Biscotti z serem parmigiano i makiem*

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Chyba tu je wstawie... Do ciasteczek nie bardzo pasuja...
Jest ktos chetny do przetestowania?

BISCOTTI Z SEREM PARMIGIANO REGGIANO I MAKIEM

200 g maki
100 g masla
1 zoltko
75 g startego sera parmigiano reggiano
tuorlo 1
2 lyzki maku
1 szczypta soli

- wymieszac make z 60 g sera parmigiano i usypac dolek na stolmicy
- w srodek wlozyc miekkie maslo w kawalkach, dodac zoltko, mak i sol
- wyrobic ciasto czubkami palcow, dodajac ewentualnie 1 lyzke zimnej wody / gdyby ciasto wychodzilo zbyt suche /, uformowac kule, zawinac ja w przezroczysta folie i odstawic do lodowki na 30 minut
- rozwalkowac ciasto na papierze do pieczenia obsypanym maka / na grubosc 5 mm /
- wycinac biscotti nozem lub foremkami do ciastek
- ulozyc biscotti na blasze wylozonej papierem do pieczenia, posypac je reszta sera parmigiano i piec przez 10 minut w temperaturze 180°C / powinny upiec sie na zloty kolor /

Wygladaja tak:
http://www.cavolettodibruxelles.it/2005/11...e-papavero.html
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
serowe ciasteczka :!: moja miłości Linn a da się ten ser zastapic jakimś innym? kiedyś robiłam ciasteczka serowe i dałam chyba edamski i były przepyszne, myslisz że w tym przepisie tez można go użyć? :roll:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Sylwio, zastapic sie nie da :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zrob z innym oczywiscie. :lol: Przeciez nie darujesz sobie takie przepisu z powodu braku oryginalnego parmigiano... Parmezanu polskiego nie znam, wiec sie nie wypowiadam. Uzyj po prstu dobrego sera.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
dziękuję za odpowiedź :bussi: te ciasteczka serowe z przepisu Anusiaczka były przepyszne więc nic mnie nie powstrzyma przed wypróbowaniem twoich przepis zapisuję i postaram się niedługo zrobić
icon_razz.gif