Grzybki

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Grzybki z ciasta kruchego z kremem.

Ciasto:
3 szkl. mąki,
3 żółtka i 1 jajko,
1 kostka masła,
1/4 szkl. cukru pudru,
aromat albo cukier waniliowy

Ze składników zagnieść kruche ciasto (jeśli nie będzie się chciało zagnieść, dodać łyżkę śmietany) i wstawić na ok.2 godz. do lodówki. Po schłodzeniu ciasto rozwałkować i wycinać szklanką i foremką do babeczek- pary krążków. Krążkami wyciętymi szklanką oblepić zewnętrzną stronę foremek do babeczek i upiec na złoty kolor. Wyciąć środki z krążków wyciętych foremką (ja to zrobiłam kołeczkiem z foremki-wykrawacza do ciastek, takiego kwiatka, co w środku powinien mieć dziurkę Uśmiech... ). Upiec na złoto krążki z dziurką. Z reszty ciasta uformować wałeczek i odcinać krókie odcinki na korzonki. Ich końcówki maczać w białku, obsypać makiem i też upiec.

Krem:
1 kostka margaryny,
1/2 l, mleka,
1/2 szkl. cukru pudru,
po 2 łyżki mąki pszennej i ziemniaczanej,
cukier waniliowy

Z mleka, cukru i mąki ugotować budyń. Ostudzony dodawać stopniowo do utartej margaryny.

Polewą czekoladową (ja miałam gotową- mleczną) oblewać kapelusze grzybków. Po wystygnięciu polewy, nakładać do kapeluszy krem i przykryć je krążkami z dziurką. Włożyć korzonek w dziurkę. To wszystko!
Aha! Ja robiłam z połowy składników i wyszło mi coś ok. 20 grzybków

Są pyszne!

A tak wyglądają:

12816551_d.jpg


13120642_d.jpg
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
o kurcze ale super :shock: !
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Cieszę się, że Wam się podobają !

Przyznam, że miały największe wzięcie na urodzinach mojej młodszej córki.

Isabell! Jak już pisałam, robiłam z połowy podanych składników i wyszło mi, jeśli się nie mylę, to 23 sztuki. :mrgreen:

A ile czasu mi to zajęło? :roll: To trudno powiedzieć, bo najpierw zrobiłam ciasto, wykroiłam części, upiekłam i schowałam do pudełka (to było kilka dni przed imprezką), a w przeddzień uroczystości zrobiłam krem, pomazałam polewą i nadziałam kremem.
icon_smile.gif


Ale, gdyby tak policzyć, w sumie, to - pomijając czas schładzania surowego ciasta- to tak gdzieś 3- 4 godziny roboty.... :roll: Tak myślę... :roll:
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
o jejciu chyba się zakochalam :shock: :shock: takie cuda.... ciekawe czy mi to wydzie ale narazie nie mam czasu
icon_razz.gif
:p na weekend pierniczki juz zaplanoane
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
o jejciu chyba się zakochalam :shock: :shock: takie cuda.... ciekawe czy mi to wydzie ale narazie nie mam czasu
icon_razz.gif
:p na weekend pierniczki juz zaplanoane
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Fantastyczne...
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
A ja zrobilam jupi tylko coś zdjecie mi się nie chce załączyć:/ Jak bede miala czas to popracuje nad nim ;p
Mi to wyszly chyba grzyby a nie grzybki ;p bo mialam tylko takie duze foremki narobilam sie to prawda ale efekt Super :cheers: :cheers:
A i polecam na drugi dzien po jednym dniu w lodoweczce ciacha namiekaja i sa o niebo lepsze niz pierwszego dnia

pozdrawiam :cheers: Dzia za przepis :*
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
A ja zrobilam jupi tylko coś zdjecie mi się nie chce załączyć:/ Jak bede miala czas to popracuje nad nim ;p
Mi to wyszly chyba grzyby a nie grzybki ;p bo mialam tylko takie duze foremki narobilam sie to prawda ale efekt Super :cheers: :cheers:
A i polecam na drugi dzien po jednym dniu w lodoweczce ciacha namiekaja i sa o niebo lepsze niz pierwszego dnia

pozdrawiam :cheers: Dzia za przepis :*
:dance: Baaardzo się cieszę, że wyszły i że smakowały I to prawda, następnego dnia są jeszcze lepsze...

I czekam na zdjęcia, liczę, że się uda zamieścić
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0

isabell

Member
Lip 7, 2005
4,947
0
36

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
Dziekuje slicznie :bussi: