałam
icon_smile.gif


super, i dziękuję za wspaniały przepis
anbetung.gif
 

martinem

Member
Kwi 16, 2008
17
0
0
Zrobione
icon_smile.gif
Przepyszneeeee!!! Te goździki, ten zapach i smak i ta pomarańczowa nuta, mniammm
icon_smile.gif

Cukru nie dodawałam, śliwki były na tyle dojrzałe i słodkie, że poza fruktozą ze śliwek nic nie dodawałam. Śliwowica mojego taty W KOŃCU się przydała ;P

Dziękuję i pozdrawiam,
Martyna
 

mufina

Member
Sie 23, 2009
4
0
0
to ja teraz powiem REWELACJA, tak aby przepis zostal przypomniany. zrobilam go dzis, a wlasciwie dzis skonczylam i szczerze mowiac juz nie moge doczekac sie zimy.. tak tak wiem straszne, ale to typowo zimowe powidełko. niesamowicie aromatyczne. z tym, ze ja zrobiłam kandyzowane skórki pomarańczy, co wlasciwie nie jest takie pracochłonne, a ze złuzylam jedynie polowe skórek to dodatkowo mam maleńki słoiczek na zaś
icon_smile.gif

pomimo niewielkiej ilości alkoholu, bo przecież jeszcze chwile się gotował, czuć go wyraźnie ale i przyjemnie. U mnie był to domowy bimber :D
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Ja przepraszam, że tak może bez sensu i głupio pytam, ale śliwkowo ( już mnie oczy bolą a i tak znaleźć nie mogę): było ze śliwkami + cukier i do tego kakao - może kobitki wiecie, gdzie szukać ? Z góry dziękuję.